Afacan K������K Serseri

Afacan (anlam ayrımı)

Abahan

Abahan - Türk Mitolojisinde efsanevi hakan. Aba Han, Apa Han veya Abakan (Abağan, Abığan) Han olarak da bilinir. Abakan boyunun ve Hakasların atası olarak kabul edilir.

Abakan Nehri

Abakan Nehri, Batı Sibirya´da Sayan Dağlarının bir kolu olan Abakan Dağından doğan bir ırmak. Hakasya Cumhuriyeti sınırları içerisinde kalır. ''"Büyük Abakan"'' ve ''"Küçük Abakan"'' olarak adlandırılan kolların birleşmesiyle Abakan Irmağı. "Minusinsk Hav...

Cemil Adıcan

Cemil Adıcan (d. 20 Ocak 1987, Ayvalık, Balıkesir), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Tavşanlı Linyitspor'da oynamaktadır.

afacan

Afacan Louie (Özgün adı: Life with Louie), ABD yapımı çizgi dizi. Çizgi dizi dalında iki kez Emmy ödülünü kazanmıştır.

Mazhar Afacan

Mazhar Afacan, (1940 - 22 Ağustos 2006, Trabzon-Çaykara) Türk iş ve spor adamı.

Adagan

Adagan Han - Türk ve Altay mitolojisinde Dağ Tanrısı. Atagan Han veya Adahan Han olarak da bilinir. Dağları ve üzerinde yaşayan varlıkları korur. Özellikle dağlardaki at ve sığır sürülerinin koruyuculuğunu yapar. Buralardaki canlılara zarar verenlere çok...

Harg Adası

Harg Adası (Farsça:جزیره خارÚé ''Cezire-i Hark''), Basra Körfezinin kuzeyinde İran'a bağlı küçük ada. Buşir limanının 55 km kuzeybatısı, İran kıyılarının 25 km batısı ve Hürmüz Boğazının 483 km kuzeybatısında yer alır.

K, k

Dennis the Menace