2008 Biatlon Dünya Şampiyonası

42. Biatlon Dünya Şampiyonası 2008 yılında 8 Şubat-17 Şubat tarihleri arasında İsveç Östersund'da yapılan şampiyona.

2008 Biatlon Dünya Şampiyonası

thumb| thumb|Stadyum thumb|

42. Biathlon Dünya Şampiyonası 2008 yılında 8 Şubat-17 Şubat tarihleri arasında İsveç Östersund`da yapılan şampiyona. Östersund 1970 yılından sonra Biatlon Dünya Şampiyonası`na 2. kez ev sahipliği yapmaktadır.

Açılış töreni



Erkeklerde alınan sonuçlar



10 km sprint

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Maxim Tchoudov || align="center"| flag|RUS || align="center"| 0 – 0 || align="right"| 22:25.4 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Halvard Hanevold || align="center"| flag|NOR || align="center"| 0 – 0 || align="right"| 22:45.2 || align="right"| +19.8 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Ole Einar Bjí¸rndalen || align="center"| flag|NOR || align="center"| 0 – 2 || align="right"| 22:55.4 || align="right"| +30.0 |}

12.5 km takip

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Ole Einar Bjí¸rndalen || align="center"| flag|NOR || align="center"| 0 – 1 – 1 – 0 || align="right"| 31:04.5 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Maxim Tchoudov || align="center"| flag|RUS || align="center"| 2 – 0 – 2 – 0 || align="right"| 31:14.6 || align="right"| +10.1 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Alexander Wolf || align="center"| flag|GER || align="center"| 0 – 0 – 1 – 0 || align="right"| 31:47.3 || align="right"| +42.8 |}

20 km bireysel

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Emil Hegle Svendsen || align="center"| flag|NOR || align="center"| 0 – 1 – 0 – 0 || align="right"| 51:51.9 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Ole Einar Bjí¸rndalen || align="center"| flag|NOR || align="center"| 1 – 1 – 0 – 0 || align="right"| 52:23.3 || align="right"| +31.4 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Maxim Maksimov || align="center"| flag|RUS || align="center"| 0 – 0 – 0 – 0 || align="right"| 52:26.7 || align="right"| +34.8 |}

4í—7.5 km bayrak yarışı

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Ivan Cherezov<br/>Nikolay N. Kruglov<br />Dmitry Yaroshenko<br />Maxim Tchoudov || align="center"| flag|RUS || align="center"| 0+0 &ndash; 0+1<br/>0+0 &ndash; 0+2<br/>0+0 &ndash; 0+1<br/>0+0 &ndash; 0+1 || align="right"| 1:21:00.7 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Emil Hegle Svendsen<br/>Rune Bratsveen<br/>Halvard Hanevold<br/>Ole Einar Bjí¸rndalen || align="center"| flag|NOR || align="center"| 0+0 &ndash; 0+1<br/>0+0 &ndash; 0+3<br/>0+1 &ndash; 0+2<br/>0+0 &ndash; 0+0 || align="right"| 1:21:49.9 || align="right"| +49.2 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Michael Rösch<br/>Alexander Wolf<br/>Andreas Birnbacher<br/>Michael Greis || align="center"|flag|GER || align="center"| 0+0 &ndash; 1+3<br/>0+0 &ndash; 0+1<br/>0+2 &ndash; 1+3<br/>0+3 &ndash; 0+2 || align="right"| 1:22:43.2 || align="right"| +1:42.5 |}

15 km toplu çıkış

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Emil Hegle Svendsen || align="center"| flag|NOR || align="center"| 1 &ndash; 0 &ndash; 0 &ndash; 0 || align="right"| 36:12.6 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Ole Einar Bjí¸rndalen || align="center"| flag|NOR || align="center"| 0 &ndash; 0 &ndash; 1 &ndash; 0 || align="right"| 36:13.0 || align="right"| +0.4 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Maxim Tchoudov || align="center"| flag|RUS || align="center"| 0 &ndash; 1 &ndash; 2 &ndash; 0 || align="right"| 36:37.5 || align="right"| +24.9 |}

Kadınlarda alınan sonuçlar



7.5 km sprint

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Andrea Henkel || align="center"| flag|GER || align="center"| 0 &ndash; 0 || align="right"| 19:43.1|| align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Albina Akhatova || align="center"|flag|RUS || align="center"| 0 &ndash; 0 || align="right"|19:55.8 || align="right"| +12.7 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Oksana Khvostenko || align="center"|flag|UKR || align="center"| 0 &ndash; 0 || align="right"| 20:06.3|| align="right"| +23.2 |}

10 km takip

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca ||Andrea Henkel || align="center"| flag|GER || align="center"| 0 &ndash; 0 &ndash; 0 &ndash; 0 || align="right"| 28:56.0 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Ekaterina Iourieva || align="center"|flag|RUS || align="center"| 0 &ndash; 0 &ndash; 0 &ndash; 0 || align="right"| 29:16.5|| align="right"| +20.5 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Albina Akhatova || align="center"|flag|RUS || align="center"| 0 &ndash; 0 &ndash; 0 &ndash; 0 || align="right"|29:34.5|| align="right"|+38.5 |}

