Zaho, bkz.

Zaho kaç yaşında?

Zaho 37 yaşında.
Zaho, günü, bir Cumartesi günü doğdu. 38. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 174 gün var.
Zaho'nun burcu Boğa.
Evet, Zaho yaşıyor.

Zaho hakkında detaylı bilgi

Zaho ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Zakho

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Zaho(şarkıcı)

Zaho aslen Cezayir'li olan Fransız şarkıcıdır. 10 Mayıs 1980'de Cezayir'in Oran şehrinde doğmuş, müslüman bir ailenin kızıdır.

Zaho (şarkıcı)

Zaho aslen Cezayir'li olan Fransız şarkıcıdır. 10 Mayıs 1980'de Cezayir'in Oran şehrinde doğmuş, müslüman bir ailenin kızıdır. Kanada'nın Montreal kentinde yaşar ama orda Fransızca konuşulduğu için Fransa'da tanınır. Asıl adı Zehira Darabid'dir.

Körfez Savaşı

Körfez Savaşı (Gulf War) Saddam Hüseyin liderliğindeki Irak'ın silahlı kuvvetleri 1 Ağustos 1990'da Kuveyt Krallığını, Kuveyt ülkesinin Osmanlı Devleti döneminde Basra eyaletine bağlı olduğu, Basra'nın da Irak'a ait olduğu gerekçesiyle işgal etti. Pekçok ülke Irak'a geri ...

Çekiç Güç

Çekiç Güç (Combined Task Force-Poised Hammer) Temmuz 1991 tarihinde kurulan ve amacı Saddam Hüseyin'in olası saldırılarına karşı Kuzey Irak Kürtlerine güvence sağlamak olan "Huzur Operasyonu-2"nin (Operation Provide Comfort-2) uygulama birliği olan hava kuvveti ile küçük fakat ...

Berberiler

Berberiler, bugünkü Mısır, Libya, Tunus, Cezayir ve Fas'ı içine alan Kuzey Afrika'nın bilinen en eski yerli halkıdır. Bazı mağara resimlerinin bulunmuş olması, Berberiler'in bu paleolitik toplulukların soyundan gelmiş olabileceği tezini güçlendirmektedir.

İyad Allavi

1945 yılında doğan İyad Allavi, Irak ve İngiltere'de tıp eğitimi aldı. Baas Partisi'nin kuruluş yıllarında Saddam Hüseyin'le birlikte gençlik kolu üyesi olarak çalışıyordu. Hatta onun bazı küçük hastalıklarını da o tedavi etmişti.

Musul Sancağı

Osmanlı Devleti idaresindeki Musul vilâyeti, doğuda İran, kuzeyde Diyarbekir, güneyde Bağdad, batıda Şam, kuzeybatıda ise Halep vilâyetleri ve Zor sancağı ile çevrelenmişti. Oldukça ılıman bir iklime sahip olan Musul-Kerkük bölgesi çok çeşitli tarım ürünlerinin ...

2006 Irak Uluslararası Fuarı

Irak Uluslararası Fuarı, Irak'ın en büyük fuar organizasyonudur. Ancak savaştan dolayı 2003,2004,2005 yıllarında düzenlenememiştir. Kürşad Tüzmen ve diğer yetkili mecraların çabalarıyla bu fuar 2006 yılında 7-11 Haziranda Gaziantep'te düzenlenmiştir.

Habur Çayı

Habur Çayı, Habur Suyu olarak da bilinir, Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Dicle Irmağı'nın kollarından biri. Güneydoğu Toroslar'ın en yüksek kütlesi olan Hakkari Dağları'ndan çıkan küçük akarsuların birleşmesiyle oluşur.

Şırnak (merkez)

Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Şırnak ilinin ve merkez ilçesinin yönetim merkezi olan şehirdir. Şırnak, tarihsel olarak çok eski bir geçmişe sahiptir.

Kurtuluş Savaşı (Türkiye)

Kurtuluş Savaşı, İstiklâl Harbi, Türk İstiklâl Harbi, Millî Mücadele olarak adlandırılan I. Dünya Savaşı'ndan yenik çıkan Osmanlı Devleti'nin İtilaf Devletleri'nce işgali sonucunda Misak-ı Millî sınırları içinde ülke bütünlüğünü korumak için girişilen çok cepheli ...

Duhok Ili

Duhok ili ya da Dohuk ili (Arapça: محافظة دهوك Muhāfaza Dahūk, Kürtçe: Parezgeha Duhok ya da Dihok), Irak'ta Kürdistan Bölgesel Yönetimi içinde yer alan il. Başkenti Duhok kentidir.

Lişana Deni

Lişana Deni modern bir Yahudi Aramice dilidir, genelde Neo-Aramice diye hitap edilir. Başlangıçta Türkiye sınırına yakın olan Kuzey Irak'taki Zaho'da ve komşu köylerinde konuşulurdu.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2008

MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2008, 6 Kasım 2008 tarihinde Liverpool, İngiltere'deki Echo Arena'da gerçekleşti. Adaylar 29 Eylül 2008 tarihinde duyuruldu. Ödül töreni Katy Perry tarafından sunuldu.