Baştan aşağı. “Şirketin başına geçince kurulu düzeni a'dan z'ye kadar değiştirmek istemişti.” Diğer Türkçe deyimlere için tıklayınız
İlgili Konu Başlıkları Tümü

A'dan Z'ye Seri Katiller Ansiklopedisi

A'dan Z'ye Seri Katiller Ansiklopedisi orijinal adıyla The A to Z Encyclopedia of Serial Killers, David Everitt ve Harold Schechter tarafından hazırlanmıştır.

Kesme Işareti

Kesme işareti ya da apostrof (Yunanca ''απόστροφος'', ''apóstrophos''), bir noktalama işareti.

Noktalama Işaretleri

Noktalama işaretleri, duygu ve düşüncelerimizi daha açık bir şekilde dile getirmeye, tümcenin yapısını ve duraklama notalarını belirlemeye, okuma ve anlamayı kolaylaştırmaya, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmeye yardımcı olur.

Arzu Okay

Arzu Okay, (d. 1954), sinema oyuncusu.

Mete İnselel

Mete İnselel, (d. 2 Aralık 1938, İstanbul - ö.

Uçuş Bilgisayarı

Uçuş kompüteri, havacılıkta kullanılan, genellikle metal veya plastikten yapılmış, mekanik, dairesel bir hesap cetveli. Bazı ülkelerde E6B, CRP-5 gibi meşhur modellerin isimleri uçuş komputeri ile eşanlamlı olarak kullanılır.

1970'lerin Türk Filmleri

1970'li yıllarda Türkiye'de 2032 film çekilmiştir.

Melek Görgün

Melek Görgün, (d. 19 Ocak 1949, Adana), sinema oyuncusu.

Okyanus 20. Yüzyıl Ansiklopedik Türkçe Sözlük

Okyanus Türkçe Sözlük (Okyanus 20. Yüzyıl Ansiklopedik Türkçe Sözlük); Pars Tuğlacı tarafından hazırlanıp 1971 yılında Pars Yayınları tarafından yayınlanmaya başlandı. İlk baskısı İstanbul'da Sermet Matbaası'nda bastırılmıştır.

1975 Yapımı Türk Filmleri

1975 yılı içinde toplam 225 adet film çekimi yapılmıştır.

MS-DOS

MS-DOS (MicroSoft Disk Operating System), Microsoft firmasının geliştirdiği bir DOS sistemidir. 1980'li yıllarda PC uyumlu platformlar üzerinde kullanılan en yaygın işletim sistemiydi. Masaüstü bilgisayarlardaki popülerliğini, zamanla yeni nesil Windows işletim sistemlerine bıraktı.