15 km bireysel

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Ekaterina Iourieva || align="center"| flag|RUS || align="center"| 0 &ndash; 0 &ndash; 0 &ndash; 0 || align="right"| 44:23.8 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Martina Glagow || align="center"| flag|GER || align="center"| 1 &ndash; 0 &ndash; 0 &ndash; 0 || align="right"| 45:37.1 || align="right"| +1:13.3 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Oksana Khvostenko || align="center"| flag|UKR || align="center"| 0 &ndash; 0 &ndash; 1 &ndash; 0 || align="right"| 46:48.2 || align="right"| +2:24.4 |}

12.5 km toplu çıkış

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Magdalena Neuner || align="center"| flag|GER || align="center"| 0 &ndash; 0 &ndash; 2 &ndash; 2 || align="right"| 39:36.5 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Tora Berger || align="center"| flag|NOR || align="center"| 1 &ndash; 0 &ndash; 0 &ndash; 0 || align="right"| 39:39.5 || align="right"| +3.0 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Ekaterina Iourieva || align="center"| flag|RUS || align="center"| 1 &ndash; 0 &ndash; 1 &ndash; 0 || align="right"| 40:06.0 || align="right"| +29.5 |}

4í—6 km bayrak yarışı

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Martina Glagow<br/>Andrea Henkel<br/>Magdalena Neuner<br/>Kati Wilhelm || align="center"| flag|GER || align="center"| 0+0 &ndash; 0+0<br/>0+0 &ndash; 0+0<br/>0+2 &ndash; 1+3<br/>0+2 &ndash; 0+2 || align="right"| 1:10:12.6 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Oksana Yakovleva<br/>Vita Semerenko<br/>Valj Semerenko<br/>Oksana Khvostenko || align="center"| flag|UKR || align="center"| 0+0 &ndash; 0+0<br/>0+0 &ndash; 0+2<br/>0+0 &ndash; 0+2<br/>0+0 &ndash; 0+0 || align="right"| 1:10:43.5 || align="right"| +30.9 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Delphine Peretto<br/>Marie Laure Brunet<br/>Sylvie Becaert<br/>Sandrine Bailly || align="center"| flag|FRA || align="center"| 0+1 &ndash; 0+1<br/>0+0 &ndash; 1+3<br/>0+1 &ndash; 1+3<br/>0+2 &ndash; 0+2 || align="right"| 1:11:48.3 || align="right"| +1:35.7 |}

Karışık takım yarışı

thumb|250px|Karışık bayrak yarışı madalya töreni

2í—6 km + 2í—7.5 km takım

{| class=wikitable cellspacing="1" cellpadding="3" style="border:1px solid #AAAAAA;font-size:90%" |-bgcolor="#E4E4E4" !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=50|Madalya !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=160|İsim !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Ülke !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=80|Atışlar !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Sonuç !style="border-bottom:1px solid #AAAAAA" width=60|Fark |- bgcolor="#F7F6A8" | align="center"|goca || Sabrina Buchholz<br/>Magdalena Neuner<br/>Andreas Birnbacher<br/>Michael Greis || align="center"| flag|GER || align="center"| 0+0 &ndash; 0+0<br/>0+0 &ndash; 0+2<br/>0+1 &ndash; 0+2<br/>0+0 &ndash; 0+1 || align="right"| 1:12:20.5 || align="right"| |- bgcolor="#DCE5E5" | align="center"|sica || Liudmila Kalinchik<br/>Darya Domracheva<br/>Rustam Valiullin<br/>Sergey Novikov || align="center"| flag|BLR || align="center"| 0+0 &ndash; 0+1<br/>0+0 &ndash; 0+1<br/>0+0 &ndash; 0+0<br/>0+0 &ndash; 0+2 || align="right"| 1:13:13.1 || align="right"| +52.6 |- bgcolor="#FFDAB9" | align="center"|brca || Svetlana Sleptsova<br />Oksana Neupokoeva<br />Nikolay N. Kruglov<br />Dmitry Yaroshenko || align="center"|flag|RUS || align="center"| 0+0 &ndash; 0+0<br/>0+0 &ndash; 0+2<br/>1+3 &ndash; 0+2<br/>0+0 &ndash; 0+2 || align="right"| 1:13:23.4 || align="right"| +1:02.9 |}

Madalya tablosu

bgcolor="#EFEFEF" align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF" align="center" valign="top" bgcolor="#FFFFFF"
Sıra Ülke goca sica brca Toplam
1 flag|Germany 5 1 2 8
2 flag|Norway 3 5 1 9
3 flag|Russia 3 3 5 11
4 flag|Ukraine 0 1 2 3
5 flag|Belarus 0 1 0 1
6 flag|France 0 0 1 1


Notlar



  • cite web | url = http://data.biathlonworld.com/data/ResultsMatrix.aspx?EventId=BT0708SWRLCH__ | başlık = Results of the 2008 World Championships, Östersund (SWE), 8&ndash;17 Feb 2008 | yayımcı = International Biathlon Union | erişimtarihi = 44 Şubat 2008


Linkler



Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar