A.i Orbelli

Stanley Kubrick

Stanley Kubrick (26 Temmuz 1928 - 7 Mart 1999), ABD'li film yönetmeni. Teknik kusursuzluk arayışı, entelektüel sembolizmi, mükemmelciliği ve ince ayrıntılarıyla tanındı.

Biyoloji tarihsel gelişimi

Biyoloji konusundaki bilgi birikiminin insanlık tarihi kadar eskiye dayandığı söylenebilir. İlk insan, çevresindeki bitküer ve hayvanlar konusunda bilgi biriktirmek zorundaydı, çünkü var oluşu, yiyebileceği zehirsiz bitkileri tanımasına ve yırtıcı hayvanl...

Füreya Koral

Füreya Koral Türk seramik sanatçısı. Özellikle çinicilik konusundaki gelişkin tekniğiyle, Doğu ve Batı sanatlarının bir bireşimine varmıştır.

DreamWorks

Dreamworks SKG, Dünya'nın en büyük film stüdyolarından biridir. Filmler, bilgisayar oyunları, televizyon programları geliştirir, üretir ve dağıtır.

Ben Kingsley

Oyuncu

En İyi Yönetmen Altın Küre Ödülü

Bu sayfada Sinema dalında En İyi Yönetmen Altın Küre Ödülünü kazanmış veya ödüle aday gösterilmiş kişiler listelenmektedir.

Saturn Ödülü En İyi Bilim kurgu filmi

En İyi Bilim kurgu filmi Saturn Ödülü kazananların listesi;

Kadri Can

Kadri Can veya Kadrican (Kürtçe: ''Qedrîcan'' ya da ''Qedrî Can'', asıl adı Abdulkadir Can; d. 1911, Derik, Osmanlı İmparatorluğu - ö. 1972), sosyalist enternasyonalist Kürt yazar ve şair.