A. Taner K����Lal��

Telefonda Harflerin Kodlanması

Telefonda konuşurken sık sık başımıza gelir. Karşımızdaki kişi bazı kelimeleri bir türlü anlayamaz. Adım Tamer deyince karşı taraf Ömer mi, Taner mi, Tümer mi ayırt etmekte zorlanır. O zaman yapacak tek bir şey kalır. Harfleri tek tek, yani Trabzon'un T's...

Deniz Taner

Deniz Taner 1949'da İzmir'de doğdu. ODTÜ Makina Mühendisliğini bitirdikten sonra elektrik motorları ve elektrikli ev aletleri alanında iş yaşamına başladı.Üçfaz Elektrik Mak.

Benzincinin Aşkı

''Benzincinin Aşkı'', yapım, senaryo ve yönetmenliğini Hulki Saner'in üstlendiği 1959 yapımı Türk filmidir.

2. Ankara Film Festivali

2. Ankara Film Festivali, Mülkiyeliler Birliği Vakfı, Bilim ve Sanat Dergisi ile Bilar A.Ş.'nin katkılarıyla 3-12 Mart 1989 tarihleri arasında düzenlenmiştir.

Aşk Rüyası

''Aşk Rüyası'', senaryosunu Sadık Şendil'in yazdığı, yapım ve yönetmenliğini Hulki Saner'in üstlendiği 1959 yapımı Türk filmidir.

Allah Allah-Hülya

İbrahim Tatlıses'in 1987 yılında Emre Plak tarafından piyasaya sürülen albümünün adıdır. Tatlıses, bir konser esnasında kendisine sevgi gösterisinde bulunan hayranlarına yönelik olarak söylediği "Allah Allah bu nasıl sevmek" sözünden yola çıkarak besteled...

Anadolu Efes SK kadroları

1976-77 (İstanbul Ligi)

marziye

Marziye, Gülben Ergen ve Kadir İnanır`ın başrollerini paylaştığı, 1998 yılında TGRT`de yayınlanan televizyon dizisi.

Ağula-Kaç Hayat Gizliyoruz Kendimizde, Kaç Hayatı Susuyoruz

Ağula- Kaç Hayat Gizliyoruz Kendimizde, Kaç Hayatı Susuyoruz, Sibel K. Türker’in'ın 2007 yılında Doğan Yayıncılık'tan çıkardığı öykü kitabıdır.

Âşık Paşa

Âşık Paşa(1272-1333), Türk şair, mutasavvıf.