3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı (Asıl adı: ''3. Uluslararası Yabancılar İçin Türkçe Yarışması''), Uluslararası Dil Öğretimi Derneği tarafından düzenlenen ve 42 ülkenin katılımı ile gereçekleşen Türkçe yarışması. Ana dili Türkçe olmayan kişiler arasında düzenlenen yarışmada sonuçlar şöyle: ...

3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı hakkında detaylı bilgi

3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı (Asıl adı: 3. Uluslararası Yabancılar İçin Türkçe Yarışması), Uluslararası Dil Öğretimi Derneği tarafından düzenlenen ve 42 ülkenin katılımı ile gereçekleşen Türkçe yarışması. Ana dili Türkçe olmayan kişiler arasında düzenlenen yarışmada sonuçlar şöyle:

Şiir yarışması sonuçları

 1. Kanikey İsakova Kırgızistan Öğretmen
 2. Janar Adresilova Kazakistan Sakarya
 3. Borana Tartari Arnavutluk Kaldırımlar
 4. Soniya Redhwan Bengladeş Aney


Şarkı Yarışma Sonuçları

 1. Aysoltan Sapargeldiyeva Türkmenistan Turnalara Tutun Gel
 2. M. Rohan Sheyh Pakistan Vefasız
 3. Donika İllijazi Kosova Turnalar
 4. Ilona Dolidze Gürcistan Elbette


Altın Madalya Kazananlar;Temel Seviye Yabancı Dil Türkçesi Kategorisi

 1. Edona Fasllija Arnavutluk
 2. Mandakh Bekhbat Moğolistan
 3. Şafak Rahimi Afganistan
 4. Almir Sulejmanovic Bosna-Hersek
 5. Yakov Yevsükov Rusya
 6. Şenge Hasan Kadir Irak


;Temel Seviye Türkiye Türkçesi Kategorisi

 1. Filiz Gjini Kosova
 2. Şirin Akmatbekova Kırgızistan


;Orta Seviye Türkçe Kategorisi

 1. Atamurat Hudayberdiyev Türkmenistan
 2. Kanikey İsakova Kırgızistan
 3. Janar Adresilova Kazakistan


;İleri Seviye Türkçe Kategorisi

 1. Maria Rahimova Kazakistan
 2. Aygül Aminova Tataristan


}Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki 3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı

4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı, Uluslararası Dil Öğretimi Derneği'nin düzenlediği, anadili Türkçe olmayan kişilerin katıldığı bir yarışmadır.

Uluslararası Türkçe Olimpiyatı

Uluslararası Türkçe Olimpiyatı (Eski adı: ``Yabancılar İçin Türkçe Yarışması``) ilki 2003 yılında yapılan ve tüm dünyadan ana dili Türkçe olmayan en alt düzeyden en üst düzeye kadar Türkçe kullananların yetenek ve bilgilerinin sınandığı bir yarışmadır. Katılımcı ...

Türkçe Olimpiyatı

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları veya eski adıyla Yabancılar İçin Türkçe Yarışması, ilki 2003 yılında yapılan ve tüm dünyadan öğrenci ve öğretmen alanlarında katılımcıları bulunan yarışma.

Uluslararası Türkçe Olimpiyadı

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları veya eski adıyla Yabancılar İçin Türkçe Yarışması, ilki 2003 yılında yapılan ve tüm dünyadan öğrenci ve öğretmen alanlarında katılımcıları bulunan yarışma.

3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı (Asıl adı: 3. Uluslararası Yabancılar İçin Türkçe Yarışması), Uluslararası Dil Öğretimi Derneği tarafından düzenlenen ve 42 ülkenin katılımı ile gereçekleşen Türkçe yarışması.

4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı, Uluslararası Dil Öğretimi Derneği`nin düzenlediği, anadili Türkçe olmayan kişilerin katıldığı bir yarışmadır. 84 ülkeden gelen katılımcıların yarıştığı olimpiyat İstanbul Kongre ve Gösteri Merkezi`nde gerçekleştirilmiştir.

1. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

1. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, Uluslararası Dil Öğretimi Derneği tarafından tüm dünyadaki Türkçe öğrenen öğrencilerin katıldığı olimpiyatlarının ilkidir.

2. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

2. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, Uluslararası Dil Öğretimi Derneği tarafından tüm dünyadaki Türkçe öğrenen öğrencilerin katıldığı olimpiyatların ikincisidir.

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, Uluslararası Dil Öğretimi Derneği tarafından düzenlenen, tüm dünyadaki Türkçe öğrencilerinin katıldığı dil olimpiyatlarının beşincisidir.

7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, 27 Mayıs - 9 Haziran 2009 tarihleri arasında düzenlenen ve yurt dışındaki Türk Okulları'nda öğrenim gören öğrencilerin katılarak Türkçe olarak şarkı, şiir, sunum, özel beceriler, dil bilgisi ve genel kültür kategorilerinde ...