A-Ba-Ni-Bi

Kısaca: A-Ba-Ni-Bi" (Türkçe: Seni Seviyorum), 1978 Eurovision Şarkı Yarışması'ında Izhar Cohen ve Alphabeta tarafından seslendirilen ve İsrail adına yarışarak birinci olan şarkıdır. Bu, İsrail'in yarışmada elde ettiği ilk birinciliktir ve bu sonuçla birlikte yarışmanın kurallarına bağlı olarak bir sonraki yarışmanın İsrail'de yapılacak olmasıyla, yarışma ilk kez Avrupa sınırları dışına çıkmış oldu. ...devamı ☟

A-Ba-Ni-Bi" (Türkçe: Seni Seviyorum), 1978 Eurovision Şarkı Yarışması'ında Izhar Cohen ve Alphabeta tarafından seslendirilen ve İsrail adına yarışarak birinci olan şarkıdır. Bu, İsrail'in yarışmada elde ettiği ilk birinciliktir ve bu sonuçla birlikte yarışmanın kurallarına bağlı olarak bir sonraki yarışmanın İsrail'de yapılacak olmasıyla, yarışma ilk kez Avrupa sınırları dışına çıkmış oldu.

Şarkı, Ehud Manor tarafından yazıldı ve Nurit Hirsin tarafından bestelendi. Yarışmada, Cohen ve arkasında beş vokalist (iki erkek, üç kadın), tamamen beyaz giyinmişlerdi ve müziğe göre sahnede hareket ediyorlardı.

Şarkı, Lüksemburg'un Bacara şarkısından sonra, Avusturya'nın Springtime şarkısından önce, on sekizinci olarak yarışmada sahneye çıktı. Oylamanın bitmesiyle, 157 puan alarak 20 ülkenin şarkısı arasında 1. oldu.

}

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.