66. Altın Küre Ödülleri

66. Altın Küre Ödülleri töreni 11 Ocak 2009'da Beverly Hills, California'da Beverly Hilton Hotel'de yapılan ve NBC ile CTV'den yayınlanan ödül töreni..

66. Altın Küre Ödülleri töreni 11 Ocak 2009'da Beverly Hills, California'da Beverly Hilton Hotel'de yapılan ve NBC ile CTV'den yayınlanan ödül töreni..

Altın Küre Cecil B. DeMille Ödülü 2007 yılında Steven Spielberg'e verilecekti. Ancak 65. Altın Küre Ödülleri töreni grev nedeni ile durdurulunca ödül bu sene verildi.

The Curious Case of Benjamin Button, Doubt ve Frost/Nixon filmleri beş adaylık ile en fazla ödüle aday gösterilen filmlerdi. Onları dört adaylık ile The Reader, Revolutionary Road, Slumdog Millionaire ve Vicky Cristina Barcelona izledi. Televizyon dalında ise en fazla adaylığı beş adaylık ile In Treatment ve Recount aldı. Onları dört adaylık ile John Adams dizisi izledi.

Oyunculuk dallarında Ralph Fiennes (The Duchess ve Bernard and Doris), Meryl Streep (Mamma Mia! ve Doubt), Tom Wilkinson (Recount ve John Adams) ve Kate Winslet (Revolutionary Road ve The Reader) ile ikişer adaylık elde ettiler.

Slumdog Millionaire aday gösterildiği dört ödülün tamamını kazandı. En İyi Dram Filmi ödülünü de alan film, sinema dalında en fazla ödül alan yapımdır. Televizyon dalında ise John Adams aday gösterildiği dört ödülün tamamını kazanarak en fazla ödül alan TV yapımı oldu.

Oyunculuk dalında ise Kate Winslet aday gösterildiği iki ödülü de kazandı.

Adaylar

Complete list of nominees:

Film ödülleri

En İyi Erkek Oyuncu - DramaEn İyi Erkek Oyuncu - Müzikal veya KomediEn İyi Kadın Oyuncu - DramaEn İyi Kadın Oyuncu - Müzikal veya KomediEn İyi Animasyon FilmEn İyi YönetmenEn İyi Sinema Filmi - DramaEn İyi Sinema Filmi - Müzikal veya KomediEn İyi Yabancı Dilde FilmEn İyi MüzikEn İyi ŞarkıEn İyi SenaryoEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi Yardımcı Kadın OyuncuTelevizyon

En İyi Erkek Oyuncu - Drama (Dizi)En İyi Erkek Oyuncu - Müzikal veya Komedi (Dizi)En İyi Erkek Oyuncu - Mini dizi/TV filmiEn İyi Kadın Oyuncu - Drama (Dizi)En İyi Kadın Oyuncu - Müzikal veya Komedi (Dizi)En İyi Kadın Oyuncu - Mini dizi/TV filmiEn İyi Televizyon Dizisi - DramaEn İyi Televizyon Dizisi - Müzikal veya KomediEn İyi Minidizi veya TV filmiEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Dizi, Minidizi ya da TV FilmiEn İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Dizi, Minidizi ya da TV FilmiEn fazla aday gösterilenler

FilmTelevizyonOyuncularKaynaklarKaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

66. Altın Küre Ödülleri ilgili konular

66. Altın Küre Ödülleri
66. Altın Küre Ödülleri