Abdurrahim Karakoç (1932 - .... ) Nisan 1932 yılında doğan Karakoç'un şiir merakı küçük yaşlardan gelmektedir. Şiire merakının bir sebebi de ailesinde dedesi, babası ve kardeşlerinin şair olmasıdır. İlk yazdığı şiirleri 2 kitap olacak hacimde iken beğenmeyip yaktı ve 1958 yılından itibaren yazdıklarını 1964 yılında �Hasana Mektuplar" ismi altında kitap haline getirdi. 1958 yılında bulunduğu kasabada belediye mesul muhasibi olarak memuriyete girdi.

Abdurrahim Karakoç hakkında detaylı bilgi

Abdurrahim Karakoç (1932 - .... ) Nisan 1932 yılında doğdu. Karakoç’un şiir merakı küçük yaşlardan gelmektedir. Şiire merakının bir sebebi de ailesinde dedesi, babası ve kardeşlerinin şair olmasıdır. İlk yazdığı şiirleri 2 kitap olacak hacimde iken beğenmeyip yaktı ve 1958 yılından itibaren yazdıklarını 1964 yılında ”Hasana Mektuplar" ismi altında kitap haline getirdi. 1958 yılında bulunduğu kasabada belediye mesul muhasibi olarak memuriyete girdi ve 1981 Mart ayında emekli oldu.

Şiirlerinde esas unsur olarak insanı ele alan şair, şiirleri yüzünden otuza yakın mahkemeye verildi fakat hepsinden beraat etti. 1985 yılından beri gazetecilik yapan Karakoç, bir ara politikaya girdi ve ayrıldı.

Eserleri

Hasan’a Mektuplar (şiir kitabı), El Kulakta (şiir kitabı), Vur Emri (şiir kitabı), Kan Yazısı (şiir kitabı), Dosta Doğru (şiir kitabı), Suları Islatamadım (şiir kitabı), Beşinci Mevsim (şiir kitabı), Gök Çekimi (şiir kitabı), Düşünce Yazıları (makaleler), Akıl Karaya Vurdu (şiir kitabı), Çobandan Mektuplar (deneme), Yasaklı Rüyalar (şiir kitabı).

Ayrıca Bakınız

Şiirler-Abdurrahim Karakoç
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Gazeteciler

Uğur MumcuHüseyin Rahmi GürpınarNecip Fazıl KısakürekHıncal UluçFazıl KüçükMithat Bereketİsmail GaspıralıKemal TahirHonore De BalzacStefan ZweigEdward SaidNuri ÇolakoğluDoğan AvcıoğluMehmet Emin Resulzade Hayati TekYakup Kadri KaraosmanoğluHulki CevizoğluBenito MussoliniZiya ...

Şiir-Anadolu Sevgisi

Anadolu SevgisiSen bizim dağları bilmezsin gülüm, Hele boz dumanlar çekilsin de gör Her haftası bayram, her günü düğün; Hele yaylalara çıkılsın da gör Bilmezsin ovalar nasıldır bizde; Kağnılar yollarda yoncalar dizde...

Şiir-Mihriban

MihribanSarı saçlarına deli gönlümü,Bağlamışım çözülmüyor mihriban.Ayrılıktan zor belleme ölümü,Görmeyince sezilmiyor mihriban. Yar deyince kalem elden düşüyor,Gözlerim görmüyor aklım şaşıyor,Lambada titreyen alev üşüyor,Aşk kağıda yazılmıyor mihriban.

Şiir-Sen Varsın

Sen VarsınGönül tezgahında şiir dokudumİplik iplik nakışında sen varsınAşk yolunun kanununu okudumMadde madde yokuşunda sen varsınFikir vadisinden bir ırmak geçerEğilir serviler suyundan içerBağrında ay doğar zambaklar açarSessiz sessiz akışında sen varsınÖz suyusun hayat ...

Şairler

Şair, "şiir yazan kişi" demektir. Şair kelimesi Arapçadan gelir ve doğaüstü güçlere sahip, meczup, kahin gibi anlamlar da yüklenmiştir.* A.

Samsun Sosyal Bilimler Lisesi

Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi, 2005-2006 eğitim ve öğretim yılında kurulmuş Türkiye'nin 7. Sosyal Bilimler Lisesidir. Karadeniz Bölgesinde kurulan ilk Sosyal Bilimler Lisesi olan Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi, adını okulun tarihi binasını ...

Karabükspor 1996-97 Sezonu

Kardemir Karabükspor Profesyonel Futbol Takımı; Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Karabük kentinin futbol takımının 1996-97 sezonu.