2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, 28 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de gerçekleştirilmiştir. Şampiyonayı FIBA, Türkiye Basketbol Federasyonu ve 2010 Organizasyon Komitesi ortaklaşa organize etmiştir.

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası, 28 Ağustos ve 12 Eylül tarihleri arasında Türkiye'de gerçekleştirilmiştir. Şampiyonayı FIBA, Türkiye Basketbol Federasyonu ve 2010 Organizasyon Komitesi ortaklaşa organize etmiştir.

1986'dan beri üçüncü defa 24 ülkenin katılacağı turnuvanın grup karşılaşmaları İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'de, final aşaması İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanmış, şampiyon ise finalde Türkiye'yi 64-81 mağlup eden Amerika Birleşik Devletleri olmuştur.

Ev Sahibi Seçimi



| |
/ 
2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası oylama sonuçları
Ülkeler 1. Tur 2. Tur
7 10
8 9
/ 4
2010 FIBA Dünya Basketbol Sampiyonası ev sahibi seçimi 5 Aralık 2004 tarihinde Kuala Lumpur, Malezya'da bulunan FIBA genel merkezinde yapılmıştır. Türkiye, Fransa ve Bosna Hersek-Hırvatistan, Sırbistan Karadağ-Slovenya ortak organizasyonunun aday olduğu şampiyonadan Avustralya ve Yeni Zelanda ortak organizasyonu, İtalya, Rusya ve Porto Riko adaylıklarını çekmiştir. Fransa'nın üstünlüğü ile sonuçlanan ilk tur oylamalarından sonra ikinci tur oylamalarında Fransa'yı bir oy farkla geçen Türkiye şampiyonayı düzenlemeye hak kazanmıştır.

Salonlar









}}

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nın oynandığı salonlar şunlardır. Kapasite: 7,200 Kapasite: 12,500 Kapasite: 13,000 Kapasite: 10,000 Kapasite: 15,500
Grup Maçları Eleme Aşaması
A Grubu B Grubu C Grubu D Grubu
Kayseri İstanbul Ankara İzmir İstanbul
Kadir Has Spor Salonu Abdi İpekçi Arena Ankara Spor Salonu İzmir Halkapınar Spor Salonu Sinan Erdem Spor Salonu


Turnuvaya katılan takımlar



;FIBA Afrika (3) ;FIBA Asya (3+1)

;FIBA Amerika (4+1) ;FIBA Okyanusya (2)

;FIBA Avrupa (5+5)



Grup Kuraları

Şampiyona kuraları 15 Aralık 2009 tarihinde İstanbul Çırağan Sarayı'nda çekilmiştir. Altı torbaya dağılan takımlar kura çekimi sonucunda altışar takımdan dört grup oluşturmuşlardır.

|
ABD


Arjantin


İspanya


Yunanistan
|
Sırbistan


Slovenya


Fransa


Türkiye
|
Brezilya


Porto Riko


Kanada


Avustralya
|
Hırvatistan


Rusya 


Litvanya


Almanya
|
Yeni Zelanda


Çin


İran


Angola
|
Ürdün


Lübnan


Tunus


Fildişi Sahili
1. Torba 2. Torba 3. Torba 4. Torba 5. Torba 6. Torba


Gruplar



A Grubu B Grubu C Grubu D Grubu
Arjantin ABD Yunanistan İspanya
Sırbistan Slovenya Türkiye Fransa
Avustralya Brezilya Porto Riko Kanada
Almanya Hırvatistan Rusya Litvanya
Angola İran Çin Yeni Zelanda
Ürdün Tunus Fildişi Sahili Lübnan


Kadrolar



Şampiyonaya katılan 24 ülke kadrolarında en fazla 12 oyuncu bulundurabilecektir.

