2003 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası

2003 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası, her yıl düzenlenen Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonaları'nın 2003 yılında düzenlenen yarışması. International Skating Union'a üye ülkelerin patencileri katılmaktadır. Bir önceki yılında 1 Temmuzunda 13 yaşını doldurmuş patenciler ile henüz 19 yaşında olmayan patenciler katılabilmektedir. Çiftler, erkekler ve buz dansında yaş limiti 21'e yükselmektedir. Patenciler dört disiplinde; erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmaktadır.

2003 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası, her yıl düzenlenen Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonaları'nın 2003 yılında düzenlenen yarışması. International Skating Union'a üye ülkelerin patencileri katılmaktadır. Bir önceki yılında 1 Temmuzunda 13 yaşını doldurmuş patenciler ile henüz 19 yaşında olmayan patenciler katılabilmektedir. Çiftler, erkekler ve buz dansında yaş limiti 21'e yükselmektedir. Patenciler dört disiplinde; erkekler, kadınlar, çiftler ve buz dansında yarışmaktadır.

2003 yılında şampiyona Ostrava, Çek Cumhuriyeti'nde 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Palace of Culture and Sports'da düzenlenmiştir.

İlk zorunlu dans Westminster Waltz, ikincisi ise Blues'dur.

Madalya tablosu

|align=left| || 2 || 0 || 1 || 3
2 ||align=left| || 1 || 1 || 0 || 2
|| 1 || 1 || 0 || 2
|| 0 || 1 || 1 || 2
3 ||align=left| || 0 || 1 || 0 || 1
|| 0 || 0 || 1 || 1
|| 0 || 0|| 1 || 1


Sonuçlar

Erkekler



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"























































































Sıra İsim Ülke Fact. Places QB QA SP FS
1 Alexander Shubin >| ||3.2||||1||3||1
2 Evan Lysacek >| ||3.4||||2||1||2
3 Alban Preaubert >| ||6.6||||3||4||3
4 Kazumi Kishimoto >| ||8.0||1||||6||4
5 Sergei Dobrin >| ||8.8||4||||2||6
6 Shawn Sawyer >| ||10.6||2||||8||5
7 Anton Kovalevski >| ||12.6||||4||5||8
8 Wu Jialiang >| ||14.4||||5||9||7
9 Daniel D'inca >| ||17.0||||7||7||10
10 Damien Djordjevic >| ||18.0||||6||11||9
11 Martin Liebers >| ||20.2||3||||10||13
12 Ryo Shibata >| ||21.2||5||||12||12
13 Ken Rose >| ||21.6||7||||13||11
14 Yannick Ponsero >| ||27.2||6||||18||14
15 Mikko Minkkinen >| ||28.8||12||||15||15
16 Sergei Shiliaev >| ||29.0||||9||14||17
17 Tomas Janecko >| ||31.6||9||||20||16
18 Yi Rui >| ||31.6||10||||16||18
19 Adrian Schultheiss >| ||34.4||||13||17||19
20 Andrei Dobrokhodov >| ||36.2||||12||19||20
21 Lee Dong-Whun >| ||39.2||8||||25||21
22 Hirokazu Kobayashi >| ||39.8||||8||21||24
23 Przemyslaw Domanski >| ||41.4||||14||23||22
24 Ivan Kincik >| ||41.8||14||||22||23
Free Skate Not Reached
25 Damjan Ostojic >| ||||15||||24||
26 Sergei Kotov >| ||||11||||27||
27 Ma Yingdi >| ||||||10||28||
28 Luka Cadez >| ||||||14||26||
29 Matthew Wilkinson >| ||||||11||30||
30 Juan Legaz >| ||||13||||29||
Short Program Not Reached
31 Michael Chrolenko >| ||||16||||||
31 Bertalan Zakany >| ||||||16||||
33 Adrian Matei >| ||||||17||||
33 Alper Ucar >| ||||17||||||
35 Dmitri Antoni >| ||||||18||||
35 Sean Carlow >| ||||18||||||
37 Edward Ka-Yin Chow >| ||||19||||||
37 Tomas Katukevicius >| ||||||19||||
39 Konrad Giering >| ||||||20||||
39 Jamal Othman >| ||||20||||||
41 Marc Casal >| ||||21||||||
41 Tristan Thode >| ||||||21||||
43 Peter Lee >| ||||||22||||
43 Miguel Angel Moyron >| ||||22||||||
45 Gegham Vardanyan >| ||||||23||||
WD Parker Pennington >| ||||||||||


