Portekiz||bgcolor="#808080"| ||0-0||2-3||3-0||0-0||4-0 | ||||||
İsveç||0-0||bgcolor="#808080"| ||0-1||2-1||4-1||4-0 | ||||||
Danimarka||1-1||1-0||bgcolor="#808080"| ||0-1||3-0||3-0 | ||||||
Macaristan||0-1||1-2||0-0||bgcolor="#808080"| ||2-0||3-0 | ||||||
Arnavutluk||1-2||0-0||1-1||0-1||bgcolor="#808080"| ||3-0 | ||||||
Malta||0-4||0-1||0-3||0-1||0-0||bgcolor="#808080"| | ||||||
2. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 3 1 18 8 +10 ||21 | ||||||||
6 2 2 20 10 +10 ||20 | ||||||||
5 2 3 18 15 +3 ||17 | ||||||||
4 4 2 20 10 +10 ||16 | ||||||||
1 2 7 4 25 -21 ||5 | ||||||||
0 3 7 6 18 -12 ||3 |
Yunanistan||bgcolor="#808080"| ||2-1||5-2||2-1||3-0||1-2 | ||||||
İsrail||1-1||bgcolor="#808080"| ||0-1||7-0||3-1||2-2 | ||||||
Letonya||0-2||1-1||bgcolor="#808080"| ||2-0||3-2||2-2 | ||||||
Lüksemburg||0-3||1-3||0-4||bgcolor="#808080"| ||0-0||0-3 | ||||||
Moldova||1-1||1-2||1-2||0-0||bgcolor="#808080"| ||0-2 | ||||||
İsviçre||2-0||0-0||2-1||1-2||2-0||bgcolor="#808080"| | ||||||
3. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
6 1 2 21 10 +11 ||19 | ||||||||
5 2 2 15 4 +11 ||17 | ||||||||
4 3 2 17 6 +11 ||15 | ||||||||
4 2 3 13 9 +4 ||14 | ||||||||
3 2 4 19 13 +6 ||11 | ||||||||
0 0 9 1 44 −43 ||0 |
Çek C.||bgcolor="#808080"| ||0-0||2-0'||7-0||1-2||1-0 | ||||||
Kuzey İr.||0-0||bgcolor="#808080"| ||3-2||4-0||0-2||1-0 | ||||||
Polonya||2-1||1-1||bgcolor="#808080"| ||10-0||0-1||1-1 | ||||||
San M.||0-3||0-3||0-2||bgcolor="#808080"| ||1-3||0-3 | ||||||
Slovakya||2-2||2-1||2-1||7-0||bgcolor="#808080"| ||0-2 | ||||||
Slovenya||0-0||2-0||3-0||5-0||2-1||bgcolor="#808080"| | ||||||
4. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 2 0 25 4 +21 ||26 | ||||||||
7 1 2 18 5 +13 ||22 | ||||||||
5 3 2 13 13 0 ||18 | ||||||||
4 0 6 7 12 −5 ||12 | ||||||||
1 2 7 3 13 −10 ||5 | ||||||||
0 2 8 2 21 −19 ||2 |
Almanya||bgcolor="#808080"| ||2-1||1-1||1-0||4-0||4-0 | ||||||
Rusya||0-1||bgcolor="#808080"| ||3-0||2-1||2-0||3-0 | ||||||
Finlandiya||3-3||0-3||bgcolor="#808080"| ||2-1||1-0||2-1 | ||||||
Galler||0-2||1-3||0-2||bgcolor="#808080"| ||1-0||2-0 | ||||||
Azerbaycan||0-2||1-1||1-2||0-1||bgcolor="#808080"| ||0-0 | ||||||
Liechtenstein||0-6||0-1||1-1||0-2||0-2||bgcolor="#808080"| | ||||||
5. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10 0 0 28 4 +24 ||30 | ||||||||
6 1 3 25 13 +12 ||19 | ||||||||
4 3 3 13 10 +3 ||15 | ||||||||
3 1 5 13 18 −5 ||10 | ||||||||
2 2 6 9 24 −15 ||8 | ||||||||
1 1 7 6 20 −14 ||4 |
Belçika||bgcolor="#808080"| ||2-4||2-0||3-2||1-2||2-0 | ||||||
B.Hersek||2-1||bgcolor="#808080"| ||4-1||7-0||2-5||1-1 | ||||||
Ermenistan||2-1||0-2||bgcolor="#808080"| ||2-2||1-2||0-2 | ||||||
