--}}

Abdülhey Çoban

KGT tarafından Polat`ı korumakla eğer yanlış yaparsa, bildiği yoldan saparsa öldürmek ile görevlendirilmiştir ki, Kurtlar Vadisi Pusu Dizisinin

Kurtlar Vadisi dizisinin karakterlerinden. Aslan Bey ve KGT tarafından Polat`ı korumakla eğer yanlış yaparsa, bildiği yoldan saparsa öldürmek ile görevlendirilmiştir ki, Kurtlar Vadisi Pusu Dizisinin 10. bölümünde Polat Alemdar`ın başında olduğu KGT birinimine ihanet ettiğini düşünüp İstihbarat Daire Başkanından Polat Alemdar`ı öldürmek için emir bekler. Bir parkta çöpçü olarak Polat`ın karşısına çıkmasının ardından bir süre sonra Polat`ın sağ kolu olmuştur.

Polat Alemdar gibi Abdülhey de devlet tarafından yetiştirilmiş özel bir ajandır. Stratejik konularda ve üst mafya-örgüt bağlantılarında uzmandır. Sessizliği, ne düşündüğünü asla belli etmemesi ve ketumluğu nedeniyle Polat`ın sırdaşıdır.

Kuzey Irak`a daha önce gizli örgütteyken defalarca görev için gelmiştir. Daha sonra Polat Alemdar`la aynı örgütte yer almıştır. Irak`ı ve orada yaşayanları en iyi o tanımaktadır.

Abdülhey de Polat Alemdar gibi savaş sanatında ve silah kullanımında uzmanlaşmıştır. Sessizdir, konuşması istenmediği sürece konuşmaz. Harekete geçmeden önce sonuçlarını araştırır. Aceleyle veya sinirle hareket etmez.

Güllü Erhan ile takılır. Birçok görevde adı geçer. Son bölümde Polat Alemdar,Güllü Erhan ve Memati Baş ile beraat eder.

Canlandıran Oyuncu: Kenan Çoban

BağlantılarLinkler

Dizi/Film ResimleriResim:Kurtlar Vadisi Irak Poster.jpg| Kurtlar Vadisi Irak - Sinema Filmi 2006 Resim:Kurtlarvadisi1.jpg| Kurtlar Vadisi - Dizi 2003 - 2005 - 97 Bölüm Resim:Polat alemdar.jpg| Kurtlar Vadisi Terör - Dizi 2007 - 1 Bölüm "Yasaklandı" Resim:Kvpusu.jpg| Kurtlar Vadisi Pusu - Dizi 2007

Kurtlar Vadisi

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Abdülhey Çoban
Abdülhey Çoban