Grup maçları

A Grubu (Kayseri)





style="border-bottom:3px solid green;"
Takım
O G M A Y Av. P
Sırbistan | 4 || 1 || 465 || 356 || +109 || 9
Arjantin | 4 || 1 || 413 || 379 || +34 || 9
Avustralya | 3 || 2 || 381 || 341 || +40 || 8
Angola | 2 || 3 || 340 || 414 || -74 || 7
Almanya | 2 || 3 || 378 || 402 || -24 || 7
Ürdün | - || 5 || 361 || 446 || -85 || 5
|scoreA=76
|teamB= Ürdün |scoreB=75 |Q1=12-18|Q2=20-21|Q3=24-16|Q4=20-20 }}
|scoreA=44
|teamB= Sırbistan |scoreB=94 |Q1=9-25|Q2=9-18|Q3=14-34|Q4=12-17 }}
|scoreA=74
|teamB= Arjantin |scoreB=78 |Q1=18-23|Q2=24-16|Q3=12-26|Q4=20-13 }}
|scoreA=65
|teamB= Angola |scoreB=79 |Q1=17-16|Q2=18-13|Q3=12-17|Q4=18-33 }} |scoreA=81 |teamB= Almanya |scoreB=82 |Q1=17-14|Q2=18-23|Q3=19-19|Q4=15-13, 4-4, 8-9 }}
|scoreA=74
|teamB= Avustralya |scoreB=72 |Q1=20-25|Q2=13-14|Q3=19-17|Q4=22-16 }}


|scoreA=69
|teamB= Sırbistan |scoreB=112 |Q1=20-33|Q2=17-24|Q3=11-26|Q4=21-29 }}
|scoreA=78
|teamB= Almanya |scoreB=43 |Q1=19-7|Q2=19-13|Q3=24-11|Q4=16-12 }}
|scoreA=70
|teamB= Arjantin |scoreB=91 |Q1=20-23|Q2=12-22|Q3=27-19|Q4=11-27 }}


|scoreA=94
|teamB= Avustralya |scoreB=79 |Q1=16-12|Q2=27-25|Q3=26-24|Q4=25-18 }}
|scoreA=88
|teamB= Angola |scoreB=92 |Q1=19-19|Q2=16-21|Q3=19-18|Q4=24-20,10-14 }}
|scoreA=88
|teamB= Ürdün |scoreB=79 |Q1=35-19|Q2=14-18|Q3=12-18|Q4=27-24 }}
|scoreA=55
|teamB= Avustralya |scoreB=76 |Q1=18-15|Q2=11-24|Q3=9-21|Q4=17-16 }}
|scoreA=82
|teamB= Sırbistan |scoreB=84 |Q1=22-20|Q2=17-20|Q3=15-18|Q4=28-26 }}
|scoreA=73
|teamB= Almanya |scoreB=91 |Q1=17-28|Q2=16-12|Q3=17-27|Q4=23-24 }}

B Grubu (İstanbul)

|scoreA=56
|teamB= Slovenya |scoreB=80 |Q1=14-22|Q2=14-27|Q3=12-24|Q4=16-17 }}
|scoreA=106
|teamB= Hırvatistan|scoreB=78 |Q1=22-20|Q2=26-6|Q3=30-22|Q4=28-30 }}
|scoreA=65
|teamB= Brezilya |scoreB=81 |Q1=12-22|Q2=17-17|Q3=17-22|Q4=19-20 }}
|scoreA=77
|teamB= ABD |scoreB=99 |Q1=11-23|Q2=17-19|Q3=18-25|Q4=31-32 }}
|scoreA=75
|teamB= İran |scoreB=54 |Q1=22-13|Q2=22-11|Q3=9-16|Q4=22-14 }}
|scoreA=80
|teamB= Tunus |scoreB=65 |Q1=26-16|Q2=17-14|Q3=16-18|Q4=21-17 }}


|scoreA=91
|teamB= Hırvatistan |scoreB=84 |Q1=16-18|Q2=23-26|Q3=26-15|Q4=26-24 }}
|scoreA=58
|teamB= İran |scoreB=71 |Q1=11-23|Q2=12-10|Q3=13-22|Q4=22-16 }}
|scoreA=70
|teamB= Brezilya |scoreB=68 |Q1=22-28|Q2=21-18|Q3=18-13|Q4=9-9 }}


|scoreA=84
|teamB= Tunus |scoreB=64 |Q1=23-12|Q2=20-11|Q3=22-17|Q4=19-24 }}
|scoreA=51
|teamB= ABD |scoreB=88 |Q1=13-19|Q2=15-23|Q3=11-20|Q4=12-26 }}
|scoreA=77
|teamB= Slovenya |scoreB=80 |Q1=18-20|Q2=12-24|Q3=21-23|Q4=26-13 }}


|scoreA=92
|teamB= Tunus |scoreB=57 |Q1=19-13|Q2=20-20|Q3=24-13|Q4=29-11 }}
|scoreA=65
|teamB= İran |scoreB=60 |Q1=19-6|Q2=9-17|Q3=24-11|Q4=13-26 }}
|scoreA=92
|teamB= |scoreB=74 |Q1=22-19|Q2=26-16|Q3=24-15|Q4=20-24 }}

