2008 BAFTA Ödülleri

61. BAFTA Ödülleri, İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi'nin sinema sektöründe 2007 yılının en iyilerine vereceği ödüller. Adaylar 16 Ocak 2008'de açıklanmıştır.

Akademi Bağlılık Ödülü`nü alan (Academy Fellowship) Sir Anthony Hopkins
Akademi Bağlılık Ödülü`nü alan (Academy Fellowship) Sir Anthony Hopkins
]

61. BAFTA Ödülleri, İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi`nin sinema sektöründe 2007 yılının en iyilerine vereceği ödüller. Adaylar 16 Ocak 2008`de açıklanmıştır. Ödül töreni 10 Şubat 2008`de Londra`daki Kraliyet Opera Evi`nde yapılmıştır.

``Atonement`` (Kefaret) filmi toplam 14 dalda ödüle aday gösterilmiş ve ödüle en fazla aday gösterilen film olmuştur. ``No Country for Old Men`` ve ``There Will Be Blood`` `da 9 dalda ödüle aday gösterilmiştir. cite web|url=http://www.ntvmsnbc.com/news/433097.asp|başlık=Atonement, 14 dalda BAFTA`ya aday|erişimtarihi=16 Ocak 2008 |date=16 Ocak 2008 |yayımcı=NTVMSNBC.com Onları 7 dalda aday gösterilen ``La Mí´me (La Vie en Rose)`` ve 6 dalda aday gösterilen The Bourne Ultimatum izlemiştir. ``American Gangster``, ``The Lives Of Others`` ve ``Michael Clayton`` filmleri ise 6 dalda ödüle aday gösterilmişlerdir.10 Şubat 2008`de Londra`da yapılan törende En İyi Film ödülünü ``Kefaret (Atonement)`` alırken La mí´me 4 dalda ödül alarak en fazla ödül alan film olmuştur.

Adaylar

En İyi FilmEn İyi İngiliz FilmiEn İyi Yabancı dilde FilmEn İyi Animasyon FilmEn İyi Yönetmen

En İyi Özgün Senaryo

En İyi Uyarlama SenaryoEn İyi Erkek OyuncuEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi Yardımcı Kadın OyuncuEn İyi Film MüziğiEn İyi Sinematografi (Görüntü Yönetimi)En İyi KurguEn İyi Kostüm TasarımıEn İyi SesEn İyi Makyaj ve Saç

En İyi Özel EfektYükselen Yıldız ÖdülüKaynakça

kaynakça

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

2008 BAFTA Ödülleri
2008 BAFTA Ödülleri