En:causality (Pyhsics)

Nedensellik (fizik)

Nedensellik sebep ve sonuçlar arası ilişkileri açıklar, -özellikle fizik için- tüm pozitif bilimler için esansiyeldir. Aynı zamanda felsefe, bilgisayar bilimleri, ve istatistik perspektifleri açısından da bakılabilir.

David Bohm

David Bohm (20 Aralık 1917 – 27 Ekim 1992) teorik fizik, felsefe ve nöropsikoloji alanlarına katkıda bulunmuş bir kuantum mekaniği fizikçisidir.

Causality

Jores Alferov

Jores İvanoviç Alferov (Rusça: Жоре́с Ива́нович Алфёров, IPA2: ʐɐˈrʲɛs ɪˈvanəvʲɪtɕ ɐlˈfʲorəf; d. 15 Mart 1930 Vitebsk, Belorussia), Rus fizikçi ve Akademisyen olan Alferov modern heterostructure fiziğe ve elektroniğe büyük katkıları bulundu. Heterotransis...

Physics

Physics Letters A

Physics Letters B

Physics Letters

''Physics Letters'' Elsevier tarafından yayımlanan bilimsel dergidir.

Takyon

Takyon (Yunanca ταχύς takhús, "hızlı" anlamımda), ışıktan hızlı giden farazi parçacıklardır. İlk tanımı Arnold Sommerfeld'e atfedilmişse de, aslında ilk olarak George Sudarshan ve Gerald Feinberg tarafından yazılmıştır.

Progress of Theoretical Physics

''Progress of Theoretical Physics'' Japonya'dan yayımlanan aylık bilimsel dergidir. İlk sayısı Japonya'nın teslimiyetinden 11 ay sonra 1946 Temmuz'unda yayınlandı. 1949'da Nobel Fizik Ödülü alan Hideki Yukawa tarafından kuruldu. Şu anda Yukawa Institute f...