C Grubu (Ankara)



style="border-bottom:3px solid green;"







Takım O G M A Y Av. P
Türkiye | 5 || - || 393 || 285 || +108 || 10
Rusya | 4 || 1 || 365 || 346 || +19 || 9
Yunanistan | 3 || 2 || 403 || 370 || +33 || 8
Çin | 1 || 4 || 360 || 422 || -62 || 6
Porto Riko | 1 || 4 || 386 || 401 || -15 || 6
Fildişi Sahili | 1 || 4 || 334 || 417 || -83 || 6
|scoreA=89
|teamB= Çin |scoreB=81 |Q1=25-18|Q2=22-19|Q3=18-25|Q4=24-19 }}
|scoreA= 75
|teamB= Porto Riko|scoreB= 66 |Q1=14-8|Q2=22-26|Q3=18-21|Q4=21-11 }}
|scoreA=47
|teamB= Türkiye |scoreB=86 |Q1=11-23|Q2=11-17|Q3=14-13|Q4=11-33 }}
|scoreA=83
|teamB= Fildişi Sahili |scoreB=73 |Q1=21-17|Q2=20-16|Q3=25-18|Q4=17-22 }}
|scoreA=80
|teamB= Yunanistan |scoreB=83 |Q1=23-21|Q2=18-14|Q3=15-24|Q4=24-24 }}
|scoreA=65
|teamB= Rusya |scoreB=56 |Q1=16-15|Q2=17-7|Q3=15-15|Q4=17-19 }}
|scoreA= 72
|teamB= Fildişi Sahili |scoreB= 66 |Q1=17-12|Q2=17-18|Q3=19-14|Q4=19-22 }}
|scoreA= 84
|teamB= Çin |scoreB= 76 |Q1=20-21|Q2=24-16|Q3=19-20|Q4=21-19 }} |scoreA=65 |teamB= Türkiye |scoreB=76 |Q1=15-22|Q2=24-19|Q3=12-24|Q4=14-11 }}


|scoreA=80
|teamB= Rusya |scoreB=89 |Q1=21-15|Q2=22-25|Q3=19-23|Q4=18-26 }}
|scoreA=60
|teamB= Yunanistan |scoreB=97 |Q1=14-20|Q2=5-27|Q3=19-34|Q4=22-16 }}
|scoreA=79
|teamB= Porto Riko|scoreB=77 |Q1=19-19|Q2=11-18|Q3=26-20|Q4=23-20 }}


|scoreA=79
|teamB= Fildişi Sahili |scoreB=88 |Q1=14-19|Q2=19-20|Q3=26-25|Q4=20-24 }}
|scoreA=69
|teamB= Rusya |scoreB=73 |Q1=10-20|Q2=20-10|Q3=13-29|Q4=26-14 }}
|scoreA=87
|teamB= Çin |scoreB=40 |Q1=15-6|Q2=24-7|Q3=27-12|Q4=21-15 }}

D Grubu (İzmir)



