Paper Mario: The Thousand-Year Door

Paper Mario: The Thousand-Year Door (Japonca: ペーパーマリオRPG Pāpā Mario Āru Pī Jī), 2004 yılında Intelligent Systems tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan bir rol yapma video oyunudur. Oyun, Paper Mario serisinin ikinci oyunu olup 22 Temmuz 2004 tarihinde Japonya ve daha sonraki tarihlerde diğer ülkelerde GameCube için piyasaya sürüldü.

Oyun, öncüllerinden, çizime dayalı sanat tarzı ve eylem üzerine vurgu yapan sıra tabanlı bir savaş sistemi gibi pek çok oyun öğesini ödünç almaktadır. Oyunun büyük bir kısmında oyuncu Mario'yu kontrol etmekte olup Bowser ve Prenses Peach belli noktalarda oynanabilmektedir. Oyunun konusu, Mario'nun yedi Crystal Stars'ı almaya ve Prenses Peach'i X-Nauts'tan kurtarmaya çalıştığı görevi takip etmektedir.

Paper Mario: The Thousand-Year Door, eleştirmenler tarafından iyi karşılandı ve GameRankings'den ortalama yüzde 88 puan aldı. Eleştirmenler genellikle oyunun ilgi çekici komplo ve oynanışlarına övgüde bulundu, ancak öncekilere kıyasla büyük bir ilerleme olmadığı için eleştirdi. Oyun, 2005 Interactive Achievement Awards'da "Yılın Rol Yapma Oyunu" ödülünü kazandı.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.