Estonya||2-0||0-2||1-0||bgcolor="#808080"| ||0-3||0-0 | ||||||
İspanya||5-0||1–0||4-0||3-0||bgcolor="#808080"| ||1-0 | ||||||
Türkiye||1-1||2-1||2-0||4-2||1-2||bgcolor="#808080"| | ||||||
6. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
9 0 1 34 6 +28 ||27 | ||||||||
6 3 1 21 6 +15 ||21 | ||||||||
6 2 2 19 13 +6 ||20 | ||||||||
4 1 5 19 14 +5 ||13 | ||||||||
2 0 8 11 29 -18 ||6 | ||||||||
0 0 10 3 39 −36 ||0 |
Andorra||bgcolor="#808080"| ||1-3||0-2||0-2||1-3||0-6 | ||||||
Beyaz Rusya||5-1||bgcolor="#808080"| ||1-3||1-3||4-0||0-0 | ||||||
Hırvatistan||4-0||1-0||bgcolor="#808080"| ||1-4||1-0||2-2 | ||||||
İngiltere||6-0||3-0||5-1||bgcolor="#808080"| ||5-1||2-1 | ||||||
Kazakistan||3-0||1-5||1-2||0-4||bgcolor="#808080"| ||1-3 | ||||||
Ukrayna||5-0||1-0||0-0||1-0||2-1||bgcolor="#808080"| | ||||||
7. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 1 1 21 6 +15 ||22 | ||||||||
5 3 1 15 8 +7 ||18 | ||||||||
4 2 3 13 12 +1 ||14 | ||||||||
3 0 6 8 10 −2 ||9 | ||||||||
2 3 4 9 17 −8 ||9 | ||||||||
1 1 7 4 17 −13 ||4 |
Fransa||bgcolor="#808080"| ||1-1||1-0||1-0||3-1||5-0 | ||||||
Romanya||2-2||bgcolor="#808080"| ||2-3||0-3||1-1||3-1 | ||||||
Sırbistan||1-1||0-2||bgcolor="#808080"| ||3-0||1-0||2-0 | ||||||
Litvanya||0-1||0-1||2-1||bgcolor="#808080"| ||2-0||1-0 | ||||||
Avusturya||3-1||2-1||1-3||2-1||bgcolor="#808080"| ||3-1 | ||||||
Faroe A.||0-1||0-1||0-2||2-1||1-1||bgcolor="#808080"| | ||||||
8. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 3 0 18 7 +11 ||24 | ||||||||
4 6 0 12 8 +4 ||18 | ||||||||
3 5 2 17 13 +4 ||14 | ||||||||
2 3 5 14 16 −2 ||9 | ||||||||
1 6 3 9 14 −6 ||9 | ||||||||
0 3 7 7 19 −12 ||3 |
İtalya||bgcolor="#808080"| ||2-0||1-1||3-2||2-0||2-1 | ||||||
Bulgaristan||0-0||bgcolor="#808080"| ||1-1||2-0||6-2||4-1 | ||||||
İrlanda||2-2||1-1||bgcolor="#808080"| ||1-0||2-1||0-0 | ||||||
Kıbrıs||1-2||4-1||1-2||bgcolor="#808080"| ||2-1||2-2 | ||||||
Gürcistan||0-2||0-0||1-2||1-1||bgcolor="#808080"| ||0-0 | ||||||
Karadağ||0-2||2-2||0-0||1-1||2-1||bgcolor="#808080"| | ||||||
9. Grup
| |
Takım | O | G | width=25B | width=25M | width=25A | width=25Y | width=25Av. | width=25Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
8 0 0 17 2 +15 ||24 | ||||||||
2 4 2 9 7 +2 ||10 | ||||||||
3 1 4 6 11 −5 ||10 | ||||||||
2 1 5 5 11 −6 ||7 | ||||||||
1 2 5 7 13 −6 ||0 |
Hollanda||bgcolor="#808080"| ||3-0||2-0||4-0||2-0 | |||||
İskoçya||0-1||bgcolor="#808080"| ||0-0||2-0||2-1 | |||||
Norveç||0-1||4-0||bgcolor="#808080"| ||2-1||2-2 | |||||
Makedonya||1-2||1-0||0-0||bgcolor="#808080"| ||2-0 | |||||
İzlanda||1-2||1-2||1-1||1-0||bgcolor="#808080"| | |||||