Kadınlar



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"



























































































Rank Name Nation Fact. Places QB QA SP FS
1 Yukina Ota >| ||2.6||1||||2||1
2 Miki Ando >| ||5.0||||3||3||2
3 Carolina Kostner >| ||6.0||||1||1||5
4 Mai Asada >| ||8.0||||2||7||3
5 Ye Bin Mok >| ||9.8||2||||5||6
6 Beatrisa Liang >| ||11.2||3||||10||4
7 Xu Binshu >| ||13.6||||5||6||8
8 Lina Johansson >| ||14.0||||4||9||7
9 Kristina Oblasova >| ||14.4||5||||4||10
10 Louann Donovan >| ||18.0||||6||11||9
11 Jenna McCorkell >| ||21.8||||10||8||13
12 Viktoria Pavuk >| ||22.0||8||||13||11
13 Meghan Duhamel >| ||23.6||||11||12||12
14 Candice Didier >| ||27.8||7||||15||16
15 Olga Naidenova >| ||28.6||||8||19||14
16 Signe Ronka >| ||28.6||4||||20||15
17 Amanda Billings >| ||30.0||6||||16||18
18 Choi Ji Eun >| ||30.6||||13||14||17
19 Kiira Korpi >| ||33.0||||7||17||20
20 Giorgia Carrossa >| ||35.8||10||||18||21
21 Sara Falotico >| ||36.0||11||||21||19
22 Evgenia Melnik >| ||40.8||||14||22||22
23 Irina Lukianenko >| ||41.6||9||||25||23
24 Gintare Vostrecovaite >| ||42.6||||12||23||24
25 Veronika Benesova >| ||48.2||||16||28||25
Free Skate Not Reached
26 Katharina Haecker >| ||||||9||27||
27 Anja Bratec >| ||||14||||24||
28 Simona Ocelkova >| ||||||15||26||
29 Viviane Kaeser >| ||||12||||29||
30 Laura Fernandez >| ||||13||||31||
31 Joelle Bastiaans >| ||||15||||30||
Short Program Not Reached
32 Jennifer Leguilloux >| ||||16||||||
32 Fleur Maxwell >| ||||16||||||
34 Jenna-Anne Buys >| ||||||17||||
35 Zeljka Krizmanic >| ||||18||||||
35 Magdalena Leska >| ||||||18||||
37 Ana Cecilia Cantu >| ||||||19||||
37 Jekaterina Frolova >| ||||19||||||
39 Simona Punga >| ||||20||||||
39 Sonia Radeva >| ||||||20||||
41 Emilia Ahsan >| ||||21||||||
41 Milessandre Fuentes >| ||||||21||||
43 Beril Bektas >| ||||||22||||
43 Elena Kovalova >| ||||22||||||
45 Maria Mastrogiannopoulou >| ||||23||||||
45 Keren Shua Haim >| ||||||23||||
47 Alix-Myra Anderson >| ||||||24||||
47 Nina Bates >| ||||24||||||
WD Kristel Popovic >| ||||||||||


Çiftler



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"

































