2000 World Grand Prix

2000 World Grand Prix, 4-27 Ağustos tarihlerinde yapıldı. Sekizinci World Grand Prix’ye sekiz ülkenin ulusal bayan voleybol takımları katıldı. Final grubu maçları Manila’da yapıldı ve Rusya’yı finalde yenen Küba 2000 World Grand Prix şampiyonluğuna ulaştı.

2000 World Grand Prix

2000 World Grand Prix, 4-27 Ağustos tarihlerinde yapıldı. Sekizinci World Grand Prix’ye sekiz ülkenin ulusal bayan voleybol takımları katıldı. Final grubu maçları Manila’da yapıldı ve Rusya’yı finalde yenen Küba 2000 World Grand Prix şampiyonluğuna ulaştı.

Katılan Ülkeler





















Grup Maçları



A Grubu (Macau)



Sıra Ülkeler P G M As Vs Oran
1 6>|3||0||9||2||4,500
2 5>|2||1||8||4||2,000
3 4>|1||2||4||6||0,666
4 3>|0||3||0||9||0,000












Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
4 Ağustos ||align=right| Çin || 3-0 ||align=left| Japonya | 25-20 || 25-16 || - || -
Brezilya || 3-0 ||align=left| ABD | 25-16 || 25-15 || - || -
5 Ağustos ||align=right| ABD || 1-3 ||align=left| Çin | 15-25 || 16-25 || 21-25 || -
Japonya || 0-3 ||align=left| Brezilya | 18-25 || 21-25 || - || -
6 Ağustos ||align=right| ABD || 3-0 ||align=left| Japonya | 25-17 || 26-24 || - || -
Brezilya || 3-2 ||align=left| Çin | 27-25 || 23-25 || 18-25 || 16-14


B Grubu (Bangkok)



Sıra Ülkeler Pt G M As Vs Oran
1 6>|3||0||9||2||4,500
2 5>|2||1||6||5||1,200
3 4>|1||2||5||6||0,833
4 3>|0||3||2||9||0,222












Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
4 Ağustos ||align=right| Küba || 3-2 ||align=left| İtalya | 16-25 || 25-21 || 23-25 || 15-12
Rusya || 3-2 ||align=left| G.Kore | 25-22 || 25-11 || 25-27 || 15-10
5 Ağustos ||align=right| İtalya || 0-3 ||align=left| Rusya | 23-25 || 21-25 || - || -
G.Kore || 0-3 ||align=left| Küba | 17-25 || 17-25 || - || -
6 Ağustos ||align=right| Küba || 3-0 ||align=left| Rusya | 25-22 || 25-16 || - || -
G.Kore || 3-0 ||align=left| İtalya | 25-18 || 25-18 || - || -


C Grubu (Taipei)



Sıra Ülkeler P G M As Vs Oran
1 6>|3||0||9||0||MAX
2 5>|2||1||6||3||2,000
3 4>|1||2||3||8||0,375
4 3>|0||3||2||9||0,222












Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
11 Ağustos ||align=right| Brezilya || 3-0 ||align=left| Japonya | 25-19 || 25-20 || - || -
Rusya || 3-0 ||align=left| İtalya | 18-25 || 16-25 || - || -
12 Ağustos ||align=right| Japonya || 0-3 ||align=left| Rusya | 11-25 || 20-25 || - || -
İtalya || 0-3 ||align=left| Brezilya | 23-25 || 18-25 || - || -
13 Ağustos ||align=right| İtalya || 3-2 ||align=left| Japonya | 24-26 || 25-22 || 25-15 || 17-15
Rusya || 3-0 ||align=left| Brezilya | 25-21 || 25-21 || - || -


D Grubu (Kuala Lumpur)



Sıra Ülkeler P G M As Vs Oran
1 6>|3||0||9||1||9,000
2 4>|1||2||5||7||0,714
3 4>|1||2||5||8||0,625
4 4>|1||2||4||7||0,571












Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
11 Ağustos ||align=right| Çin || 3-1 ||align=left| ABD | 25-21 || 25-22 || 25-22 || -
Küba || 3-1 ||align=left| G.Kore | 25-19 || 25-17 || 25-23 || -
12 Ağustos ||align=right| ABD || 0-3 ||align=left| Küba | 23-25 || 16-25 || - || -
G.Kore || 3-2 ||align=left| Çin | 25-15 || 25-21 || 23-25 || 15-10
13 Ağustos ||align=right| ABD || 3-1 ||align=left| G.Kore | 25-23 || 25-22 || 25-21 || -
Küba || 3-0 ||align=left| Çin | 25-19 || 23-18 || - || -


E Grubu (Çin)



Sıra Ülkeler P G M As Vs Oran
1 6>|3||0||9||1||9,000
2 5>|2||1||7||6||1,666
3 4>|1||2||5||6||0,833
4 3>|0||3||1||9||0,111












Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
18 Ağustos ||align=right| ABD || 3-2 ||align=left| Çin | 25-20 || 22-25 || 25-18 || 15-12
Küba || 3-0 ||align=left| Japonya | 25-18 || 25-19 || - || -
19 Ağustos ||align=right| Japonya || 0-3 ||align=left| Çin | 18-25 || 23-25 || - || -
ABD || 1-3 ||align=left| Küba | 23-25 || 25-23 || 17-25 || -
20 Ağustos ||align=right| Küba || 3-0 ||align=left| Çin | 25-20 || 25-21 || - || -
ABD || 3-1 ||align=left| Japonya | 25-14 || 25-17 || 25-21 || -


F Grubu (Filipinler)



Sıra Ülkeler P G M As Vs Oran
1 6>|3||0||9||5||1,800
2 5>|2||1||8||3||2,666
3 4>|1||2||5||6||0,833
4 3>|0||3||1||9||0,111












Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
18 Ağustos ||align=right| Brezilya || 3-0 ||align=left| İtalya | 25-20 || 25-21 || - || -
Rusya || 3-2 ||align=left| G.Kore | 19-25 || 18-25 || 25-19 || 15-13
19 Ağustos ||align=right| İtalya || 1-3 ||align=left| Rusya | 25-20 || 14-25 || 19-25 || -
G.Kore || 0-3 ||align=left| Brezilya | 22-25 || 27-29 || - || -
20 Ağustos ||align=right| G.Kore || 3-0 ||align=left| İtalya | 25-17 || 26-24 || - || -
Rusya || 3-2 ||align=left| Brezilya | 18-25 || 20-25 || 25-19 || 19-17


Genel Puan Sıralaması

bgcolor="#DCDCDC"
Ülkeler P O G M As Vs Oran As. Vs. Oran
1. 18 9 9 0 27 4 6,750 746 607 1,229
2. 17 9 8 1 24 10 2,400 770 675 1,141
3. 16 9 7 2 23 8 2,875 744 658 1,131
4. 13 9 4 5 18 17 1,059 777 756 1,028
5. 13 9 4 5 15 19 1,789 745 775 0,961
6. 12 9 3 6 15 20 0,750 753 772 0,975
7. 10 9 1 8 6 26 0,231 631 753 0,828
8. 9 9 0 9 3 27 0,111 574 744 0,772


Final Maçları



5°/8° Yarı Final Maçları



Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
24 Ağustos ||align=right| ABD || 3-0 ||align=left| Japonya | 25-22 || 25-23 || - || -
G.Kore || 3-1 ||align=left| İtalya | 24-26 || 25-18 || 25-17 || -


7°/8° Maçı

Tarih Maç Setler
1 2 3 4 5
25 Ağustos >|align=right| İtalya || 3-1 ||align=left| Japonya | 25-21 || 25-11 || 25-19 || -


5°/6° Maçı

Tarih Maç Setler
1 2 3 4 5
25 Ağustos >|align=right| G.Kore || 3-0 ||align=left| ABD | 25-23 || 25-19 || - || -


Yarı Final Maçları



Tarih Maçlar Setler
1 2 3 4 5
26 Ağustos ||align=right| Rusya || 3-0 ||align=left| Brezilya | 25-23 || 25-22 || - || -
Küba || 3-1 ||align=left| Çin | 25-21 || 16-25 || 35-33 || -


3°/4° Maçı

Tarih Maç Setler
1 2 3 4 5
27 Ağustos >|align=right| Brezilya || 3-1 ||align=left| Çin | 25-13 || 25-19 || 25-18 || -


Final Maçı

Tarih Maç Setler
1 2 3 4 5
27 Ağustos >|align=right| Küba || 3-1 ||align=left| Rusya | 25-15 || 25-23 || 25-21 || -


Sıralama

bgcolor=#EEEE00 bgcolor=#EEEE00 | bgcolor=#EEEE00 | bgcolor=#EEEE00 | bgcolor=#EEEE00 | bgcolor=#EEEE00 | bgcolor=#EEEE00 | bgcolor=#EEEE00 | bgcolor=#EEEE00 |
Sıra Ülkeler
4.
5.
6.
7.
8.
align=center



Küba





;Takım Kadrosu Yumilka Ruiz Luaces, Marlenis Costa Blanco, Mireya Luis Hernandez, Raisa O'Farril Bolanos, Regla Bell Mackenzie, Indira Mestre Baro, Regla Torres Herrera, Taismary Aguero Leyva, Ana Ibis Fernandez Valle, Mirka Francia Vasconcelos, Marta Sanchez Salfran, Zoila Barros Fernandez. Antrenör: Luis Calderon.
2000 World Grand Prix Şampiyonu

Ödüller



blok smaçör manşet servis pasör libero

||align=center| Ekaterina Gamova 
||align=center|Ana Ibis Fernandez
 ||align=center| Stacy Sykora 
ABD ||align=center| Erika Coimbra
Brezilya ||align=center| Helia Souza
Brezilya||align=center| Li Yan 


En değerli oyuncu En skorer En iyi En iyi En iyi En iyi En iyi En iyi
Lyubov Sokolova Lyubov Sokolova


Kaynaklar





Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar