2006 MTV Film Ödülleri

2006 MTV Film Ödülleri (The 2006 MTV Movie Awards) 3 Haziran 2006 gecesi California'daki Sony Pictures Stüdyoları'nda sahiplerini bulan ödüllerdir. Ödül töreni Amerikalı aktris Jessica Alba tarafından sunulmuştur. Christina Aguilera, AFI, Gnarls Barkley ve Wolfmother gecede canlı performans sergilemişlerdir.

2006 MTV Film Ödülleri

2006 MTV Film Ödülleri (The 2006 MTV Movie Awards) 3 Haziran 2006 gecesi California'daki Sony Pictures Stüdyoları'nda sahiplerini bulan ödüllerdir.

Ödül töreni Amerikalı aktris Jessica Alba tarafından sunulmuştur. Christina Aguilera, AFI, Gnarls Barkley ve Wolfmother gecede canlı performans sergilemişlerdir. Aşağıda yer alan ödüllerin yanısıra Jim Carrey MTV Jenerasyon Ödülü ve Spike Lee "Do The Right Thing" ile Mükemmeliyet Ödülü almıştır. Her iki ödül de hayatboyu başarı kategorisinde değerlendirilmektedir.

Törende Da Vinci Şifresi, Görevimiz Tehlike 3 ve King Kong filmlerinin önceden kaydedilen paradolileri de gösterilmiştir.

"Tenth Planet Productions" canlı olark yayınlanan ödül töreninin yapımcılığını üstlenmiş, Joel Gallen ise programın yönetmenliğini yapmıştır. Ödül töreni MTV kanalı tarafından Türkiye'de de canlı olarak yayınlanmıştır.

Törenin sunucusu Jessica Alba da ödül kazananlar arasında yer almıştır. Bu MTV Film Ödülleri tarihinde ikinci kez gerçekleşen bir durumdur. Hem sunuculuk yapıp hem de ödül kazanan ilk kişi Lindsay Lohan'dır.

Kazananlar ve AdaylarEn İyi FilmEn İyi PerformansEn İyi Komedi PerformansıEn İyi Film EkibiEn İyi Kötü KarakterDikkat Çeken PerformansEn İyi KahramanEn Seksi PerformansEn İyi Dövüş SahnesiEn İyi Öpüşme SahnesiEn Korkunç PerformansMTV Jenerasyon ÖdülüMTV Öğrenci Filmi ÖdülüAyrıca Bakınız

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar