2011 Grammy Ödülleri

53. Grammy Ödülleri 13 Şubat 2011'de, Staples Center, Los Angeles'ta gerçekleşen ödül töreni. CBS kanalında yayınlandı ve 26.6 milyon kişi tarafından izlendi. Televizyon yayının iki gün öncesinde (11 şubat) yapılan törende Barbra Streisand ''MusiCares Person of the Year'' ödülünü kazanarak onurlandırıldı. 1 Eylül 2009 - 30 Eylül 2010'daki müzikal çalışmalar çerçevesinde belirlenen, toplam 109 kategorideki Grammy adayları 1 Aralık 2010'da açıklandı. Ödüllerin birçoğu yayın öncesinde Staples Cente

53. Grammy Ödülleri 13 Şubat 2011'de, Staples Center, Los Angeles'ta gerçekleşen ödül töreni. CBS kanalında yayınlandı ve 26.6 milyon kişi tarafından izlendi. Televizyon yayının iki gün öncesinde (11 şubat) yapılan törende Barbra Streisand MusiCares Person of the Year ödülünü kazanarak onurlandırıldı. 1 Eylül 2009 - 30 Eylül 2010'daki müzikal çalışmalar çerçevesinde belirlenen, toplam 109 kategorideki Grammy adayları 1 Aralık 2010'da açıklandı. Ödüllerin birçoğu yayın öncesinde Staples Center'ın yanındaki Los Angeles Convention Center kazananlara verildi. Üç yıldır, tören öncesinde yapılan "The GRAMMY Nominations Concert Live! – Countdown to Music's Biggest Night" konseri bu yıl da yapıldı. Club Nokia at L.A. Live'de gerçekleşen konseri CBS yayınladı. Arcade Fire The Suburbs ile "Yılın Albümü" ödülü kazandı ve indie bir çalışmayla bu ödülü kazanabilen ilk sanatçı oldu. Esperanza Spalding "En İyi Yeni Sanatçı" seçildi. Lady Antebellum aralarında "Yılın Kaydı" ve "Yılın Şarkısı"nın da (Bu kategorilerde ödülü Need You Now ile kazandılar.) olduğu beş kategoride ödül kazandı. Birden fazla ödül kazanan diğer sanatçılar da: üç ödülle David Frost, John Legend, Lady Gaga, Jay-Z ve Jeff Beck; iki ödülle The Black Keys, Eminem, Herbie Hancock, Alicia Keys, The Roots, Keith Urban, Christopher Tin ve BeBe Winans'dır. == Performanslar Yayın öncesi :
"A Natural Woman"
"Ain't No Way" (Aguilera)
"Until You Come Back to Me " (McBride)
"Think" (Welch)
"Respect" (Hudson)
"Spirit in the Dark" (Adams)
"Sisters Are Doin' It for Themselves" |- |Lady Gaga |"Born This Way" |- |Justin Bieber
Jaden Smith |"Baby"
"Never Say Never" |- ||Usher |"OMG" |"The Cave"
"Head Full of Doubt"
"Maggie's Farm" |- |Lady Antebellum |"If You Don't Know Me By Now"
"American Honey"
"Need You Now" |- |Katy Perry |"Not Like the Movies"
"Teenage Dream" Tribute to Solomon Burke |- |Barbra Streisand |"Evergreen" |- |Rihanna
Drake | "What's My Name?" |- |Arcade Fire | "Month of May"
"Ready to Start" |- |} == Sunucular == ;

Yayın öncesi

ndeki tören

Genel

;Yılın Kaydı "Need You Now" – Lady Antebellum :Lady Antebellum & Paul Worley, yapımcı; Clarke Schleicher, engineer/mixer *"Nothin' on You" – B.o.B & Bruno Mars **The Smeezingtons, yapımcılar; Ari Levine, engineer/mixer *"Love the Way You Lie" – Eminem & Rihanna **Alex da Kid & Makeba Riddick, yapımcılar; Alex da Kid, Eminem & Mike Strange, ses yönetimcileri *"Forget You" – Cee-Lo Green **The Smeezingtons, yapımcılar *"Empire State of Mind" – Jay-Z & Alicia Keys **Angela Hunte, Jane't "Jnay" Sewell-Ulepic & Shux, yapımcılar; Ken "Duro" Ifill, Gimel "Young Guru" Keaton & Ann Mincieli, ses yönetimcileri ;Yılın Albümü '''The SuburbsArcade Fire :Arcade Fire & Markus Dravs, yapımcılar; Arcade Fire, Mark Lawson & Craig Silvey, ses yönetimcileri; Mark Lawson, mastering engineer' *RecoveryEminem **konuk sanatçılar: Kobe, Lil Wayne, Pink & Rihanna, yapımcılar; Alex da Kid,, Victor Alexander, Boi-1da, Nick Brongers, Supa Dups, DJ Khalil, Dr. Dre, Eminem, Havoc, Emile Haynie, Jim Jonsin, Just Blaze, Mr. Porter & Script Shepherd, ses yönetimcileri; Brian "Big Bass" Gardner, mastering engineer *Need You NowLady Antebellum **Lady Antebellum & Paul Worley, yapımcılar; Clarke Schleicher, engineer/mixer; Andrew Mendelson, mastering engineer *The Fame MonsterLady Gaga **Beyoncé, konuk sanatçı; Ron Fair, Fernando Garibay, Tal Herzberg, Rodney Jerkins, Lady Gaga, RedOne, Teddy Riley & Space Cowboy, yapımcılar; Victor Alexander, Eelco Bakker, Christian Delano, Mike Donaldson, Paul Foley, Tal Herzberg, Rodney Jenkins, Hisashi Mizoguchi, Robert Orton, Dan Parry, Jack Joseph Puig, RedOne, Teddy Riley, Dave Russel, Johnny Severin, Space Cowboy, Mark Stent, Jonas Wetling & Frank Wolff, ses yönetimcileri; Gene Grimaldi, mastering engineer *Teenage DreamKaty Perry **Snoop Dogg konuk sanatçı; Ammo, Benny Blanco, Dr. Luke, Kuk Harrell, Max Martin, Stargate, C. "Tricky" Stewart, Sandy Vee & Greg Wells, yapımcılar; Victor Alexander, Steve Churchyard, Mikkel S. Eriksen, Serban Ghenea, John Hanes, Sam Holland, Jaycen-Joshua, Damien Lewis, Chris O'Ryan, Carlos Oyanedel, Paris, Phil Tan, Brain Thomas, Lewis Tozour, Miles Walker, Emily Wright & Andrew Wuepper, ses yönetimcileri; Brian Gardner, mastering engineer ;Yılın Şarkısı '"Need You Now" :Dave Haywood, Josh Kear, Charles Kelley & Hillary Scott, söz yazarları (Lady Antebellum) *"Beg, Steal or Borrow" **Ray LaMontagne, söz yazarı (Ray LaMontagne ve the Pariah Dogs) *"Forget You" **Cee Lo Green, Philip Lawrence & Bruno Mars, söz yazarı(Cee Lo Green) *"The House That Built Me" **Tom Douglas & Allen Shamblin, söz yazarı (Miranda Lambert) *"Love the Way You Lie" **Alexander Grant, Holly Hafferman & Marshall Mathers, söz yazarları(Eminem ve Rihanna) ;En İyi Yeni Sanatçı Esperanza Spalding *Justin Bieber *Drake *Florence & The Machine *Mumford & Sons

