A����N Azel District

Abel testi

Abel testi (Abel kriteri veya Abel ölçütü olarak da bilinir) sonsuz bir serinin yakınsaklığını belirlemek için kullanılan bir yöntemdir. Bu test matematikçi Niels Abel'e ithafen bu şekilde isimlendirilmiştir. Abel testinin farklı iki çeşiti vardır – biris...

ayin

Ayin, (Farsça:¥y³n) kısaca dini tören demektir. Ayinler kendilerine özgü belirli dini ve geleneksel ritüelleri kapsar, çoğunlukla sembollerden ve ilahi kavramlardan faydalanır. Çoğu zaman tapınaklarda ve özel giysilerle, bazel özel makyajlarla yapılır.

Setif Vilayeti

Basitname

Divan edebiyatında yalın Türkçe ile yazılmış gazellerdir. Bunlara Türkî-i basit gazel de denir. Basitnamelerde Arapça ve Farsça sözcüklerle tamlamalar çok azdır.

Dirichlet eta işlevi

Dirichlet eta işlevi

Yukari Nakano

Yukari Nakano (d. 25 Ağustos, 1985; Konan, Aichi, Japonya) Japon buz patenci. 2008 Dünya dördüncüsü ve 2007 & 2008 Japonya üçüncüsüdür. Tarihte uluslararası yarışmalarda üçlü axel atlayışı yapabilen 5 kadın sporcudan biridir.

Asıf Ali Zerdari

Asıf Ali Zerdari (26 Temmuz 1955), Pakistan'ın 12. ve şimdiki cumhurbaşkanı. Aynı zamanda Pakistan Halk Partisi'nin eş-başkanı ve Pakistan eski başbakanlarından Benazir Butto'nun dul eşi.

Euler toplaması

Euler toplamı, yakınsak ve ıraksak diziler için kullanılan bir toplam yöntemidir. Bir Σ''a''''n'' dizisinin Euler dönüşümü bir değere yakınsıyorsa bu değer Euler toplamı olarak adlandırılır.

Pile of Skulls

Pile of Skulls Alman heavy metal grubu Running Wild'in 1992 yılında yayımlamış olduğu yedinci stüdyo albümüdür.Albümdeki şarkı sözlerinin hemen hemen tamamının grup lideri ve söz yazarı Rolf Kasparek'e ait olduğu ilk albümdür ve sağlam bir fan kitlesi yar...

Grandi serisi toplamı

== Kararlılık ve doğrusallık ==1 − 1 + 1 − 1 + … serisine 1⁄2 değerinin atanabilmesini olanaklı kılan oynamalar* İki seriyi terim bazında toplamak ya da çıkarmak* Serinin her terimini bir sayıyla çarpmak* Terimlerin yerlerini toplamı etkilemeyecek biçimde...