Aşk Romanı

Aşk romanı, edebiyat′da bir roman türü. Aşk romanı İngilizce konuşulan ülkelerde başta olmak üzere, Batı kültüründe gelişen bir edebi türdür.

Aşk romanı, edebiyat′da bir roman türü. Aşk romanı İngilizce konuşulan ülkelerde başta olmak üzere, Batı kültüründe gelişen bir edebi türdür. Bu tarz romanlar ikili ilişki üzerine odaklanır. İki kişi arasındaki romantik aşk bu romanların karakteristik özelliyidir. Bu romanların sonunun "duygusal tatmin edici ve iyimser biten" olması gerekmektedir. Aşk romanı türleri Aşk romanının bir sürü türleri vardır. Örneğin, tarihi aşk romanı, romantik aşk romanı, paranormal aşk romanı, fantazi aşk romanı, erotik aşk romanı ve bşk.

Tarihi aşk romanı

Tarihi aşk romanı

iki edebi türün, bir alt türüdür. Bu türler Aşk romanı ve Tarihi roman türleridir. Bu alt tür II. Dünya Savaşı′ndan önce yaranmıştır. Tarihi aşk romanlarının bir sürü türleri vardır. Örneğin, Dark Ages veya Ortaçağ boyunca Vikingler özelliğinde Viking türü yaranmıştır. 938-1485 arasındakı devrdeyse ise Medieval türü mevcut olmuştur.

Erotik aşk romanı

Erotik aşk romanı

denilen romanlar, romantizm ile erotikanın bir karışımıdır. Dünya genelinde, bu türdeki romanların büyük çoğunluğu sansürlenmiştir. Hatta yasaklananları da olmuştur. Erotik aşk romanları, güçlü cinsel içeriği ile karakterize olunur; ama diğer romantizmin herhangi unsurlarını içerebilir. Erotik aşk romanları daha samimi dil ile yazılıyor. Bu romanlar genellikle daha fazla seks sahneleri içerir. Erotik aşk romanları adanmış en büyük online sitesi Internet Yetişkin Kitap veritabanıdır. Ayrıca bakınız * Roman

Kaynaklar

Vikipedi

Diğer anlamları

aşk romanı

Türkçe aşk romanı kelimelerinin İngilizce karşılığı.
n. romance

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Aşk Romanı
aşk romanı