Pop

;En İyi Kadın

Pop

Vokal Performansı
"Bad Romance" – Lady Gaga *"King of Anything" – Sara Bareilles *"Halo" (Canlı) – Beyoncé *"Chasing Pirates" – Norah Jones *"Teenage Dream" – Katy Perry ;En İyi Erkek

Pop

Vokal Performansı
"Just the Way You Are" – Bruno Mars *"Haven't Met You Yet" – Michael Bublé *"This Is It" – Michael Jackson *"Whataya Want from Me" – Adam Lambert *"Half of My Heart" – John Mayer ;En İyi Grup ya da İkili

Pop

Vokal Performansı
"Hey, Soul Sister" (Canlı) – Train *"Don't Stop Believin'" (Regionals Versiyon) – Glee Cast *"Misery" – Maroon 5 *"The Only Exception" – Paramore *"Babyfather" – Sade ;En İyi

Pop

Vokal İşbirliği
"Imagine" – Herbie Hancock, Pink, India.Arie, Seal, Konono Nº1, Jeff Beck, & Oumou Sangaré *"Airplanes, Part II" – B.o.B, Eminem, & Hayley Williams *"If It Wasn't for Bad" – Elton John & Leon Russell *"Telephone" – Lady Gaga & Beyoncé *"California Gurls" – Katy Perry & Snoop Dogg ;En İyi

Pop

Enstrümantal Performansı
"Nessun Dorma" – Jeff Beck *"Flow" – Laurie Anderson *"No Mystery" – Stanley Clarke *"Orchestral Intro" – Gorillaz *"Sleepwalk" – The Brian Setzer Orchestra ;En İyi

Pop

Enstrümantal Albümü ''
Take Your PickLarry Carlton & Tak Matsumoto' *Pushing the EnvelopeGerald Albright *Heart and SoulKenny G *SingularityRobby Krieger *Everything Is Everything: The Music of Donny HathawayKirk Whalum ;En İyi

Pop

Vokal Albümü '''The Fame MonsterLady Gaga' *My World 2.0Justin Bieber *I Dreamed a DreamSusan Boyle *Battle StudiesJohn Mayer *Teenage DreamKaty Perry

Dans

;En İyi

Dans

Kaydı '
"Only Girl " – Rihanna :Crystal Johnson, Mikkel S. Eriksen, Tor Erik Hermansen, SandyWilhelm, yapımcılar: Stargate, Sandy Vee *"

Rock

et
" – Goldfrapp **Alison Goldfrapp & Will Gregory, yapımcılar; Mark 'Spike' Stent, mixer *"In for the Kill" – La Roux **Elly Jackson & Ben Langmaid, yapımcılar; Serban Ghenea & John Hanes, mixers *"Dance in the Dark" – Lady Gaga **Fernando Garibay & Lady Gaga, yapımcılar; Robert Orton, mixer *"Dancing on My Own" – Robyn **Patrik Berger & Robyn, yapımcılar; Niklas Flyckt, mixer ;En İyi Elektronik/

Dans

Albümü ''
La RouxLa Roux' *These Hopeful MachinesBT *FurtherThe Chemical Brothers *Head FirstGoldfrapp *Black LightGroove Armada

Geleneksel pop

;En İyi Geleneksel

Pop

Vokal Albümü '''Crazy LoveMichael Bublé' * The Greatest Love Songs of All TimeBarry Manilow * Mathis in NashvilleJohnny Mathis * Fly Me to the Moon... The Great American Songbook Volume VRod Stewart * Love Is the AnswerBarbra Streisand

Rock

;En İyi

Rock

Solo Vokal Performansı '
"Helter Skelter" – Paul McCartney * "Run Back to Your Side" – Eric Clapton * "Crossroads" – John Mayer * "Silver Rider" – Robert Plant and the Band of Joy * "Angry World" – Neil Young ;En İyi

Rock

Grup ya da İkili Vokal Performansı
"Tighten Up" – The Black Keys * "Ready to Start" – Arcade Fire * "I Put a Spell on You" – Jeff Beck & Joss Stone * "Radioactive" – Kings of Leon * "Resistance" – Muse ;En İyi Hard

Rock

Performansı
"New Fang" – Them Crooked Vultures * "A Looking in View" – Alice in Chains * "Let Me Hear You Scream" – Ozzy Osbourne * "Black Rain" – Soundgarden * "Between the Lines" – Stone Temple Pilots ;En İyi Metal Performansı "El Dorado" – Iron Maiden * "Let the Guilt Go" – Korn * "In Your Words" – Lamb of God * "Sudden Death" – Megadeth * "World Painted Blood" – Slayer ;En İyi

Rock

Enstrümantal Performans
"Hammerhead" – Jeff Beck * "Black Mud" – The Black Keys * "Do the Murray" – Los Lobos * "Kundalini Bonfire" – Dave Matthews & Tim Reynolds * "The Deathless Horsie" – Dweezil Zappa ;En İyi

Rock

Şarkısı
"Angry World" : Neil Young, songwriter (Neil Young) * "Little Lion Man" ** Ted Dwane, Ben Lovett, Marcus Mumford &

Country

Winston, söz yazarları (Mumford & Sons) * "Radioactive" ** Caleb Followill, Jared Followill, Matthew Followill & Nathan Followill, söz yazarları (Kings of Leon) * "Resistance" ** Matthew Bellamy, songwriter (Muse) * "Tighten Up" ** Dan Auerbach & Patrick Carney, söz yazarları (The Black Keys) ;En İyi

Rock

Albümü ''
The ResistanceMuse' * Emotion & CommotionJeff Beck * BackspacerPearl Jam * MojoTom Petty and the Heartbreakers * Le NoiseNeil Young

Alternatif

;En İyi

Alternatif

Müzik Albümü '''BrothersThe Black Keys' * The SuburbsArcade Fire * Infinite ArmsBand of Horses * Broken BellsBroken Bells * ContraVampire Weekend

R&B

;En İyi Kadın Vokal

R&B

Performansı '
"Bittersweet" – Fantasia * "Everything to Me" – Monica * "Gone Already" – Faith Evans * "Tired" – Kelly Price * "Holding You Down" – Jazmine Sullivan ;En İyi Erkek Vokal

R&B

Performansı
"There Goes My Baby" – Usher * "Second Chance" – El DeBarge * "Finding My Way Back" – Jaheim * "Why Would You Stay" – Kem * "We're Still Friends" – (Kirk Whalum &) Musiq Soulchild ;En İyi Grup ya da İkili Vokal

R&B

Performansı
"Soldier of Love" – Sade *"Love" – Chuck Brown, Jill Scott & Marcus Miller *"Take My Time" – Chris Brown & Tank *"You've Got a Friend" – Ronald Isley & Aretha Franklin *"Shine" – John Legend & The Roots ;En İyi Geleneksel

R&B

Vokal Performansı
"Hang On in There" – John Legend & The Roots *"When a Woman Loves" – R. Kelly *"You're So Amazing" – Calvin Richardson *"In Between" – Ryan Shaw *"Go" (Live) – Betty Wright ;En İyi Urban/

Alternatif

Performansı
"Forget You" – Cee Lo Green *"Little One" – Bilal *"Orion" – Carolyn Malachi *"Tightrope" – Janelle Monáe & Big Boi *"Still" – Eric Roberson ;En İyi