style="border-bottom:3px solid green;"
Takım O G M A Y Av. P
Litvanya | 5 || - || 391 || 341 || +50 || 10
İspanya | 3 || 2 || 420 || 356 || +64 || 8
Yeni Zelanda | 3 || 2 || 424 || 400 || +24 || 8
Fransa | 3 || 2 || 351 || 339 || +22 || 8
Lübnan | 1 || 4 || 339 || 440 || -101 || 6
Kanada | - || 5 || 330 || 379 || -49 || 5
|scoreA=79 |teamB= Litvanya |scoreB=92 |Q1=24-25|Q2=10-25|Q3=27-24|Q4=18-18 }}
|scoreA=71
|teamB= Lübnan |scoreB=81 |Q1=20-20|Q2=17-14|Q3=21-23|Q4=13-24 }}
|scoreA=72
|teamB= İspanya |scoreB=66 |Q1=9-18|Q2=18-10|Q3=16-16|Q4=29-22 }}
|scoreA=70
|teamB= Kanada |scoreB=68 |Q1=12-20|Q2=21-23|Q3=22-14|Q4=15-11 }}
|scoreA=59
|teamB= Fransa |scoreB=86 |Q1=20-22|Q2=8-20|Q3=19-21|Q4=12-23 }}
|scoreA=101
|teamB= Yeni Zelanda|scoreB=84 |Q1=28-19|Q2=20-25|Q3=29-19|Q4=24-21 }}
|scoreA=108 |teamB= Lübnan |scoreB=76 |Q1=32-16|Q2=19-16|Q3=30-24|Q4=27-20 }}
|scoreA=68
|teamB= Kanada |scoreB=63 |Q1=15-15|Q2=13-13|Q3=18-20|Q4=22-15 }}
|scoreA=73
|teamB= Litvanya |scoreB=76 |Q1=21-11|Q2=21-24|Q3=21-18|Q4=9-23 }}
|scoreA=61
|teamB= Yeni Zelanda |scoreB=71 |Q1=8-11|Q2=20-24|Q3=13-12|Q4=20-24 }}
|scoreA=57
|teamB= İspanya|scoreB=91 |Q1=22-21|Q2=10-22|Q3=15-29|Q4=10-19 }}
|scoreA=69
|teamB= Fransa |scoreB=55 |Q1=11-24|Q2=13-6|Q3=28-11|Q4=17-14 }}


|scoreA=89
|teamB= Kanada |scoreB=67 |Q1=28-17|Q2=14-20|Q3=21-11|Q4=26-19 }}
|scoreA=66
|teamB= Litvanya |scoreB=84 |Q1=16-16|Q2=16-23|Q3=19-25|Q4=15-20 }}
|scoreA=82
|teamB= Fransa |scoreB=70 |Q1=17-20|Q2=22-5|Q3=19-18|Q4=24-27 }}

Eleme aşaması (İstanbul)



Sırbistan |73| Hırvatistan|72
|4 Eylül , 2010| İspanya |80| Yunanistan |72 |5 Eylül , 2010| Türkiye |95| Fransa |77 |5 Eylül , 2010| Slovenya |87| Avustralya |58 |6 Eylül , 2010| ABD |121| Angola |66 |6 Eylül , 2010| Rusya |78| Yeni Zelanda|56 |7 Eylül , 2010| Litvanya |78| Çin |67 |7 Eylül , 2010| Arjantin |93| Brezilya |89 |8 Eylül , 2010| Sırbistan |92| İspanya |89

|8 Eylül , 2010| Türkiye |95| Slovenya |68 |9 Eylül , 2010| ABD |89| Rusya|79 |9 Eylül , 2010| Litvanya |104 | Arjantin |85

|11 Eylül , 2010| Sırbistan |82| Türkiye |83 |11 Eylül , 2010| ABD |89| Litvanya |74

|12 Eylül , 2010| Türkiye |64| ABD |81

|12 Eylül , 2010| Sırbistan |88| Litvanya |99 }}

Beşincilik-Yedincilik Klasman Maçları

İspanya |97| Slovenya |80 |10 Eylül , 2010|Rusya|61| Arjantin |73 |12 Eylül , 2010| İspanya |81| Arjantin |86 |11 Eylül , 2010| Slovenya |78|Rusya|83 }}

Son 16

|scoreA=73
|teamB= Hırvatistan |scoreB=72 |Q1=19-27 |Q2=15-9 |Q3=20-14 |Q4=19-22 |points1=Nenad Krstić 16 |points2=Marko Popovic 21 |rebounds1=Milenko Tepic 7 |rebounds2=Ante Tomic 8 |assist1=Milenko Tepic 4 |assist2=Marko Popovic 5 }}
|scoreA=80
|teamB= Yunanistan |scoreB=72 |Q1=22-19 |Q2=15-12 |Q3=15-20 |Q4=28-21 |points1=Juan Carlos Navarro 22 |points2=Nikos Zisis 16 |rebounds1=Felipe Reyes 10 |rebounds2=Antonis Fotsis 7 |assist1=Ricky Rubio 6 |assist2=Vassilis Spanoulis 3 }}
|scoreA=87
|teamB= Avustralya |scoreB=58 |Q1=16-8 |Q2=26-13 |Q3=29-24 |Q4=16-13 |points1=Jaka Lakovic 19 |points2=Joe Ingles 13 |rebounds1=Hasan Rizvic 5 |rebounds2=Matthew Rielsen 8 |assist1=Goran Dragic 8 |assist2=Patrick Mills 3 }}
|scoreA=95
|teamB= Fransa |scoreB=77 |Q1=19-14 |Q2=24-14 |Q3=28-17 |Q4=24-32 |points1=Hidayet Türkoğlu 20 |points2=Boris Diaw 21 |rebounds1=Ersan İlyasova 5 |rebounds2=Boris Diaw 5 |assist1=Hidayet Türkoğlu 3 |assist2=Boris Diaw 4 }}
|scoreA=121
|teamB= Angola |scoreB=66 |Q1=33-13 |Q2=32-25 |Q3=26-18 |Q4=30-10 |points1=Chauncey Billups 19 |points2=Joaquim Gomes 21 |rebounds1=Lamar Odom 8 |rebounds2=Felizardo Ambrosio 7 |assist1=Derrick Rose 6 |assist2=Carlos Morais 4 }}
|scoreA=78
|teamB= Yeni Zelanda |scoreB=56 |Q1=13-15 |Q2=18-12 |Q3=20-13 |Q4=27-16 |points1=Andrey Vorontsevich 18 |points2=Kirk Penney 21 |rebounds1=Andrey Vorontsevich 11 |rebounds2=Mika Vokona 5 |assist1=Anton Ponkrashov 7 |assist2=Kirk Penney 2 }}
|scoreA=78
|teamB= Çin |scoreB=67 |Q1=17-22 |Q2=26-18 |Q3=21-11 |Q4=14-16 |points1=Linas Kleiza 30 |points2=Wei Liu 21 |rebounds1=Linas Kleiza 9 |rebounds2=Jianlian Yi 12 |assist1=Mantas Kalnietis 5 |assist2=Zhizhi Wang 3 }}
|scoreA=93
|teamB= Brezilya |scoreB=89 |Q1=25-25 |Q2=21-23 |Q3=20-18 |Q4=27-23 |points1=Luis Scola 37 |points2=Marcelo Huertas 32 |rebounds1=Luis Scola 9 |rebounds2=Tiago Splitter 5 |assist1=Pablo Prigioni 8 |assist2=Tiago Splitter 2 }}

Çeyrek Final

|scoreA=92
|teamB= İspanya |scoreB=89 |Q1=27-23 |Q2=22-18 |Q3=18-23 |Q4=25-25 |points1=Novica Velickovic 17 |points2=Juan Carlos Navarro 27 |rebounds1=Nenad Krstic 9 |rebounds2=Jorge Garbajosa 6 |assist1=Milos Teodosic 8 |assist2=Juan Carlos Navarro 5 }}
|scoreA=95
|teamB= Slovenya |scoreB=68 |Q1= 27-14 |Q2= 23-17 |Q3= 21-12 |Q4= 24-25 |points1=Ersan İlyasova 19 |points2= Bostjan Nachbar 16 |rebounds1=Ersan İlyasova 5 |rebounds2=Primoz Brezec 5 |assist1=Hidayet Türkoğlu 7 |assist2=Sani Becirovic 6 }}
|scoreA=89
|teamB= Rusya |scoreB=79 |Q1=25-25 |Q2=19-14 |Q3=26-17 |Q4=19-23 |points1= Kevin Durant 33 |points2= Sergei Bykov 17 |rebounds1=Lamar Odom 12 |rebounds2=Andrey Vorontsevich 12 |assist1= Chauncey Billups 5 |assist2=Dmitriy Khvostov 5 }}
|scoreA=104
|teamB= Arjantin | |scoreB=85 |Q1=28-18 |Q2=22-12 |Q3=35-23 |Q4=19-32 |points1=Simas Jasaitis 19 |points2=Carlos Delfino 25 |rebounds1=Linas Kleiza 9 |rebounds2=Fabricio Oberto 5 |assist1=Paulius Jankunas 5 |assist2=Pablo Prigioni 6 }}

