Abdurrahim Karakoç (1932 - .... ) Nisan 1932 yılında doğan Karakoç'un şiir merakı küçük yaşlardan gelmektedir. Şiire merakının bir sebebi de ailesinde dedesi, babası ve kardeşlerinin şair olmasıdır. İlk yazdığı şiirleri 2 kitap olacak hacimde iken beğenmeyip yaktı ve 1958 yılından itibaren yazdıklarını 1964 yılında �Hasana Mektuplar" ismi altında kitap haline getirdi. 1958 yılında bulunduğu kasabada belediye mesul muhasibi olarak memuriyete girdi.

Abdurrahim Karakoç hakkında bilgiler

Abdurrahim Karakoç (1932 - .... ) Nisan 1932 yılında doğdu. Karakoç’un şiir merakı küçük yaşlardan gelmektedir. Şiire merakının bir sebebi de ailesinde dedesi, babası ve kardeşlerinin şair olmasıdır. İlk yazdığı şiirleri 2 kitap olacak hacimde iken beğenmeyip yaktı ve 1958 yılından itibaren yazdıklarını 1964 yılında ”Hasana Mektuplar" ismi altında kitap haline getirdi. 1958 yılında bulunduğu kasabada belediye mesul muhasibi olarak memuriyete girdi ve 1981 Mart ayında emekli oldu.

Şiirlerinde esas unsur olarak insanı ele alan şair, şiirleri yüzünden otuza yakın mahkemeye verildi fakat hepsinden beraat etti. 1985 yılından beri gazetecilik yapan Karakoç, bir ara politikaya girdi ve ayrıldı.

Eserleri

Hasan’a Mektuplar (şiir kitabı), El Kulakta (şiir kitabı), Vur Emri (şiir kitabı), Kan Yazısı (şiir kitabı), Dosta Doğru (şiir kitabı), Suları Islatamadım (şiir kitabı), Beşinci Mevsim (şiir kitabı), Gök Çekimi (şiir kitabı), Düşünce Yazıları (makaleler), Akıl Karaya Vurdu (şiir kitabı), Çobandan Mektuplar (deneme), Yasaklı Rüyalar (şiir kitabı).

Ayrıca Bakınız

Şiirler-Abdurrahim Karakoç
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Gazeteciler

Uğur MumcuHüseyin Rahmi GürpınarNecip Fazıl KısakürekHıncal UluçFazıl KüçükMithat Bereketİsmail GaspıralıKemal TahirHonore De BalzacStefan ZweigEdward SaidNuri ÇolakoğluDoğan AvcıoğluMehmet Emin Resulzade Hayati TekYakup Kadri KaraosmanoğluHulki CevizoğluBenito MussoliniZiya ...

Şiir-Anadolu Sevgisi

Anadolu SevgisiSen bizim dağları bilmezsin gülüm, Hele boz dumanlar çekilsin de gör Her haftası bayram, her günü düğün; Hele yaylalara çıkılsın da gör Bilmezsin ovalar nasıldır bizde; Kağnılar yollarda yoncalar dizde...