En iyi ikinciler
bgcolor=#ccccff bgcolor=#ccccff bgcolor=#ccccff bgcolor=#ccccff bgcolor=#ccccff bgcolor=#ccccff bgcolor=#ccccff bgcolor=#ccccffGrup | Takım | O | G | B | M | A | Y | Av. | Puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|align="left"| | 512156+9||16 | ||||||||
|align="left"| | 512169+7||16 | ||||||||
|align="left"| | 431106+4||15 | ||||||||
|align="left"| | 431129+3||15 | ||||||||
|align="left"| | 422104+6||14 | ||||||||
|align="left"| | 4131912+7||13 | ||||||||
|align="left"| | 34195+4||13 | ||||||||
|align="left"| | 2 6 0 8 6 +2||12 | ||||||||
|align="left"| | 24297+2||10 |
Play-offlar
Torbalar
Play-off turu için takımlar FIFA Dünya Sıralamasına göre torbalara ayrılmıştır. valign=top |(9)
(10)
(12)
(16)|
(22)
(34)
(42)
(49)
1. Torba | 2. Torba |
---|---|
Maçlar
| | 1–2 | '| | 0–1 | 1–1(uz.)}}| |2–0| | | 1–0 | 1–0}} | |1–0| | | 0–0 | 1–0}}
| |2–2 (d.g.)| '| | 2–1 | 0–1}}|}
Gol krallığı
Elemeler boyunca 268 maçta 399 farklı oyuncu tarafından 725 gol atılmış ve 2.71 maç başı gol ortalaması tutturulmuştur. 34 gol atan İngiltere elemelerin en fazla gol atana takımı olmuş, Malta ise hiç gol atmamıştır. Theofanis Gekas, yunanistan adına attığı 10 gool ile gol kralı olmuştur.Not: İstatistiklere play-off golleri de dahildir.
;10 gol
;9 gol
;7 gol
;6 gol ;5 goals ;4 gol ;3 gol
- Erjon Bogdani
- Eduardo
- Luka Modrić
- Ivica Olić
- Ivan Rakitić
- Tomáš Necid
- Nicklas Bendtner
- Jermain Defoe
- Steven Gerrard
- Theo Walcott
- Konstantin Vassiljev
- Nicolas Anelka
- Franck Ribéry
- Levan Kobiashvili
- Bastian Schweinsteiger
- Sándor Torghelle
- Eiður Guðjohnsen
- Yossi Benayoun
- Ben Sahar
- Sergei Khizhnichenko
- Sergei Ostapenko
- Māris Verpakovskis
- Marius Stankevičius
- Mirko Vučinić
- Klaas-Jan Huntelaar
- Dirk Kuyt
- John Arne Riise
- Nani
- Andrey Arşavin
- Konstantin Zıryanov
- Branislav Ivanović
- Nikola Žigić
- Zlatko Dedič
- Juan Manuel Mata
- Gerard Piqué
- David Silva
- Olof Mellberg
- Tuncay Şanlı
- Erwin Hoffer
- Vagif Javadov
- Elvin Mammadov
- Gennadi Bliznyuk
- Sergei Kornilenko
- Vitali Rodionov
- Dmitry Verkhovtsov
- Émile Mpenza
- Senijad Ibričić
- Martin Petrov
- Dimitar Telkiyski
- Mladen Petrić
- Efstathios Aloneftis
- Constantinos Charalambidis
- Chrysis Michael
- Václav Svěrkoš
- Christian Poulsen
- Joe Cole
- Sergei Zenjov
- Mikael Forssell
- Karim Benzema
- William Gallas
- Vladimir Dvalishvili
- Dimitris Salpingidis
- Georgios Samaras
- Vasilis Torosidis
- Roland Juhász
- Kevin Doyle
- Richard Dunne
- Glenn Whelan
- Alberto Aquilani
- Daniele De Rossi
- Antonio Di Natale
- Vincenzo Iaquinta
- Vitālijs Astafjevs
- Aleksandrs Cauņa
- Ģirts Karlsons
- Andrejs Rubins
- Mindaugas Kalonas
- Dejan Damjanović
- Stevan Jovetić
- Mark van Bommel
- Rafael van der Vaart
- Warren Feeney
- Kyle Lafferty
- Grant McCann
- Steffen Iversen
- Morten Gamst Pedersen
- Rafał Boguski
- Ireneusz Jeleń
- Mariusz Lewandowski
- Robert Lewandowski
- Marek Saganowski
- Hugo Almeida
- Bruno Alves
- Liédson
- Gheorghe Bucur
- Ciprian Marica
- Diniyar Bilyaletdinov
- Aleksandr Kerjakov
- James McFadden
- Miloš Krasić
- Nenad Milijaš
- Marek Čech
- Marek Hamšík
- Martin Jakubko
- Ján Kozák
- Valter Birsa
- Robert Koren
- Zlatan Ljubijankič
- Nejc Pečnik
- Cesc Fàbregas
- Álvaro Negredo
- Marcus Berg
- Zlatan Ibrahimović
- Kim Källström
- Philippe Senderos
- Arda Turan
- Emre Belözoğlu
- Semih Şentürk
- Artem Milevskiy
- Yevhen Seleznyov
- Andriy Yarmolenko
- David Edwards
- Armend Dallku
- Klodian Duro
- Hamdi Salihi
- Ildefons Lima
- Marc Pujol
- Óscar Sonejee
- Robert Arzumanyan
- Gevorg Ghazaryan
- Hovhannes Goharyan
- Sargis Hovsepyan
- Vahagn Minasyan
- Henrik Mkhitaryan
- René Aufhauser
- Andreas Ivanschitz
- Stefan Maierhofer
- Franz Schiemer
- Martin Stranzl
- Roman Wallner
- Maksim Bardachov
- Alexander Hleb
- Vyacheslav Hleb
- Leonid Kovel
- Pavel Sitko
- Ihar Stasevich
- Steven Defour
- Moussa Dembélé
- Marouane Fellaini
- Gill Swerts
- Daniel Van Buyten
- Zlatan Bajramović
- Vedad Ibišević
- Sanel Jahić
- Sejad Salihović
- Emir Spahić
- Stanislav Angelov
- Valeri Domovchiyski
- Blagoy Georgiev
- Radostin Kishishev
- Dimitar Makriev
- Stiliyan Petrov
- Ivelin Popov
- Ivan Klasnić
- Niko Kovač
- Niko Kranjčar
- Mario Mandžukić
- Ognjen Vukojević
- Demetris Christofi
- Marios Elia
- Konstantinos Makrides
- Ioannis Okkas
- Martin Fenin
- Marek Jankulovski
- Radoslav Kováč
- Jaroslav Plašil
- Zdeněk Pospěch
- Daniel Pudil
- Libor Sionko
- Daniel Agger
- Leon Andreasen
- Daniel Jensen
- Thomas Kahlenberg
- Morten Nordstrand
- Jakob Poulsen
- Gareth Barry
- Rio Ferdinand
- Emile Heskey
- John Terry
- Shaun Wright-Phillips
- Andres Oper
- Raio Piiroja
- Sander Puri
- Vladimir Voskoboinikov
- Egil á Bø
- Arnbjørn Hansen
- Bogi Løkin
- Andreas Lava Olsen
- Súni Olsen
- Shefki Kuqi
- Jari Litmanen
- Niklas Moisander
- Roni Porokara
- Daniel Sjölund
- Hannu Tihinen
- Mika Väyrynen
- Yoann Gourcuff
- Sidney Govou
- Alexander Iashvili
- Levan Kenia
- Thomas Hitzlsperger
- Marcell Jansen
- Simon Rolfes
- Piotr Trochowski
- Heiko Westermann
- Kostas Katsouranis
- Ákos Buzsáky
- Zoltán Gera
- Tamás Hajnal
- Szabolcs Huszti
- Gergely Rudolf
- Veigar Páll Gunnarsson
- Heiðar Helguson
- Indriði Sigurðsson
- Kristján Örn Sigurðsson
- Sean St Ledger