R&B

Şarkısı
"Shine" :John Stephens, songwriter (John Legend & The Roots) * "Bittersweet" **Charles Harmon & Claude Kelly, songwriters (Fantasia) *"Finding My Way Back" **Ivan "Orthodox" Barias, Curt Chambers, Carvin "Ransum" Haggins, Jaheim Hoagland & Miquel Jontel, söz yazarları (Jaheim) *"Second Chance" **E. Debarge & Mischke, söz yazarları (El DeBarge) *"Why Would You Stay" **K. Owens, söz yazarı (Kem) ;En İyi

R&B

Albümü ''
Wake Up!John Legend & The Roots' *Still StandingMonica *Back to MeFantasia *Another RoundJaheim *The Love & War MasterpeaceRaheem DeVaughn ;En İyi Çağdaş

R&B

Albümü '''Raymond vs. RaymondUsher' *UntitledR. Kelly *GraffitiChris Brown *TransitionRyan Leslie *The ArchAndroidJanelle Monáe

Rap

;En İyi

Rap

Solo Performansı '
"Not Afraid" – Eminem *"Over" – Drake *"How Low" – Ludacris *"I'm Back" – T.I. *"Power" – Kanye West ;En İyi

Rap

Grup ya da İkili Performansı
"On to the Next One" – Jay-Z & Swizz Beatz *"Shutterbugg" – Big Boi & Cutty *"Fancy" – Drake, T.I. & Swizz Beatz *"My Chick Bad" – Ludacris & Nicki Minaj *"Lose My Mind" – Young Jeezy & Plies ;En İyi

Rap

/Sung İşbirliği
"Empire State of Mind" – Jay-Z & Alicia Keys *"Nothin' on You" – B.o.B & Bruno Mars *"Deuces" – Chris Brown, Tyga & Kevin McCall *"Love the Way You Lie" – Eminem & Rihanna *"Wake Up Everybody" – John Legend, The Roots, Melanie Fiona & Common ;En İyi

Rap

Şarkısı
"Empire State of Mind" :Shawn Carter, Angela Hunte, Burt Keyes, Alicia Keys, Jane't "Jnay" Sewell-Ulepic & Alexander Shuckburgh, söz yazarları (Jay-Z & Alicia Keys) *"Love the Way You Lie" **Alex da Kid, Holly Hafferman & Marshall Mathers, söz yazarları (Eminem & Rihanna) *"Not Afraid" **M. Burnett, J. Evans, Marshall Mathers, L. Resto & M. Samuels, söz yazarları (Eminem) *"Nothin' on You" **Philip Lawrence, Ari Levine, Bruno Mars & Bobby Simmons Jr., söz yazarları (B.o.B & Bruno Mars) *"On to the Next One" **Shawn Carter, J. Chaton & K. Dean, söz yazarları (G. Auge & X. De Rosnay, söz yazarları) (Jay-Z & Swizz Beatz) ;En İyi

Rap

Albümü ''
RecoveryEminem' *The Adventures Of Bobby RayB.o.B *Thank Me LaterDrake *The Blueprint 3Jay-Z *How I Got OverThe Roots

Country

;En İyi Kadın

Country

Vokal Performansı "The House That Built Me" – Miranda Lambert *"Satisfied" – Jewel *"Swingin'" – LeAnn Rimes *"Temporary Home" – Carrie Underwood *"I'd Love To Be Your Last" – Gretchen Wilson ;En İyi Erkek

Country

Vokal Performansı "'Til Summer Comes Around" – Keith Urban *"Macon" – Jamey Johnson *"Cryin' for Me " – Toby Keith *"Turning Home" – David Nail *"Gettin' You Home" – Chris Young ;En İyi Grup ya da İkili

Country

Performansı "Need You Now" – Lady Antebellum *"Free" – Zac Brown Band *"Elizabeth" – Dailey & Vincent *"Little White Church" – Little Big Town *"Where Rainbows Never Die" – The SteelDrivers ;En İyi

Country

İşbirliği "As She's Walking Away" – Zac Brown Band & Alan Jackson *"Bad Angel" – Dierks Bentley, Miranda Lambert & Jamey Johnson *"Pride " – Dierks Bentley, Del McCoury & The Punch Brothers *"Hillbilly Bone" – Blake Shelton & Trace Adkins *"I Run to You" – Marty Stuart & Connie Smith ;En İyi

Country

Enstrümantal Performansı "Hummingbyrd" – Marty Stuart *"Tattoo of a Smudge" – Cherryholmes *"Magic #9" – The Infamous Stringdusters *"New Chance Blues" – Punch Brothers *"Willow Creek" – Darrell Scott ;En İyi

Country

Şarkısı "Need You Now" :Dave Haywood, Josh Kear, Charles Kelley & Hillary Scott, söz yazarları (Lady Antebellum) *"The Breath You Take" **Casey Beathard, Dean Dillon & Jessie Jo Dillon, söz yazarı (George Strait) *"Free" **Zac Brown, söz yazarı (Zac Brown Band) *"The House That Built Me" **Tom Douglas & Allen Shamblin, söz yazarı (Miranda Lambert) *"I'd Love to Be Your Last" **Rivers Rutherford, Annie Tate & Sam Tate, söz yazarı (Gretchen Wilson) *"If I Die Young" **Kimberly Perry, söz yazarı (The Band Perry) ;En İyi

Country

Albümü Need You NowLady Antebellum *Up On The RidgeDierks Bentley *You Get What You GiveZac Brown Band *The Guitar SongJamey Johnson *RevolutionMiranda Lambert

New Age

;En İyi

New Age

Albümü '''Journey to the MountainPaul Winter Consort' *OceanMichael DeMaria *Sacred Journey of Ku-Kai, Volume 4Kitaro *Dancing into Silence – R. Carlos Nakai, William Eaton & Will Clipman *Instrumental Oasis, Vol. 4Zamora

Caz

;En İyi Modern

Caz

Albümü '''
The Stanley Clarke Band – The Stanley Clarke Band' *Never Can Say GoodbyeJoey DeFrancesco *Now Is the Time – Jeff Lorber Fusion *To the OneJohn McLaughlin *Backatown – Trombone Shorty ;En İyi

Caz

Vokal Albümü '''To Billie with Love from Dee Dee BridgewaterDee Dee Bridgewater' *Freddy Cole Sings Mr. BFreddy Cole *When Lights Are Low – Denise Donatelli *AgesLorraine Feather *WaterGregory Porter ;En İyi

Caz

Enstrümantal Solo '
"A Change Is Gonna Come" – Herbie Hancock *"Solar" – Alan Broadbent *"Body and Soul" – Keith Jarrett *"Lonely Woman" – Hank Jones *"Van Gogh" – Wynton Marsalis ;En İyi

Caz

Enstrümantal Albümü-Solo veya Grup ''
Moody 4BJames Moody' *Positootly!John Beasley *The New Song and DanceClayton Brothers *HistoricityVijay Iyer Trio *ProvidenciaDanilo Pérez ;En Büyük

Caz

Topluluğu Albümü '''Mingus Big Band Live at Jazz Standard – Mingus Big Band' *Infernal Machines – Darcy James Argue's Secret Society *Autumn: In Moving Pictures Jazz – Chamber Music Vol. 2Billy Childs Ensemble featuring the Ying String Quartet *Pathways – Dave Holland Octet *54 – Metropole Orkest, John Scofield & Vince Mendoza ;En İyi

Latin

Caz

Albümü '''
Chucho's StepsChucho Valdés and the Afro-Cuban Messengers' *Tango Grill – Pablo Aslan *Second Chance – Hector Martignon *Psychedelic Blues – Poncho Sanchez *¡Bien Bien! – Wayne Wallace

Latin

Jazz Quintet

Gospel

;En İyi

Gospel

Müziği Performansı "Grace" – BeBe & CeCe Winans *"He Wants It All" – Forever Jones *"You Hold My World" – Israel Houghton *"Nobody Greater" – VaShawn Mitchell *"He's Been Just That Good – Kirk Whalum & Lalah Hathaway ;En İyi

Gospel

Şarkısı "It's What I Do" :Jerry Peters & Kirk Whalum, söz yazarları (Kirk Whalum & Lalah Hathaway) *"Beautiful Things" **Lisa Gungor & Michael Gungor, söz yazarı (Gungor) *"Better Than a Hallelujah" **Sarah Hart & Chapin Hartford, söz yazarı (Amy Grant) *"Our God" **Jonas Myrin, Matt Redman, Jesse Reeves & Chris Tomlin, söz yazarı (Chris Tomlin) *"Return to Sender" **Gordon Kennedy, söz yazarı (Ricky Skaggs) ;En İyi

Rock

/

Rap

Gospel

Albümü *'''Hello HurricaneSwitchfoot' *Church MusicDavid Crowder Band *For Those Who WaitFireflight *Beautiful ThingsGungor *RehabLecrae ;En İyi

Pop

/Modern

Gospel

Albümü '''
Love God. Love People.Israel Houghton' *Beauty Will RiseSteven Curtis Chapman *Pieces of a Real HeartSanctus Real *MosaicRicky Skaggs *TonightTobyMac ;En İyi Southern/

Country

/Bluegrass Albümü 'The ReasonDiamond Rio' *Times Like TheseAustins Bridge *Expecting Good ThingsJeff & Sheri Easter *Journey OnTy Herndon *Live at Oak Tree: Karen Peck & New RiverKaren Peck & New River ;En İyi Geleneksel

Gospel

Albümü '''Downtown ChurchPatty Griffin' *The ExperienceVanessa Bell Armstrong *A City Called HeavenShirley Caesar *Here I AmMarvin Sapp *All in OneKaren Clark Sheard ;En İyi Modern

R&B

Gospel

Albümü '
StillBeBe & CeCe Winans' *Get Ready – Forever Jones *Love UnstoppableFred Hammond *Triumphant – VaShawn Mitchell *Aaron Sledge – Aaron Sledge

Latin

;En İyi

Latin

Pop

Albümü '''
Paraíso ExpressAlejandro Sanz' *Poquita RopaRicardo Arjona *Alex CubaAlex Cuba *Boleto de EntradaKany García *Otra CosaJulieta Venegas ;En İyi

Latin

Rock

,

Alternatif

/Urban Albümü '''El ExistentialGrupo Fantasma' *OroChocQuibTown *Amor Vincit OmniaDraco *Bulevar 2000Bostich+Fussible *1977Ana Tijoux ;En İyi Tropik

Latin

Albümü '''
Viva la TradiciónSpanish Harlem Orchestra' *Sin Salsa No Hay ParaisoEl Gran Combo de Puerto Rico *AsondeguerraJuan Luis Guerra 4.40 *IrrepetibleGilberto Santa Rosa *100 Sones Cubanos – (Various Artists); Edesio Alejandro, Nelson Estevez & Juan Hidalgo, producers ;En İyi Tejano Albümü '''Recuerdos – Little Joe & la Familia' *Sabes Bien – Juan P. Moreno *In the Pocket – Joe Posada *Homenaje a Mi Padre – Sunny Sauceda y Todo Eso *Cookin – Tortilla Factory ;En İyi Norteño Albümü '''Classic – Intocable' *Indispensable – Angel Fresnillo *Ni Hoy Ni Mañana – Gerardo Ortiz *Desde la Cantina Volumen 1 – Pesado *Intensamente – Principez de la Musica Norteña ;En İyi Banda Albümü '''Enamórate de Mí – El Güero y Su Banda Centenario' *Ando Bien Pedo – Banda Los Recoditos *Caricias Compradas... – Cuisillos *Con la Fuerza del Corrido – El Chapo *Todo Depende de Ti – La Arrolladora Banda El Limón

American root

;En iyi Americana Albümü '''
You Are Not AloneMavis Staples' *The ListRosanne Cash *Tin Can TrustLos Lobos *

Country

Music
Willie Nelson *Band of JoyRobert Plant ;En İyi Bluegrass Albümü '''Mountain Soul IIPatty Loveless' *Circles Around MeSam Bush *Family CircleThe Del McCoury Band *LegacyPeter Rowan Bluegrass Band *RecklessThe SteelDrivers ;En İyi Geleneksel Blues Albümü '''Joined at the HipPinetop Perkins & Willie 'Big Eyes' Smith' *GiantJames Cotton *Memphis BluesCyndi Lauper *The WellCharlie Musselwhite *Plays Blues, Ballads & FavoritesJimmie Vaughan ;En İyi Modern Blues Albümü '''Living ProofBuddy Guy' *Nothing's ImpossibleSolomon Burke *TribalDr. John and the Lower 911 *Interpretations: The British

Rock

SongbookBettye LaVette *Live! In ChicagoKenny Wayne Shepherd Band düet Hubert Sumlin, Willie "Big Eyes" Smith, Bryan Lee ve Buddy Flett ;En İyi Geleneksel Folk Albümü '''Genuine Negro JigCarolina Chocolate Drops' *Onward and UpwardLuther Dickinson & The Sons Of Mudboy *Memories of JohnThe John Hartford Stringband *Maria Muldaur & Her Garden Of JoyMaria Muldaur *Ricky Skaggs Solo: Songs My Dad LovedRicky Skaggs ;En İyi Modern Folk Albümü '''God Willin' & the Creek Don't RiseRay LaMontagne and the Pariah Dogs' *Love Is Strange – En Vivo con TinoJackson Browne & David Lindley *The Age of MiraclesMary Chapin Carpenter *Somedays the Song Writes YouGuy Clark *Dream AtticRichard Thompson ;En İyi Hawaiili Müzik Albümü '''Huana Ke AlohaTia Carrere' *Amy Hanaiali'i and Slack Key Masters of Hawaii – Amy Hanaiali‘i And Slack Key Masters of Hawaii *Polani – Daniel Ho *The Legend – Ledward Kaapana *Maui on My Mind – Hawaiian Slack Key Guitar – Jeff Peterson ;En İyi Kızılderili Müzik Albümü '''2010 Gathering of Nations Pow Wow: A Spirit's Dance – (Çeşitli snatçılar); Derek Mathews, Dr. Lita Mathews & Melonie Mathews, yapımcılar' *XI – Bear Creek *Temptations: Cree Round Dance Songs – Northern Cree *Woodnotes Wyld: Historic Flute Sounds from the Dr. Richard W. Payne Collection – Peter Phippen ;En İyi Zydeco veya Cajun Müzik Albümü 'Zydeco JunkieChubby Carrier and the Bayou Swamp Band' *En Couleurs – Feufollet *Happy Go LuckyD. L. Menard *Back HomeThe Pine Leaf Boys *Creole Moon: Live at the Blue Moon SaloonCedric Watson et Bijou Créole

Reggae

;En İyi

Reggae

Albümü '''
Before the DawnBuju Banton' *Isaacs Meets IsaacGregory Isaacs & King Isaac *RevelationLee "Scratch" Perry *Made in JamaicaBob Sinclar And Sly & Robbie *One

Pop

Reggae

+
Sly & Robbie and the Family Taxi *Legacy An Acoustic Tribute to Peter ToshAndrew Tosh

Dünya müziği

;En İyi Geleneksel Dünya Müziği Albümü '''Ali and ToumaniAli Farka Touré & Toumani Diabaté' *Pure Sounds – Gyuto Monks of Tibet *I Speak Fula – Bassekou Kouyate & Ngoni Ba *GraceSoweto

Gospel

Choir
*
Tango Universal – Vayo ;En İyi Modern Dünya Müziği Albümü '''Throw Down Your Heart, Africa Sessions Part 2: Unreleased TracksBéla Fleck' *All in OneBebel Gilberto *ÕŸÖAngelique Kidjo *Bom TempoSérgio Mendes *Om Namo Narayanaya: Soul Call – Chandrika Krishnamurthy Tandon

Çocuk müziği

;Çocuklar İçin En İyi Müzik Albümü '''Tomorrow's ChildrenPete Seeger with the Rivertown Kids and Friends' *Here Comes ScienceThey Might Be Giants *Jungle GymJustin Roberts *Sunny Days – Battersby Duo *Weird Things Are Everywhere! – Judy Pancoast ;Çocuklar İçin En İyi

Spoken Word

Albümü '''
Julie Andrews' Collection of Poems, Songs, And LullabiesJulie Andrews & Emma Walton Hamilton' *Anne Frank: The Diary of a Young Girl: The Definitive EditionSelma Blair *The Best Candy in the Whole WorldBill Harley *Healthy Food For Thought: Good Enough to Eat – (Various Artists); Jim Cravero, Paula Lizzi & Steve Pullara, producers *Nanny McPhee ReturnsEmma Thompson

Spoken Word

;En İyi

Spoken Word

Albümü '''EarthJon Stewart (Samantha Bee, Wyatt Cenac, Jason Jones, John Oliver & Sigourney Weaver ile)' * American on PurposeCraig Ferguson * The BedwetterSarah Silverman * A Funny Thing Happened on the Way to the Future…Michael J. Fox * This Time Together: Laughter and ReflectionCarol Burnett * The Woody Allen Collection: Mere Anarchy, Side Effects, Without Feathers, Getting EvenWoody Allen

Komedi

;En İyi

Komedi

Albümü '''
Stark Raving BlackLewis Black' *Cho DependentMargaret Cho *I Told You I Was FreakyFlight of the Conchords *Kathy Griffin Does the Bible BeltKathy Griffin *Weapons of Self DestructionRobin Williams

Müzikal gösteri

;En İyi Müzikal Gösteri Albümü '''American Idiot (Green Day) – Billie Joe Armstrong ile, yapımcı (Green Day, beste; Billie Joe Armstrong, yazar)' * Fela! – Robert Sher, yapımcı (Fela Anikulapo-Kuti, beste; Fela Anikulapo-Kuti, yazar) * A Little Night Music – Tommy Krasker, yapımcı (Stephen Sondheim, beste; Stephen Sondheim, yazar) * Promises, Promises – David Caddick & David Lai, yapımcı (Burt Bacharach, beste; Hal David, yazar) * Sondheim on Sondheim – Philip Chaffin & Tommy Krasker, yapımcı (Stephen Sondheim, beste; Stephen Sondheim, yazar)

Film, TV ve diğer görsl medya

;En İyi Soundtrack Albümü '''
Crazy Heart''' *The Music, Volume 1 *Tremé *True Blood – Volume 2 *Eclipse ;En İyi Score Soundtrack Albümü '''Toy Story 3Randy Newman' *Alice in WonderlandDanny Elfman *AvatarJames Horner *InceptionHans Zimmer *Sherlock HolmesHans Zimmer ;En İyi Şarkı-Film, Televizyon veya Diğer Görsel Medya İçin '"The Weary Kind" (Crazy Heart)' :Ryan Bingham & T Bone Burnett, söz yazarı (Ryan Bingham) *"Down in New Orleans" (The Princess and the Frog) **Randy Newman, söz yazarı(Dr. John) *"I See You" (Avatar) **Simon Franglen, Kuk Harrell & James Horner, söz yazarı (Leona Lewis) *"Kiss Like Your Kiss" (True Blood) **Lucinda Williams, songwriter (Lucinda Williams & Elvis Costello) *"This City" (Tremé) **Steve Earle, songwriter (Steve Earle)

Dizgi/Aranjman

;En İyi Enstrümental Dizgi "The Path Among the Trees" – Billy Childs *"Aurora" – Patrick Williams *"Battle Circle" – Gerald Clayton *"Box of Cannoli" – Tim Hagans *"Fourth Stream...La Banda" – Bill Cunliffe ;En İyi Enstrümantal Aranjman "Carlos" – Vince Mendoza *"Fanfare for a New Day" – Patrick Williams *"Itsbynne Reel" – Gil Goldstein *"Monet" – Ted Nash *"Skip to My Lou" – Frank Macchia ;En İyi Vokalli Enstrümantal Aranjman "Baba Yetu" – Christopher Tin, aranjör (Christopher Tin, Soweto

Gospel

Choir & Royal Philharmonic Orchestra)
*"Baby" – Roger Treece, aranjör (Bobby McFerrin) *"Based on a Thousand True Stories" – Vince Mendoza, aranjör(Silje Nergaard & Metropole Orchestra Strings) *"Don't Explain" – Geoffrey Keezer, aranjör (Denise Donatelli) *"Imagine" – Herbie Hancock & Larry Klein, aranjör (Herbie Hancock, Pink, Seal, Jeff Beck, India.Arie, Konono No 1 & Oumou Sangare)

Tarihi

;En İyi

Tarihi

Albüm '''The Beatles (The Original Studio Recordings) :Jeff Jones, derleyen yapımcı; Paul Hicks, Sean Magee, Guy Massey, Sam Okell & Steve Rooke, mastering engineers (The Beatles) *Alan Lomax In Haiti: Recordings For The Library Of Congress, 1936–1937 **Jeffrey A. Greenberg, David Katznelson & Anna Lomax Wood, compilation producers; Steve Rosenthal & Warren Russell-Smith, mastering engineers (Çeşitli sanatçılar) *The Complete Mother's Best Recordings...Plus! **Colin Escott, Mike Jason & Jett Williams, derleyen yapımcılar; Joseph M. Palmaccio, mastering engineer (Hank Williams) *Not Fade Away: The Complete Studio Recordings And More **Andy McKaie, derleyen yapımcı; Erick Labson, mastering engineer (Buddy Holly) *Where The Action Is! Los Angeles Nuggets 1965–1968 **Alec Palao, Cheryl Pawelski & Andrew Sandoval, derleyen yapımcı; Dan Hersch & Andrew Sandoval, mastering engineers (Çeşitli sanatçılar)

Prodüksiyon, klasik

dışı ;En İyi Albüm (Mühendislik) Battle Studies :Michael H. Brauer, Joe Ferla, Chad Franscoviak & Manny Marroquin, mühendis (John Mayer) *Dirty Side Down **John Keane, mühendis (Widespread Panic) *Emotion & Commotion **Steve Lipson, mühendis (Jeff Beck) *God Willin' & The Creek Don't Rise **Ryan Freeland, mühendis (Ray LaMontagne And The Pariah Dogs) *Pink Elephant **Seth Presant & Leon F. Sylvers III, mühendis (N'dambi) ;Yılın Yapımcısı Danger Mouse :Broken BellsBroken Bells (A) :Dark Night of the SoulDanger Mouse ve Sparklehorse (A) :Tighten UpThe Black Keys (T) *Rob Cavallo ** Brand New EyesParamore (A) ** Hang Cool Teddy BearMeat Loaf (A) ** Happy HourUncle Kracker (A) ** Music AgainAdam Lambert (T) ** Soaked – Adam Lambert (T) ** Sure Fire Winners – Adam Lambert (T) ** Time for MiraclesAdam Lambert (T) ** When It's TimeGreen Day (T) *Dr. Luke ** California GurlsKaty Perry ve Snoop Dogg (T) ** For Your EntertainmentAdam Lambert (T) ** Hungover – Ke$ha (T) ** Kiss n TellKe$ha (T) ** MagicB.o.B ve Rivers Cuomo (T) ** Take It OffKe$ha (T) ** Teenage DreamKaty Perry (T) ** Your Love Is My DrugKe$ha (T) *RedOne ** AlejandroLady Gaga (S) ** Bad RomanceLady Gaga (S) ** The Fame MonsterLady Gaga (A) ** I Like ItEnrique Iglesias ve Pitbull (S) ** MoreUsher (T) ** We Are the World 25 for Haiti – Çeşitli sanatçı (S) ** Whole Lotta LoveMary J. Blige (S) *The Smeezingtons (Bruno Mars, Philip Lawrence, Ari Levine) ** BillionaireTravie McCoy ve Bruno Mars (T) ** Bow Chicka Wow Wow – Mike Posner (T) ** Fuck YouCee Lo Green (S) ** Island Queen – Sean Kingston (T) ** Just the Way You AreBruno Mars (S) ** Nothin' on YouB.o.B ve Bruno Mars (T) ;En İyi Remix Kaydı Revolver (David Guetta's One Love Club Remix) :David Guetta & Afrojack, (Madonna şarkısı) *Fantasy **Morgan Page (Nadia Ali) şarkısı) *Funk Nasty (Wolfgang Gartner Remix Edit) **Wolfgang Gartner (Andy Caldwell ve Gram'ma Funk şarkısı) *Orpheus (Quiet Carnival) (Funk Generation Mix) **Mike Rizzo, (Sérgio Mendes şarkısı) *Sweet Disposition (Axwell & Dirty South Remix) **Axel Hedfors & Dragan Roganovic (The Temper Trap şarkısı)

Prodüksiyon, surround (çevresel) ses

;En İyi Surround (Çevresel) Ses Albümü *Britten's Orchestra **Keith O. Johnson, surround mix mühendisi; Keith O. Johnson, surround mastering engineer; David Frost, surround yapımcı (Michael Stern & Kansas City Symphony) *The Incident **Steven Wilson, surround mix mühendisi; Darcy Proper, surround mastering engineer; Steven Wilson, surround yapımcı (Porcupine Tree) *Parallax Eden **David Miles Huber, surround mix mühendisi; David Miles Huber, surround mastering engineer; David Miles Huber, surround yapımcı (David Miles Huber) *Songs And Stories (Monster Music Version) **Don Murray, surround mix mühendisi; Sangwook Nam & Doug Sax, surround mastering engineers; John Burk, Noel Lee & Marcus Miller, surround yapımcıları (George Benson) *Trondheimsolistene – In Folk Style **Morten Lindberg, surround mix mühendisi; Morten Lindberg, surround mastering engineer; Morten Lindberg, surround yapımcı (TrondheimSolistene)

Prodüksiyon, klasik

;En İyi Albüm (Mühendislik) Sanatçıların isimleri parantez içindedir. *Daugherty: Metropolis Symphony; Deus Ex Machina **Mark Donahue, John Hill & Dirk Sobotka, mühendisler (Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony Orchestra) *Have You Ever Been...? **Robert Friedrich, mühendis (Turtle Island Quartet, Stefon Harris & Mike Marshall) *Mackey, Steven: Dreamhouse **David Frost, Tom Lazarus, Steven Mackey & Dirk Sobotka, mühendisler (Gil Rose, Rinde Eckert, Catch Electric Guitar Quartet, Synergy Vocals & Boston Modern Orchestra Project) *Porter, Quincy: Complete Viola Works **Leslie Ann Jones, Kory Kruckenberg & David Sabee, mühendisler (Eliesha Nelson & John McLaughlin Williams) *Vocabularies **Steve Miller, Allen Sides & Roger Treece, mühendisler (Bobby McFerrin) ;Yılın Yapımcısı *Blanton Alspaugh ** Corigliano: Violin Concerto 'The Red Violin' (Michael Ludwig, JoAnn Falletta & Buffalo Philharmonic Orchestra) ** Daugherty: Metropolis Symphony; Deus Ex Machina (Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony) ** Rachmaninov: Symphony No. 2 (Leonard Slatkin & Detroit Symphony Orchestra) ** Tower Of The Eight Winds – Music For Violin & Piano By Judith Shatin (Borup-Ernst Duo) ** Tyberg: Symphony No. 3; Piano Trio (JoAnn Falletta & Buffalo Philharmonic Orchestra) ** Wind Serenades (Gregory Wolynec & Gateway Chamber Ensemble) *David Frost ** Britten's Orchestra (Michael Stern & Kansas City Symphony) ** Chambers, Evan: The Old Burying Ground (Kenneth Kiesler & The University Of Michigan Symphony Orchestra) ** Dorman, Avner: Concertos For Mandolin, Piccolo, Piano And Concerto Grosso (Andrew Cyr, Eliran Avni, Mindy Kaufman, Avi Avital & Metropolis Ensemble) ** The 5 Browns In Hollywood (5 Browns) ** Mackey, Steven: Dreamhouse (Gil Rose, Rinde Eckert, Catch Electric Guitar Quartet, Synergy Vocals & Boston Modern Orchestra Project) ** Meeting Of The Spirits (Matt Haimovitz) ** Two Roads To Exile (ARC Ensemble) *Tim Handley ** Adams: Nixon In China (Marin Alsop, Tracy Dahl, Marc Heller, Thomas Hammons, Maria Kanyova, Robert Orth, Chen-Ye Yan, Opera Colorado Chorus & Colorado Symphony Orchestra) ** Debussy: Le Martyre De Saint Sébastien (Jun Märkl & Orchestre National De Lyon) ** Dohnányi: Variations On A Nursery Song (JoAnn Falletta, Eldar Nebolsin & Buffalo Philharmonic Orchestra) ** Harris: Symphonies Nos. 5 & 6 (Marin Alsop & Bournemouth Symphony Orchestra) ** Hubay: Violin Concertos Nos. 1 And 2 (Chloë Hanslip, Andrew Mogrelia & Bournemouth Symphony Orchestra) ** Messiaen: Poèmes Pour Mi (Anne Schwanewilms, Jun Märkl & Orchestre National De Lyon) ** Piazzolla: Sinfonía Buenos Aires (Daniel Binelli, Tianwa Yang, Giancarlo Guerro & Nashville Symphony Orchestra) ** Ries: Works For Flute And Piano (Uwe Grodd & Matteo Napoli) ** Roussel: Symphony No. 1 (Stéphane Denève & Royal Scottish National Orchestra) ** Shchedrin: Concertos For Orchestra Nos. 4 & 5 (Kirill Karabits & Bournemouth Symphony Orchestra) ** Stamitz: Flute Concertos (Robert Aitken, Donatas Katkus & St. Christopher Chamber Orchestra) ** Strauss, R: Josephs-Legende; Rosenkavalier; Die Frau Ohne Schatten (Orchestral Suites) (JoAnn Falletta & Buffalo Philharmonic Orchestra) *Marina A. Ledin, Victor Ledin ** Brubeck: Songs Of Praise (Lynne Morrow, Richard Grant, Quartet San Francisco & The Pacific Mozart Ensemble) ** Cascade Of Roses (Janice Weber) ** Gnattali: Solo & Chamber Works For Guitar (Marc Regnier) ** If I Were A Bird (Michael Lewin) ** Kletzki: Piano Concerto (Joseph Banowetz, Thomas Sanderling & Russian Philharmonic Orchestra) ** Porter, Quincy: Complete Viola Works (Eliesha Nelson & John McLaughlin Williams) ** Rubinstein: Piano Music (1852–1894) (Joseph Banowetz) ** Rubinstein: Piano Music (1871–1890) (Joseph Banowetz) ** 20th Century Harp Sonatas (Sarah Schuster Ericsson) *James Mallinson ** Mahler: Symphony No. 2 (Bernard Haitink, Duain Wolfe, Miah Persson, Christianne Stotijn, Chicago Symphony Chorus & Chicago Symphony Orchestra) ** Prokofiev: Romeo And Juliet (Valery Gergiev & London Symphony Orchestra) ** Shchedrin: The Enchanted Wanderer (Valery Gergiev, Evgeny Akimov, Sergei Aleksashkin, Kristina Kapustinskaya, Mariinsky Chorus & Mariinsky Orchestra) ** Strauss, R: Ein Heldenleben; Webern: Im Sommerwind (Bernard Haitink & Chicago Symphony Orchestra) ** Strauss, R: Eine Alpensinfonie (Bernard Haitink & London Symphony Orchestra) ** Tchaikovsky: Rococo Variations; Prokofiev: Sinfonia Concertante (Gautier Capuçon, Valery Gergiev & Orchestra Of The Mariinsky Theatre) ** Wagner: Parsifal (Valery Gergiev, Gary Lehman, Violeta Urmana, René Pape, Evgeny Nikitin, Alexei Tanovitski, Nikolai Putilin, Mariinsky Chorus & Mariinsky Orchestra)

Klasik

;En İyi

Klasik

Albüm *Bruckner: Symphonies Nos. 3 & 4 – Mariss Jansons, conductor; Everett Porter, producer; Everett Porter, mastering engineer (Royal Concertgebouw Orchestra) *Daugherty: Metropolis Symphony; Deus Ex Machina – Giancarlo Guerrero, conductor; Blanton Alspaugh, producer; Mark Donahue, John Hill & Dirk Sobotka, ses yönetimcileri (Terrence Wilson; Nashville Symphony Orchestra) *Mackey, Steven: Dreamhouse – Gil Rose, conductor; Rinde Eckert; Catch Electric Guitar Quartet; David Frost, producer; David Frost, Tom Lazarus, Steven Mackey & Dirk Sobotka, ses yönetimcileri; Silas Brown, mastering engineer (Boston Modern Orchestra Project; Synergy Vocals) *Sacrificium – Giovanni Antonini, conductor; Cecilia Bartoli; Arend Prohmann, producer; Philip Siney, engineer/mixer (Il Giardino Armonico) *'''Verdi: Requiem – Riccardo Muti, conductor; Duain Wolfe, chorus master; Christopher Alder, producer; David Frost, Tom Lazarus & Christopher Willis, ses yönetimcileri (Ildar Abdrazakov, Olga Borodina, Barbara Frittoli & Mario Zeffiri; Chicago Symphony Orchestra; Chicago Symphony Chorus) ;En İyi Orkestral Performans *Bruckner: "Symphonies Nos. 3 & 4" – Mariss Jansons, conductor (Royal Concertgebouw Orchestra) *Daugherty: Metropolis Symphony; "Deus Ex Machina" – Giancarlo Guerrero, conductor (Terrence Wilson; Nashville Symphony) *Mackey, Steven: "Dreamhouse" – Gil Rose, conductor; Rinde Eckert (Catch Electric Guitar Quartet; Boston Modern Orchestra Project; Synergy Vocals) *Salieri: "Overtures & Stage Music" – Thomas Fey, conductor (Mannheimer Mozartorchester) *Stravinsky: Pulcinella; Symphony in Three Movements; "Four Études" – Pierre Boulez, conductor (Roxana Constantinescu, Kyle Ketelsen & Nicholas Phan; Chicago Symphony Orchestra) ;En İyi Opera Kaydı *Berg: "Lulu" **Antonio Pappano, conductor; Agneta Eichenholz, Jennifer Larmore, Klaus Florian Vogt & Michael Volle; David Groves, producer (Orchestra of The Royal Opera House) *Hasse: "Marc' Antonio E Cleopatra" **Matthew Dirst, conductor; Jamie Barton & Ava Pine; Keith Weber, producer (Ars Lyrica Houston) *Saariaho: "L'Amour de Loin" **Kent Nagano, conductor; Daniel Belcher, Ekaterina Lekhina & Marie-Ange Todorovitch; Martin Sauer, producer (Deutsches Symphonie-Orchester Berlin; Rundfunkchor Berlin) *Shchedrin: "The Enchanted Wanderer" **Valery Gergiev, conductor; Evgeny Akimov, Sergei Aleksashkin & Kristina Kapustinskaya; James Mallinson, producer (Orchestra of the Mariinsky Theatre; Chorus of the Mariinsky Theatre) *Sullivan: "Ivanhoe" **David Lloyd-Jones, conductor; Neal Davies, Geraldine McGreevy, James Rutherford, Toby Spence & Janice Watson; Brian Pidgeon, producer (BBC National Orchestra of Wales; Adrian Partington Singers) ;En İyi Koro Performansı *Bach: "Cantatas" – Nikolaus Harnoncourt, conductor; Erwin Ortner, chorus master (Bernarda Fink, Gerald Finley, Christian Gerhaher, Werner Güra, Julia Kleiter, Christine Schäfer, Anton Scharinger & Kurt Streit; Concentus Musicau Wien; Arnold Schoenberg Chor) *"Baltic Runes" – Paul Hillier, conductor (Estonian Philharmonic Chamber Choir) *Haydn: "The Creation" – René Jacobs, conductor; Hans-Christoph Rademann, choir director (Julia Kleiter, Maximilian Schmitt & Johannes Weisser; Freiburger Barockorchester; RIAS Kammerchor) *Martin: "Golgotha" – Daniel Reuss, conductor (Judith Gauthier, Marianne Beate Kielland, Adrian Thompson, Mattijs Van De Woerd & Konstantin Wolff; Estonian National Symphony Orchestra; Cappella Amsterdam & Estonian Philharmonic Chamber Choir) *Verdi: "Requiem" – Riccardo Muti, conductor; Duain Wolfe, chorus master (Ildar Abdrazakov, Olga Borodina, Barbara Frittoli & Mario Zeffiri; Chicago Symphony Orchestra; Chicago Symphony Chorus) ;En İyi Enstrümantal Solist Performansı (Orkestra ile) *Daugherty: "Deus Ex Machina" – Giancarlo Guerrero, conductor; Terrence Wilson (Nashville Symphony) *Dorman, Avner: "Mandolin Concerto" – Andrew Cyr, conductor; Avi Avital (Metropolis Ensemble) *Kletzki: "Piano Concerto in D Minor, Op. 22" – Thomas Sanderling, conductor; Joseph Banowetz (Russian Philharmonic Orchestra) *Mozart: "Piano Concertos Nos. 23 & 24" – Mitsuko Uchida (The Cleveland Orchestra) *Porter, Quincy: "Concerto for Viola & Orchestra" – John McLaughlin Williams, conductor; Eliesha Nelson (Northwest Sinfonia) ;En İyi Enstrümantal Solist Performansı (Orkestra olmadan) *Chopin: "The Nocturnes" – Nelson Freire *Hamelin: "Études" – Marc-André Hamelin *Messiaen: "Livre du Saint-Sacrement" – Paul Jacobs *Paganini: "24 Caprices" – Julia Fischer *"20th Century Harp Sonatas" – Sarah Schuster Ericsson ;En İyi Oda Müziği Performansı *Beethoven: "Complete Sonatas for Violin & Piano" – Isabelle Faust & Alexander Melnikov *Gnattali: "Solo & Chamber Works for Guitar – Marc Regnier" (Tacy Edwards, Natalia Khoma & Marco Sartor) *Ligeti: "String Quartets Nos. 1 & 2" – Parker Quartet *Porter, Quincy: "Complete Viola Works" – Eliesha Nelson & John McLaughlin Williams (Douglas Rioth; Northwest Sinfonia) *Schoenberg: "String Quartets Nos. 3 & 4" – Fred Sherry String Quartet (Christopher Oldfather & Rolf Schulte) ;En İyi Topluluk Performansı *"Ceremony and Devotion – Music for the Tudors" – Harry Christophers, conductor; The Sixteen *"Dinastia Borja" – Jordi Savall, conductor; Hespèrion XXI & La Capella Reial De Catalunya (Pascal Bertin, Daniele Carnovich, Lior Elmalich, Montserrat Figueras, Driss El Maloumi, Marc Mauillon, Lluís Vilamajó & Furio Zanasi; Pascal Bertin, Daniele Carnovich, Josep Piera & Francisco Rojas) *"Trondheimsolistene – In Folk Style" – Øyvind Gimse & Geir Inge Lotsberg, conductors (Emilia Amper & Gjermund Larsen; TrondheimSolistene) *"Victoria: Lamentations Of Jeremiah" – Peter Phillips, conductor; The Tallis Scholars *Whitacre, Eric: "Choral Music" – Noel Edison, conductor; Elora Festival Singers (Carol Bauman & Leslie De'Ath) ;En İyi

Klasik

Vokal Performansı *"Ombre de Mon Amant – French Baroque Arias" – Anne Sofie von Otter (William Christie; Les Arts Florissants) *
"Sacrificium" – Cecilia Bartoli (Giovanni Antonini; Il Giardino Armonico) *Turina: "Canto A Sevilla" – Lucia Duchonová (Celso Antunes; NDR Radiophilharmonie) *Vivaldi: "Opera Arias – Pyrotechnics" – Vivica Genaux (Fabio Biondi; Europa Galante) *Wagner: "Wesendonck-Lieder" – Measha Brueggergosman (Franz Welser-Möst; The Cleveland Orchestra) ;En İyi

Klasik

Beste (Günümüz) *
"Deus Ex Machina" – Michael Daugherty (Giancarlo Serrano)' *"Appassionatamente Plus" – Hans Werner Henze (Stefan Soltesz) *"Graffiti" – Magnus Lindberg (Sakari Oramo) *"Symphony No. 4" – Arvo Pärt (Esa-Pekka Salonen) *"The Enchanted Wanderer" – Rodion Shchedrin (Valery Gergiev) ;En İyi

Klasik

Crossover Albüm *
Meeting of the Spirits – Matt Haimovitz (Amaryllis Jarczyk, Jan Jarczyk, John McLaughlin, Dominic Painchaud, Leanna Rutt & Matt Wilson) *Off the Map – The Silk Road Ensemble *Roots – My Life, My SongJessye Norman (Ira Coleman, Steve Johns, Mike Lovatt, Mark Markham & Martin Williams) *'''Tin, Christopher: Calling All Dawns – Lucas Richman, conductor (Sussan Deyhim, Lia, Kaori Omura, Dulce Pontes, Jia Ruhan, Aoi Tada & Frederica von Stade; Anonymous 4 & Soweto

Gospel

Choir; Royal Philharmonic Orchestra)'
*VocabulariesBobby McFerrin

Video klip

;En İyi Kısa Video Klip "Bad Romance" – Lady Gaga :Francis Lawrence, yönetmen; Heather Heller, yapımcı *"Ain't No Grave" – (Johnny Cash) **Chris Milk, yönetmen; Jennifer Heath, Aaron Koblin & Rick Rubin, yapımcı *"Love the Way You Lie" – Eminem & Rihanna **Joseph Kahn, yönetmen; Maryann Tanedo, yapımcı *"Stylo" – Gorillaz, Mos Def & Bobby Womack **Pete Candeland & Jamie Hewlett, yönetmenler; Cara Speller, yapımcı *"Fuck You" – Cee Lo Green **Matt Stawski, yönetmen; Paul Bock, yapımcı ;En İyi Uzun Video Klip '''When You're StrangeThe Doors :Tom Dicillo, yönetmen; John Beug, Jeff Jampol, Peter Jankowski & Dick Wolf, yapımcılar' *No Distance Left to RunBlur **Will Lovelace, Dylan Southern & Giorgio Testi, yönetmenler; Thomas Benski, Laura Collins & Lucas Ochoa, yapımcılar *The Arif Mardin StoryArif Mardin **Doug Biro & Joe Mardin, yönetmenler; Doug Biro & Joe Mardin, yapımcılar *Beyond the Lighted StageRush **Sam Dunn & Scot McFadyen, yönetmenler; Sam Dunn & Scot McFadyen, yapımcılar *Under Great White Northern LightsThe White Stripes **Emmett Malloy, yönetmenler; Ian Montone & Mike Sarkissian, yapımcılar == Dış bağlantılar == * NARAS * Award Fields & categories * Award category description guide * CBS GRAMMY Site

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

2011 Grammy Ödülleri ilgili konular

  • Grammy

    Grammy Ödülleri, (Gramafon ödüllerinden ismi gelmektedir) Amerika kökenli müzik ödülleridir. Amerikan müzik endüstrisinde büyük bir öneme
  • Grammy Ödülü

    Grammy Ödülleri, (Gramafon ödüllerinden ismi gelmektedir) Amerika kökenli müzik ödülleridir. Amerikan müzik endüstrisinde büyük bir öneme
  • 1977 Grammy Ödülleri

    1977 Grammy Ödülleri her sene verilen Grammy ödüllerinin 19.sudur.
  • 1979 Grammy Ödülleri

    1979 Grammy Ödülleri her sene verilen Grammy ödüllerinin 21.sidir.
  • 1987 Grammy Ödülleri

    1987 Grammy Ödülleri her yıl verilen Grammy ödüllerinin 29.sudur.
  • 1994 Grammy Ödülleri

    1994 Grammy Ödülleri her yıl verilen Grammy ödüllerinin 36.sıdır.
  • 1996 Grammy Ödülleri

    1996 Grammy Ödülleri her yıl verilen Grammy ödüllerinin 38.sidir. 28 Şubat 1996`de verilen ödülleri Ellen DeGeneres sunmuştur. Alanis Morisse
  • 1960 Grammy Ödülleri

    1960 Grammy Ödülleri her sene verilen Grammy ödüllerinin 2.sidir.
  • En İyi Dans Kaydı Grammy Ödülü

    En İyi Dans Kaydı Grammy Ödülü, 1958'den beri verilen ve orijinal adı Gramofon Ödülleri olan Grammy Ödülleri'nde dans müzik türündeki nit