Beşincilik-Yedincilik Klasman Maçları

|scoreA=97
|teamB= Slovenya |scoreB=80 |Q1=16-23 |Q2=22-18 |Q3=26-21 |Q4=33-18 |points1=Juan Carlos Navarro 26 |points2=Jaka Lakovic 19 |rebounds1=Felipe Reyes 10 |rebounds2=Primoz Brezec 9 |assist1= Juan Carlos Navarro 7 |assist2=Jaka Lakovic 4 }}
|scoreA=61
|teamB= Arjantin |scoreB=73 |Q1=11-15 |Q2=22-21 |Q3=19-18 |Q4=9-19 |points1=Sergey Monya 17 |points2=Luis Scola 27 |rebounds1=Timofey Mozgov 11 |rebounds2=Carlos Delfino 7 |assist1=Anton Ponkrashov 4 |assist2=Pablo Prigioni 5 }}

Yedincilik Maçı

|scoreA=83 |teamB= Slovenya|scoreB=78 |Q1=21-23 |Q2=9-14 |Q3=22-22 |Q4=31-19 |points1=Timofey Mozgov 19 |points2=Bostjan Nachbar 20 |rebounds1=Sergey Monya 7 |rebounds2=Uros Slokar 7 |assist1=Sergei Bykov 7 |assist2=Goran Dragic 7 }}

Beşincilik Maçı

|scoreA=81 |teamB= Arjantin |scoreB=86 |Q1=16-23 |Q2=16-26 |Q3=30-16 |Q4=19-21 |points1=Rudy Fernandez 31 |points2=Carlos Delfino 27 |rebounds1=Marc Gasol 10 |rebounds2=Luis Scola 11 |assist1=Rudy Fernandez 3 |assist2=Pablo Prigioni 7 }}

Yarı Final

|scoreA=89
|teamB= Litvanya |scoreB=74 |Q1=23-12 |Q2=19-15 |Q3=23-26 |Q4=24-21 |points1=Kevin Durant 38 |points2=Robertas Javtokas 15 |rebounds1=Lamar Odom 10 |rebounds2=Robertas Javtokas 9 |assist1=Derrick Rose 3 |assist2=Jonas Mačiulis 2 }}
|scoreA=83
|teamB= Sırbistan |scoreB=82 |Q1=17-20 |Q2=18-22 |Q3=25-21 |Q4=23-19 |points1=Hidayet Türkoğlu 16 |points2=Marko Keselj 18 |rebounds1=Ömer Aşık 7 |rebounds2=Nenad Krstic 7 |assist1=Kerem Tunçeri 5 |assist2=Milos Teodosic 11 }}

Üçüncülük Maçı

Sırbistan |scoreA=88
|teamB= Litvanya |scoreB=99 |Q1=22-23 |Q2=16-25 |Q3=16-24 |Q4=34-27 |points1=Novica Velickovic 18 |points2=Linas Kleiza 33 |rebounds1=Nenad Krstic 8 |rebounds2=Simas Jasaitis 10 |assist1=Aleksandar Rasic 10 |assist2=Mantas Kalnietis 5 }}

Final



|scoreA= 64
|teamB=ABD |scoreB= 81 |Q1=17-22 |Q2=15-20 |Q3=16-19 |Q4=16-20 |points1=Hidayet Türkoğlu 16 |points2=Kevin Durant22 |rebounds1=Ersan İlyasova 7 |rebounds2=Lamar Odom 11 |assist1=Kerem Tunçeri 5 |assist2=Derrick Rose 6 }}

Ödüller

ABD 
Dünya Şampiyonu
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Şampiyonu




En Değerli Oyuncu
Kevin Durant
Türkiye 
Finalist 
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Finalisti




Litvanya 
Bronz Madalya 
2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Bronz Madalya




Turnuva Takımı





İstatistikler

Oyuncular - liderler

Sayı align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center
Sıra !!width="70%"|Oyuncu !! width="10%"| O !! width="10%"| Sayı !! width="10%"|Ortalama
1 Luis Scola | 244 || 27.1
2 Kirk Penney | 148 || 24.7
3 Kevin Durant | 205 || 22.8
4 Carlos Delfino | 185 || 20.6
5 Jianlian Yi | 101 || 20.2
6 Hamed Haddadi | 100 || 20
7 Linas Kleiza | 171 || 19
8 Juan Carlos Navarro | 15 || 16.9
9 José Barea | 84 || 16.8
10 Leandro Barbosa | 97 || 16.2


