Aaron Hunt

Aaron Hunt (d. 4 Eylül, 1986, Goslar), Orta Saha mevkinde görev alan Alman futbolcu. Kariyerini Werder Bremen kulübünde sürdürmektedir.

Aaron Hunt (d. 4 Eylül, 1986, Goslar), Orta Saha mevkinde görev alan Alman futbolcu. Kariyerini Werder Bremen kulübünde sürdürmektedir. Kulüp Kariyeri Werder Bremen Rezerv takımında iki kupa kazanarak geçirdiği ilk sezonunun ardından, 18 Eylül 2004 tarihinde, Hannover 96 maçında oyuna yedek başlayarak Bundesliga'da ilk kez forma giymiştir. 12 Şubat 2005 tarihinde ilk kez Borussia Mönchengladbach maçında ilk 11 olarak sahaya çıkmıştır. Werder Bremen'de ilk golünü 18 yıl 161 günlükken kaydetmiş ve Werder Bremen tarihinin en genç gol atan oyuncu ünvanını elde etmiştir. 2006 yılının başlarında, Hunt talihsiz bir diz sakatlığı yaşamıştır. Daha sonra sakatlığının bursitis olduğu anlaşılmıştır. Bu sakatlığın sonucu olarak 2005-06 Bundesliga sezonunun ilk yarısındaki çoğu maçı kaçırmıştır. Kasım ayında sözleşmesini 2010 yılına kadar uzatmıştır. 3 Mart 2007 tarihinde VFL Bochum ile oynanan ve Werder Bremen'in 3-0 kazandığı karşılaşmada hat-trick yapmıştır. Bu sonuçla Werder Bremen, ligde 2. sıraya yükselmiştir, ancak sezon sonunda Hunt'ın kariyerinde ilk defa 9 gol attığı sezonu Werder Bremen, VfB Stuttgart'ın arkasında 2. sırada bitirmiştir.

Özellikleri

Asıl mevkisi kanatlarır. Aynı zamanda forvet ve ofansif orta saha pozisyonlarında da oynayabilmektedir. Millli Takım Alman baba ve İngiliz annenin çocuğu olan Hunt, hem Almanya hem de İngiltere'de oynama haklarına sahipti. Annesinin ailesinin tamamı Londra'da yaşamaktaydı ve büyükbabası, Sir Bobby Charlton ile aynı okula gitmişti. Tüm bunlara rağmen Hunt, doğduğu ülkenin futbol takımında oynayacağını belirtti. Hangi ülkenin milli takımını temsil etmek istediği sorulduğunda Hunt:" İngiltere'nin benimle ilgilendiğini belirtmesi ve hatta beni izlemesi, beni son derece mutlu etti ve gururlandırdı. Fakat düşüncelerim gayet açık ve Almanya formasını giymek istiyorum. Burası benim büyüdüğüm yer, bütün futbol hayatımı geçirdiğim yer, bu nedenle bu kararı almak bana daha mantıklı göründü." 2006 Ekim ayında Almanya U-21 Milli Futbol Takımı'yla 2007 UEFA Avrupa U-21 Şampiyonası Elemeleri'nde Coventry'de İngiltere U-21 Milli Futbol Takımı'na karşı ilk kez forma giydi. 6 Kasım 2009'da Hunt, 14 Kasım 2009'da Şili ve 18 Kasım 2009'da Fildişi Sahili ile oynanacak hazırlık maçları için Almanya Milli Futbol Takımı aday kadrosuna davet edildi. 18 Kasım'da oynanan Fildişi Sahili maçında ilk kez forma giydi.(Şili'yle olan karşılaşma iptal edildi.) Kasım 2006'da Hunt, UEFA tarafından İngiltere U-21 Milli Futbol Takımı'yla oynanan karşılaşmaların ikinci ayağındaki maçtaki ırkçı yakımalarından dolayı sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan 2 maç oynamama cezasına çarptırıldı. Fakat, karara itiraz ettikten sonra verilen ceza kısa süre içinde düştü ve bu ırkçı suçlamalardan aklanmış oldu. Kaynaklar Dış bağlantılar * Aaron Hunt - Werder.de Profili * Aaron Hunt - transfermarkt.de Profili

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.