2006 MTV Film Ödülleri

2006 MTV Film Ödülleri (The 2006 MTV Movie Awards) 3 Haziran 2006 gecesi California'daki Sony Pictures Stüdyoları'nda sahiplerini bulan ödüllerdir. Ödül töreni Amerikalı aktris Jessica Alba tarafından sunulmuştur. Christina Aguilera, AFI, Gnarls Barkley ve Wolfmother gecede canlı performans sergilemişlerdir.

2006 MTV Film Ödülleri (The 2006 MTV Movie Awards) 3 Haziran 2006 gecesi California'daki Sony Pictures Stüdyoları'nda sahiplerini bulan ödüllerdir.

Ödül töreni Amerikalı aktris Jessica Alba tarafından sunulmuştur. Christina Aguilera, AFI, Gnarls Barkley ve Wolfmother gecede canlı performans sergilemişlerdir. Aşağıda yer alan ödüllerin yanısıra Jim Carrey MTV Jenerasyon Ödülü ve Spike Lee "Do The Right Thing" ile Mükemmeliyet Ödülü almıştır. Her iki ödül de hayatboyu başarı kategorisinde değerlendirilmektedir.

Törende Da Vinci Şifresi, Görevimiz Tehlike 3 ve King Kong filmlerinin önceden kaydedilen paradolileri de gösterilmiştir.

"Tenth Planet Productions" canlı olark yayınlanan ödül töreninin yapımcılığını üstlenmiş, Joel Gallen ise programın yönetmenliğini yapmıştır. Ödül töreni MTV kanalı tarafından Türkiye'de de canlı olarak yayınlanmıştır.

Törenin sunucusu Jessica Alba da ödül kazananlar arasında yer almıştır. Bu MTV Film Ödülleri tarihinde ikinci kez gerçekleşen bir durumdur. Hem sunuculuk yapıp hem de ödül kazanan ilk kişi Lindsay Lohan'dır.

Kazananlar ve Adaylar



En İyi Film



En İyi Performans



En İyi Komedi Performansı



En İyi Film Ekibi



En İyi Kötü Karakter



Dikkat Çeken Performans



En İyi Kahraman



En Seksi Performans



En İyi Dövüş Sahnesi



En İyi Öpüşme Sahnesi



En Korkunç Performans



MTV Jenerasyon Ödülü



MTV Öğrenci Filmi Ödülü



Ayrıca Bakınız





Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

2006 MTV Film Ödülleri
2006 MTV Film Ödülleri