Ribaund align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center
Sıra !!width="90%"|Oyuncu !! width="10%"| O !! width="10%"| Rib. !! width="10%"|Ortalama
1 Yi Jianlian | 51 || 10.2
2 Hamed Haddadi | 43 || 8.6
3 Zaid Abbas | 42 || 8.4
4 Luis Scola | 50 || 8.3
5 Ersan İlyasova | 46 || 7.7
6 Levon Kendall | 38 || 7.6
7 Nenad Krstić | 30 || 7.5
8 Arsalan Kazemi | 37 || 7.4
David Andersen | 37 || 7.4
10 Ömer Aşık | 51 || 7.3


Asist align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center
Sıra !!width="70%"|Oyuncu !! width="10%"| O !! width="10%"| Asist !! width="10%"|Ortalama
1 Pablo Prigioni | 58 || 6.4
2 Marcelinho Huertas | 35 || 5.8
Anton Ponkraşov | 35 || 5.8
4 Ricky Rubio | 40 || 5.7
5 Osama Daghlas | 28 || 5.6
6 José Barea | 27 || 5.4
7 Miloš Teodosić | 24 || 4.8
8 Mouloukou Diabate | 22 || 4.4
9 Hidayet Türkoğlu | 30 || 4.3
10 Patrick Mills | 25 || 4.2




Blok align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center
Sıra !!width="70%"|Oyuncu !! width="10%"| O !! width="10%"| Blok !! width="10%"|Ortalama
1 Mamadou Lamizana | 16 || 3.2
2 Hamed Haddadi | 13 || 2.6
3 Marc Gasol | 16 || 2.3
4 Joel Anthony | 11 || 2.2
Salah Mejri | 11 || 2.2
6 Fran Vazquez | 10 || 1.4
7 Ömer Aşık | 9 || 1.3
8 Sergey Monya | 8 || 1.3
9 Rudy Gay | 7 || 1.2
10 Kosta Perović | 7 || 1


Top çalma align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center
Sıra !!width="70%"|Oyucu !! width="10%"| O !! width="10%"| Top Çalma !! width="10%"|Ort.
1 Arsalan Kazemi | 14 || 2.8
2 Sinan Güler | 16 || 2.7
3 Ali Mahmoud | 13 || 2.6
4 Mouloukou Diabate | 12 || 2.4
5 Leandro Barbosa | 12 || 2
Jonas Mačiulis | 12 || 2
Pablo Prigioni | 12 || 2
Sun Yue | 12 || 2
9 Miloš Teodosić | 10 || 2
10 Makrem Ben Romdhane | 8 || 2
Olimpio Cipriano | 8 || 2


Dakika align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center align=center
Sıra!!width="70%"|Oyuncu!! width="10%"| O !! width="10%"| Dakika !! width="10%"|Ortalama
1 Carlos Delfino | 217 || 36.2
2 Liu Wei | 180 || 36
3 Luis Scola | 213 || 35.5
4 Mouloukou Diabate | 177 || 35.4
5 Yi Jianlian | 175 || 35
6 Osama Daghlas | 172 || 34.4
7 Rasheim Wright | 169 || 33.8
8 Hamed Haddadi | 163 || 32.6
9 Javad Davari | 161 || 32.2
Fadi El Khatib | 161 || 32.2

Oyuncular - maçın "en"leri



Luis Scola ||align=center| 37 || Litvanya (8/28)
Brezilya(9/7)
Saşa Kaun 
Arsalan Kazemi
Jianlian Yi ||align=center| 14 || Almanya (9/1)
Çin (9/1)
Slovenya (9/2)
Yunanistan (8/28)
Ricky Rubio ||align=center| 11 || Porto Riko (8/28)
Yeni Zelanda (8/29)
Herve Lamizana
Herve Lamizana
Salah Mejri ||align=center| 5 || Brezilya (8/28)
Porto Riko (9/2)
Türkiye (8/28)
Brezilya (8/29) 
Branş !! Oyuncu !! Toplam !! Rakip
| Kirk Penney
| Joaquim Gomes
| Anton Ponkraşov
| Sinan Güler ||align=center| 8 || Çin (9/2)
| Hamed Haddadi
| Fran Vazquez ||align=center| 100% (9/9) || Kanada (9/2)
| Ersan İlyasova ||align=center| 100% (7/7)|| Yunanistan (8/31)
| Anton Ponkraşov ||align=center| 100% (10/10) || Porto Riko (8/28)
| Kevin Durant ||align=center| 7 || Brezilya (8/30)