Rank Name Nation Fact. Places SP FS
1 Zhang Dan / Zhang Hao >| ||1.5||1||1
2 Ding Yang / Ren Zongfei >| ||3.5||3||2
3 Jennifer Don / Jonathon Hunt >| ||5.5||5||3
4 Maria Mukhortova / Pavel Lebedev >| ||6.0||4||4
5 Julia Karbovskaya / Sergei Slavnov >| ||6.0||2||5
6 Carla Montgomery / Ryan Arnold >| ||10.0||8||6
7 Tatiana Volosozhar / Petro Kharchenko >| ||10.0||6||7
8 Kristen Roth / Michael McPherson >| ||11.5||7||8
9 Jessica Dube / Samuel Tetrault >| ||15.0||12||9
10 Brittany Vise / Nicolas Kole >| ||15.5||11||10
11 Veronika Havlickova / Karel Stefl >| ||16.0||10||11
12 Julia Beloglazova / Andrei Bekh >| ||16.5||9||12
13 Rebecca Handke / Daniel Wende >| ||20.0||14||13
14 Marylin Pla / Yannick Bonheur >| ||20.5||13||14
15 Diana Rennik / Aleksei Saks >| ||22.5||15||15
16 Rumiana Spassova / Staminir Todorov >| ||24.0||16||16
17 Joanna Dusik / Patryk Szalasny >| ||25.5||17||17
18 Ludmila Vesiolaia / Alexei Vesioli >| ||27.0||18||18
WD Tatiana Kokareva / Egor Golovkin >| ||||||


Buz dansı



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"

















































Sıra İsim Ülke Fact. Places CD1 - QB CD2 - QB CD1 - QA CD1 - QB OD FD
1 Oksana Domnina / Maxim Shabalin >| ||2.0||1||1||||||1||1
2 Nora Hoffmann / Attila Elek >| ||4.0||2||2||||||2||2
3 Elena Romanovskaya / Alexander Grachev >| ||5.6||||||2||2||3||3
4 Loren Galler-Rabinowitz / David Mitchell >| ||6.8||||||1||1||4||4
5 Christina Beier / William Beier >| ||10.2||3||3||||||5||6
6 Natalia Mikhailova / Arkadi Sergeev >| ||10.4||||||4||5||6||5
7 Mariana Kozlova / Sergei Baranov >| ||13.0||4||5||||||7||7
8 Alexandra Zaretski / Roman Zaretski >| ||15.2||5||4||||||9||8
9 Alessia Aureli / Andrea Vaturi >| ||16.0||||||3||3||8||10
10 Melissa Piperno / Liam Dougherty >| ||17.2||||||7||4||10||9
11 Morgan Matthews / Maxim Zavozin >| ||20.0||6||6||||||11||11
12 Kirsten Frisch / Brent Bommentre >| ||21.6||||||6||6||12||12
13 Petra Pachlova / Petr Knoth >| ||23.2||||||5||7||13||13
14 Myriam Trividic / Gregory Soler >| ||25.2||7||7||||||14||14
15 Anna Zadorozhniuk / Sergei Verbilo >| ||27.4||||||8||9||15||15
16 Barbara Herzog / Dmitri Matsijuk >| ||29.6||||||9||11||16||16
17 Marina Timofeieva / Evgeni Striganov >| ||30.8||||||10||8||17||17
18 Yu Xiaoyang / Wang Chen >| ||32.6||8||11||||||18||18
19 Candice Towler-Green / James Phillipson >| ||34.6||9||9||||||20||19
20 Anna Cappellini / Matteo Zanni >| ||36.0||||||11||12||19||20
21 Daniela Keller / Fabian Keller >| ||37.4||11||8||||||21||21
22 Floriane Rokia / Damien Biancotto >| ||41.2||||||12||10||23||23
23 Zsuzsanna Nagy / Gyorgy Elek >| ||41.2||10||10||||||22||24
24 Judith Haunstetter / Arne Hoenlein >| ||41.6||||||13||13||24||22
Serbest dansa katılamayanlar
25 Anna Galcheniuk / Alexander Cherniaev >| ||||12||12||||||25||
26 Paulina Urban / Marcin Trebacki >| ||||13||13||||||26||
27 Kim Hey Min / Kim Min Woo >| ||||||||14||14||27||
28 Tiffany Jones / Daniel O'Hanlon >| ||||14||14||||||28||


Kaynaklar



Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

2003 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonası ilgili konular