360 Flip

Kısaca: 360 flip profesyonel bir kaykaycı olan Rodney Mullen tarafından bulunmuş bir kaykay hareketidir.Bazen "trí© flip" veya "3 flip diye de adlandırılır. Ayrıca Avusturalya ve Yeni Zelanda`da "Ollie Flip" olarak da bilinir.Bu hareket bir 360 pop shove-it ve bir kickflipin hibrit şeklinde karışımıdır. 360 flip genel bir profesyonel/orta seviyehareket olduğu için kaykay videolarında sık sık ön planda yapılan harekettir.Bu filmlerde kaykaycı ...devamı ☟

360 flip profesyonel bir kaykaycı olan Rodney Mullen tarafından bulunmuş bir kaykay hareketidir.Bazen "trí© flip" veya "3 flip diye de adlandırılır. Ayrıca Avusturalya ve Yeni Zelanda`da "Ollie Flip" olarak da bilinir.Bu hareket bir 360 pop shove-it ve bir kickflipin hibrit şeklinde karışımıdır. 360 flip genel bir profesyonel/orta seviyehareket olduğu için kaykay videolarında sık sık ön planda yapılan harekettir.Bu filmlerde kaykaycılar genellikle birkaç basamaktan veya bir engelden 360 flip yaparken görülür.

360 flip hareketi impossible dönüşü ile 360 shove-it`in tam dönüşü ile eortaya çıkar.360 flip yapmak için kaykaycı arkada kalan ayağını kaykayın kuyruğuna topuğu dışarda kalacak şekilde koyar.Ancak bazıları da topuğunu dışarda bırakmadan ancak tam sınırda tutmayı tercih ederler. Jason Lee Video Days videosundaki kendine ait bölümde sıkça yaparak 360 flip in popüler olmasına katkıda bulunmuştur .Bir çok kaykaycı bu hareketi o sıralarda öğrenmiştir . Chet Thomas adlı bir genç 1988 yapımı "Public Domain" videosunda bir blok üzerinden 360 flip yaparken görülüyordu. Steve Olson ve Steve Ortega da aynı zamanda bu hareketi sıkça sokak kayışlarında yapmaya önem verdiler. Gabrielle Rodriguez bu hareketi 1989 filmi olan Ban This!de yaparken görülüyordu. Ed Templeton ve Chris Hall1990`larda Useless Wooden Toys filminde ve Pat Brennen Celebraty Tropical Fish (1991) filminde kendine ait bölümde bu hareketi yaptılar.

Yapılışı

  • Normal hızla kayın.
  • Ön ayağınızı kickflipteki gibi nose a bakacak sekilde 45 derece döndürün fakat vidaların hemen altına değil daha aşağıya koymalısınız. Arka ayağınızı da tailin tam köşesine koymalısınız.
  • Bacaklarınızı kırın.
  • Arka ayağınızı geriye doğru hızlıca taili yere vurarak kaydırın. Aynı zamanda ön ayağınızı da kickflipteki gibi koşeye doğru kaydırın.
  • Bunu yaptıktan sonra tahtanın flip ederek dönmesini bekleyin.
  • Döndükten sonra tahtayı yakalayın.
  • Dikkatli bir şekilde inin.


LinklerKaykay hareketleri

Kaykay hareketleri

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.