2005 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası

Dört Kıta Artistik Patinaj şampiyonası (4CC) yıllık artistik patinaj yarışmasıdır.Yarışmanın dört kıtasını Amerika,Asya,Afrika ve Avustralyatemsil eder(kıtaları temsilen dört olimpik halka bulunur,Avrupa hariç).Yarışmacılar Tek Erkekler,Tek Bayanlar ,Çiftler ve Buz dansı kategorilerinde yarışır.

Dört Kıta Artistik Patinaj şampiyonası (4CC) yıllık artistik patinaj yarışmasıdır.Yarışmanın dört kıtasını Amerika,Asya,Afrika ve Avustralyatemsil eder(kıtaları temsilen dört olimpik halka bulunur,Avrupa hariç).Yarışmacılar Tek Erkekler,Tek Bayanlar ,Çiftler ve Buz dansı kategorilerinde yarışır.

2005 yılı yarışması 14 Şubat-20 Şubat 2005 tarihlerinde Güney Kore `nin Gangneung şehrindeki Gangneung Buz Merkezi nde yapıldı.Zorunlu dans ``Altın Vals`` di.

Sonuçlar

Erkekler



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"











































Sıra İsim Ulus Toplam puan SP FS
1 Evan Lysacek >| USA ||196.39||5||1
2 Li Chengjiang >| CHN ||194.09||1||3
3 Daisuke Takahashi >| JPN ||192.29||3||2
4 Ben Ferreira >| CAN ||188.36||2||5
5 Matthew Savoie >| USA ||185.38||4||4
6 Shawn Sawyer >| CAN ||173.15||6||7
7 Song Lun >| CHN ||164.08||10||6
8 Kensuke Nakaniwa >| JPN ||162.61||7||10
9 Zhang Min >| CHN ||162.53||8||8
10 Kazumi Kishimoto >| JPN ||160.41||9||9
11 Derrick Delmore >| USA ||153.38||11||11
12 Ricky Cockerill >| NZL ||127.02||14||12
13 Bradley Santer >| AUS ||121.57||13||13
14 Gareth Echardt >| RSA ||120.77||12||14
15 Sean Carlow >| AUS ||111.85||15||15
16 Lee Dong-Whun >| KOR ||106.64||22||16
17 Stuart Beckingham >| AUS ||106.20||17||18
18 Humberto Contreras >| MEX ||106.06||18||17
19 Justin Pietersen >| RSA ||102.50||16||20
20 Miguel Angel Moyron >| MEX ||101.58||19||19
21 Tristan Thode >| NZL ||96.85||21||21
22 Adrian Alvarado >| MEX ||84.32||23||23
23 Edward Ka-Yin Chow >| HKG ||83.10||24||22
WD Joel Watson >| NZL || ||20||
WD Fedor Andreev >| CAN || ||||


Bayanlar



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"













































Sıra İsim Ulus Toplam puan SP FS
1 Fumie Suguri >| JPN ||178.66||1||1
2 Yoshie Onda >| JPN ||166.80||2||2
3 Jennifer Kirk >| USA ||148.06||3||3
4 Joanne Carter >| AUS ||134.09||4||7
5 Lesley Hawker >| CAN ||133.20||10||5
6 Amber Corwin >| USA ||132.36||11||4
7 Beatrisa Liang >| USA ||130.78||5||8
8 Liu Yan >| CHN ||128.50||8||9
9 Miriam Manzano >| AUS ||122.72||16||6
10 Choi Ji Eun >| KOR ||122.68||12||10
11 Yukari Nakano >| JPN ||121.74||9||12
12 Fang Dan >| CHN ||120.56||7||13
13 Vicky Boissonneault >| CAN ||119.06||6||14
14 Kim Chae-Hwa >| KOR ||117.84||14||11
15 Hou Na >| CHN ||112.26||13||15
16 Michelle Cantu >| MEX ||93.99||15||20
17 Shin Yea-Ji >| KOR ||91.92||17||16
18 Shirene Human >| RSA ||88.00||19||17
19 Diane Chen >|25px Tayvan ||86.02||21||18
20 Jenna-Anne Buys >| RSA ||82.38||24||19
21 Sarah-Yvonne Prytula >| AUS ||82.16||20||21
22 Ana Cecilia Cantu >| MEX ||81.88||18||22
23 Gladys Orozco >| MEX ||79.03||22||23
24 Shirley Hsin Hui Tsai >|25px Tayvan ||66.28||23||24
Serbest patene ulaşamayanlar
25 Nadezhda Paretskaia >| KAZ || ||25||


Çiftler



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"











Sıra İsim Ulus Toplam puan SP FS
1 Zhang Dan / Zhang Hao >| CHN ||181.61||1||1
2 Pang Qing / Tong Jian >| CHN ||177.80||2||2
3 Kathryn Orscher / Garrett Lucash >| USA ||153.05||3||3
4 Elizabeth Putnam / Sean Wirtz >| CAN ||145.08||4||4
5 Amanda Evora / Mark Ladwig >| USA ||133.92||6||5
6 Pascale Bergeron / Robert Davison >| CAN ||131.98||5||6
7 Brooke Castile / Benjamin Okolski >| USA ||124.59||8||7
8 Marina Aganina / Artem Knyazev >| UZB ||118.51||7||8


Buz dansı



bgcolor="gold"

bgcolor="silver"

bgcolor="cc9966"





























Sıra isim Ulus Toplam puan CD OD FD
1 Tanith Belbin / Benjamin Agosto >| USA ||219.29||1||1||1
2 Melissa Gregory / Denis Petukhov >| USA ||183.97||2||2||2
3 Lydia Manon / Ryan O`Meara >| USA ||171.65||4||3||3
4 Nozomi Watanabe / Akiyuki Kido >| JPN ||166.84||3||4||5
5 Lauren Senft / Leif Gislason >| CAN ||160.89||8||6||4
6 Mylene Girard / Bradley Yaeger >| CAN ||160.41||9||5||6
7 Martine Patenaude / Pascal Denis >| CAN ||151.59||6||8||7
8 Nakako Tsuzuki / Kenji Miyamoto >| JPN ||150.45||5||7||9
9 Laura Munana / Luke Munana >| MEX ||144.39||11||10||8
10 Yang Fang / Gao Chongbo >| CHN ||140.88||7||9||10
11 Yu Xiaoyang / Wang Chen >| CHN ||135.63||10||11||11
12 Wang Jiayue / Meng Fei >| CHN ||125.21||12||12||12
13 Olga Akimova / Alexander Shakalov >| UZB ||117.04||13||14||13
14 Natalie Buck / Trent Nelson-Bond >| AUS ||111.55||14||13||14
15 Kim Hye Min / Kim Min Woo >| KOR ||104.74||16||15||15
16 Ashley Duenas / Ramil Sarkulov >| UZB ||104.40||15||16||16
17 Danika Bourne / Alexander Pavlov >| AUS ||100.68||17||17||17


Kaynakça



2005

Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonaları

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

2005 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası ilgili konular