Takımlar - liderler

Maç Başına Sayı Yapma
Sıra !!width="70%"|Takım !! width="7%"|O !! width="15%"|Sayı
1|| ABD || 9 ||align=center| 92.8
2|| Sırbistan|| 9 ||align=center| 88.9
3|| İspanya|| 9 ||align=center| 85.2
4|| Arjantin|| 9 ||align=center| 83.3
5|| Litvanya|| 9 ||align=center| 82.9
Maç Başına Sayı Yeme
Sıra !!width="70%"|Takım !! width="7%"|O !! width="15%"|Sayı
1|| Türkiye|| 5 ||align=center| 65
2|| ABD|| 5 ||align=center| 66.2
3|| Fransa|| 5 ||align=center| 67.8
4|| Avustralya|| 5 ||align=center| 68.2
Litvanya>| 5 ||align=center| 68.2
Ribaund
Sıra !!width="70%"|Takım !! width="7%"|O !! width="15%"|Ribaund
1|| ABD|| 5 ||align=center| 40.6
Türkiye>| 5 ||align=center| 40.6
3|| Porto Riko|| 5 ||align=center| 40.4
4|| Sırbistan|| 6 ||align=center| 39.8
5|| Yunanistan|| 6 ||align=center| 37
Litvanya>| 5 ||align=center| 37




Asist
Sıra !!width="70%"|Takım !! width="7%"|O !! width="15%"|Asist
1|| İspanya|| 6 ||align=center| 18.5
2|| Sırbistan|| 6 ||align=center| 18.2
3|| Türkiye|| 5 ||align=center| 18
4|| Yeni Zelanda|| 5 ||align=center| 17.2
Rusya>| 5 ||align=center| 17.2
ABD>| 5 ||align=center| 17.2
Top Çalma
Sıra !!width="70%"|Takım !! width="7%"|O !! width="15%"|Top Çalma
1|| ABD|| 5 ||align=center| 11
2|| Türkiye|| 5 ||align=center| 8.5
3|| Fildişi Sahili|| 5 ||align=center| 8.4
4|| Brezilya|| 5 ||align=center| 8.2
5|| İspanya|| 6 ||align=center| 8
Blok
Sıra !!width="70%"|Takım !! width="7%"|O !! width="15%"|Blok
1|| Fildişi Sahili|| 5 ||align=center| 4.8
2|| Türkiye|| 5 ||align=center| 4.4
3|| İspanya|| 6 ||align=center| 4
4|| Rusya|| 5 ||align=center| 4
5|| ABD|| 5 ||align=center| 3.8


Takımlar - Maçın "En"leri

Litvanya||align=center| 50 || Slovenya (8/29)
Çin(9/7)
ABD ||align=center| 15|| Fildişi Sahili (8/28)
Brezilya (8/30)
Ürdün ||align=center| 25 || ABD (9/1) 
Angola (8/29)
Branş!! Takım!! Toplam !! Rakip
| ABD ||align=center| 121 || Angola (9/6)
| ABD
| ABD ||align=center| 30 || Angola (9/6)
| Türkiye
| İspanya ||align=center| 9 || Kanada (9/2)
| Türkiye ||align=center| 66.7% (32/48) || Slovenya (9/8)
| Arjantin ||align=center| 61.1% (11/18) || Brezilya (9/7)
| ABD ||align=center| 100.0% (10/10) || Tunus (9/2)
| İran


Final Sıralaması



bgcolor=gold ' bgcolor=silver ' bgcolor=cc9966 '''''''''''''''
Sıra Takım G.-M.
1 ABD 9-0
2 Türkiye 8-1
3 Litvanya 8-1
4 Sırbistan 6-3
5 Arjantin 7-2
6 İspanya 5-4
7 Rusya 6-3
8 Slovenya 5-4
9= Brezilya 3-3
9= Yunanistan 3-3
9= Avustralya 3-3
9= Yeni Zelanda 3-3
9= Fransa 3-3
14= Hırvatistan 2-4
14= Angola 2-4
16 Çin 1-5
17 Almanya 2-3
18= Porto Riko 1-4
18= İran 1-4
18= Fildişi Sahili 1-4
18= Lübnan 1-4
22= Kanada 0-5
22= Ürdün 0-5
22= Tunus 0-5




Dış bağlantılar





Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar