2011 Türkiye Grand Prix

2011 Türkiye Grand Prix (resmi adıyla 2011 Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix) 8 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul'daki İstanbul Park pistinde yapılan ve 2011 Formula 1 sezonunun dördüncü yarışı olan Formula 1 yarışı. Türkiye Grand Prix aynı zamanda sezonun Avrupa kıtasındaki ilk mücadelesi oldu. İlk kez 'te yapılan Türkiye Grand Prix, 2011'de yedinci kez düzenlendi. Sıralama turlarında pol pozisyonunu kazanan, Red Bull pilotu, son şampiyon Sebastian Vettel, bitiş çizigisini de ilk sırada geçerken; ta

2011 Türkiye Grand Prix (resmi adıyla 2011 Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix) 8 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul'daki İstanbul Park pistinde yapılan ve 2011 Formula 1 sezonunun dördüncü yarışı olan Formula 1 yarışı. Türkiye Grand Prix aynı zamanda sezonun Avrupa kıtasındaki ilk mücadelesi oldu. İlk kez 'te yapılan Türkiye Grand Prix, 2011'de yedinci kez düzenlendi.

Sıralama turları

nda pol pozisyonunu kazanan, Red Bull pilotu, son şampiyon Sebastian Vettel, bitiş çizigisini de ilk sırada geçerken; takım arkadaşı Mark Webber ikinci, Ferrari'den Fernando Alonso ise üçüncü oldu. Alınan sonuçlarla Sürücüler Şampiyonası'nda lider olan Vettel, en yakın rakibi Lewis Hamilton ile arasındaki puan farkını 34'e çıkardı. Markalar'da ise İstanbul'da ilk iki sırayı alan Red Bull'un ikinci McLaren'le arasındaki puan farkı 43'e yükseldi. Üçüncü Ferrari bu ikiliden 40 puan daha geride kaldı. == Sonuçlar Sıralama turları } BS: Başlangıç sırası}} |} Notlar: # Pastor Maldonado'nun ikinci serbest antrenman turları sırasında yaptığı kaza sonrası, sallanan sarı bayraklara uymayan Jérôme d'Ambrosio'ya beş sıra geriden başlama cezası verildi. # Kamui Kobayashi benzin pompasıyla yaşadığı sorunlardan dolayı herhangi bir derece yapamadı. Ancak pilotun antrenman turları sırasında %107 zamanının altında turlar atması göz önüne alınarak yarışa katılmasına izin verildi.

Yarış

} DNS: Yarışa başlamadı BS: Başlangıç sırası YD: Yarış dışı}} |}

Yarış sonrası sıralamalar

;Sürücüler Şampiyonası ;Markalar Şampiyonası *Not: Sıralamalarda sadece ilk beş sürücü ve markaya yer verilmiştir.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.