Mimar Sinan

mimar

Mimar, yapıları estetik ilkeler doğrultusunda dizayn eden bunu yaparken ise kullanıcı isteklerini göz önünde bulunduran ve genellikle yapım sürecini de kontrol eden, denetleyen uzman kişi.

Mimar Sinan

Mimar Sinan, 1489 - 1588 yılları arasında yaşamış olan dünyanın en büyük yapı sanatçılarından biridir. Kayseri'nin Ağırnas köyünde doğdu, 17 Temmuz 1588'de İstanbul'da öldü. Doğum tarihi kesin değildir. Ailesine ve yaşamına ilişkin kimi zaman yetersiz ve...

John Nash (Mimar)

John Nash (18 Ocak 1752, Londra – 13 Mayıs 1835, Wright Adası, İngiltere), İngiliz mimar ve kent tasarımıcısı. Londra'daki kraliyet ailesine ait binaların pek çoğunda çalışmıştır.

Mimar Sinan Anıtı

Mimar Sinan Anıtı, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Binası bahçesinde yer alan büyük Türk mimarı Sinan'ın mermer heykeli. İlk Mimar Sinan anıtıdır.

Tezkiret-ül Bünyan

Tezkiret-ül Bünyan (Türkçe: Yapılar Kitabı), Mimar Sinan'ın arkadaşı şair ve nakkaş Sai Mustafa Çelebi tarafından Mimar Sinan'ın ağzından yazılan, Mimar Sinan'ın hayatını ve eserlerini anlattığı eser.

Muhlis Türkmen

Muhlis Türkmen Türk mimar. Aynı zamanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde profesördür.

Mimar (anlam ayrımı)

* Mimar* Mimarlık* Arkitekt, eski adı Mimar olan mimarlık dergisi.

Mimar Sinan Platform

==Mimar Sinan Platform== === Mimar Sinan Platform Nedir? ===Mimar Sinan Platform; bir Türk Firmasının[http://www.cbi.com.