3. Panzer Kolordusu (Almanca: III. Panzerkorps), II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Wehrmacht'a bağlı olarak faaliyet gösteren panzer kolordusu.

3. Panzer Kolordusu

3. Panzer Kolordusu (Almanca: III. Panzerkorps), II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Wehrmacht'a bağlı olarak faaliyet gösteren panzer kolordusu. == Tarih == == Komutanlar == * Generaloberst Curt Haase (1 Eylül 1939 - 13 Kasım 1940) * General der Infanterie Kurt von Greiff (13 Kasım 1940 - 15 Ocak 1941) * Generaloberst Eberhard von Mackensen (15 Ocak 1941 - 31 Mart 1942) * General der Panzertruppe Leo Geyr von Schweppenburg (31 Mart 1942 - 20 Temmuz 1942) * Generaloberst Eberhard von Mackensen (20 Temmuz 1942 - 2 Ocak 1943) * General der Panzertruppe Hermann Breith (2 Jan 1943 - 20 Oct 1943) * General der Artillerie Heinz Ziegler (20 Ekim 1943 - 25 Kasım 1943) * General der Infanterie Friedrich Schulz (25 Kasım 1943 - 9 Ocak 1944) * General der Panzertruppe Hermann Breith (9 Ocak 1944 - 31 Mayıs 1944) * General der Panzertruppe Dietrich von Saucken (31 Mayıs 1944 - 29 Haziran 1944) * General der Panzertruppe Hermann Breith (29 Haziran 1944 - 8 Mayıs 1945) == Dış bağlantılar == * Axis History III. Armeekorps III Army Corps III Korpus Armijny

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar