Adriano

Kısaca: Adriano Leite Ribeiro , kısaca Adriano olarak bilinir, 17 Şubat 1982`de Rio de Janerio, Brezilya`da dünyaya geldi. 91 kg ve 189 cm`dir. Kilosu biraz fazla gibi gözükse de kaslı... ...devamı ☟

Adriano Leite Ribeiro , kısaca Adriano olarak bilinir, 17 Şubat 1982`de Rio de Janerio, Brezilya`da dünyaya geldi. 91 kg ve 189 cm`dir. Kilosu biraz fazla gibi gözükse de kaslı fiziği ile bu fazlalığı kapatmaktadır. Güçlü sol ayağı ve çevikliği hemen göze çarpar. Şu anda Inter Milan kulübünde top koşturmaktadır.

Çocukluğu

Birçok Brezilyalı futbol yıldızı gibi o da futbolla büyüdü. Rio`nun biraz dışında yer alan Vila de Cruzerio`da büyüyen Adriano, fakirlik ve sosyal sorunların hakim olduğu o zamanki atmosferi şu satırlarla anlatır: "Futbol çoğu zaman çocukların tek eğlence kaynağıydı. Biz her yerde futbol oynayan bir çeteydik ve bazen kullanacağımız top sıkıştılımış selobantlardan oluşurdu ki; bu da tekniğimizi geliştirdi. Ancak kimsenin bu şekilde büyümesini istemem. Pek azımız o yörenin sefilliğiden kurtulabildik."

Futbol Kariyeri

Adriano, Brezilya 17 Yaş Altı Milli Takımı`nın 1999`daki Dünya Şampiyonluğu`nda büyük pay sahibiydi. Bir sonraki yıl ilk kez A Milli takım formasını giydi ve başarısını orada da sürdürdü.


Adriano Leite Ribeiro
Adriano Leite Ribeiro
1999-2001 yılları arasında Flamengo`da top koşturan Adriano burada göze çarpmaya başladı ve daha sonra Inter Milan kulübüne geldi. Sadece 8 maça çıktı, henüz çok genç olduğundan Fiorentina`ya kiralandı. Orada 15 maçta 6 gole imzasını atan Adriano bonservisinin yarısına sahip olan Parma A.C. kulübüne geldiğinde adeta patlama yaptı ve 27 maçta 23 gole imzasını attı. Inter`in bonservisini tam almasıyla birlikte Inter`e dönüş yaptı. 11 Temmuz 2004`den bu yana Inter için ter dökmektedir.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.