- Aviram Baruchyan
- David Ben Dayan
- Klemi Saban
- Salim Tuama
- Mauro Camoranesi
- Fabio Grosso
- Giampaolo Pazzini
- Andrea Pirlo
- Rinat Abdulin
- Ruslan Baltiev
- Zhambyl Kukeyev
- Tanat Nusserbayev
- Roman Uzdenov
- Kaspars Gorkšs
- Kristaps Grebis
- Deniss Ivanovs
- Vladimirs Koļesņičenko
- Andrejs Perepļotkins
- Aleksejs Višņakovs
- Jurijs Žigajevs
- Mario Frick
- Michele Polverino
- Saulius Mikoliūnas
- Alphonse Leweck
- René Peters
- Jeff Strasser
- Boban Grnčarov
- Filip Ivanovski
- Ilčo Naumoski
- Goran Pandev
- Aco Stojkov
- Serghei Alexeev
- Valeriu Andronic
- Denis Calincov
- Gheorghe Ovseannicov
- Igor Picuşceac
- Veaceslav Sofroni
- Radoslav Batak
- Andrija Delibašić
- Eljero Elia
- John Heitinga
- Nigel de Jong
- Joris Mathijsen
- André Ooijer
- Robin van Persie
- Arjen Robben
- Chris Brunt
- Steven Davis
- Jonny Evans
- David Healy
- Gareth McAuley
- Thorstein Helstad
- Erik Huseklepp
- Jakub Błaszczykowski
- Paweł Brożek
- Michał Żewłakow
- Deco
- Edinho
- Raul Meireles
- Pepe
- Miguel Veloso
- Iulian Apostol
- Răzvan Cociş
- Dorin Goian
- Ionuţ Mazilu
- Florentin Petre
- Dorel Stoica
- Cristian Tănase
- Vasiliy Berezutskiy
- Sergey İgnaşeviç
- Pavel Pogrebnyak
- Igor Semshov
- Andy Selva
- Kirk Broadfoot
- Scott Brown
- Steven Fletcher
- Ross McCormack
- Zdravko Kuzmanović
- Ivan Obradović
- Marko Pantelić
- Neven Subotić
- Zoran Tošić
- Ľuboš Hanzel
- Filip Hološko
- Erik Jendrišek
- Miroslav Karhan
- Peter Pekarík
- Martin Škrtel
- Miroslav Stoch
- Andraž Kirm
- Aleksandar Radosavljević
- Dalibor Stevanovič
- Marko Šuler
- Xabi Alonso
- Joan Capdevila
- Santi Cazorla
- Andrés Iniesta
- Juanito
- Carles Puyol
- Albert Riera
- Marcos Senna
- Samuel Holmén
- Daniel Majstorović
- Anders Svensson
- Eren Derdiyok
- Gelson Fernandes
- Stéphane Grichting
- Benjamin Huggel
- Marco Padalino
- Hakan Yakin
- Halil Altıntop
- Mevlüt Erdinç
- Sercan Yıldırım
- Servet Çetin
- Oleksiy Gai
- Oleg Gusev
- Yaroslav Rakytskiy
- Craig Bellamy
- James Collins
- Joe Ledley
- Aaron Ramsey
- David Vaughan
- Sam Vokes
- Kaha Kaladze (İtalya adına)
- Ildefons Lima (Ukrayna adına)
- Jón Rói Jacobsen (Sırbistan adına)
- Veli Lampi (Rusya adına)
- Petri Pasanen (Rusya adına)
- Julien Escudé (Romanya adına)
- Avraam Papadopoulos (Lüksemburg adına)
- Kevin Kilbane (Bulgaristan adına)
- Aleksandr Kuchma (İngiltere adına)
- Mario Frick (Galler adına)
- Ian Azzopardi (İsveç adına)
- Brian Said (Portekiz adına)
- Seweryn Gancarczyk (Slovakya adına)
- Michał Żewłakow (Kuzey İrlanda adına)
- Dorel Stoica (Sırbistan adına)
- Ján Ďurica (Kuzey İrlanda adına)
- Ashley Williams (Almanya adına)