Ahmet Durakçı

düzenle|Mart 2008

Çeşitli radyolarda, rock ve metal müzik içerikli programlar hazırlayıp sunmuş radyo programcısı. Rock Müzikle tanışması uzun yıllar önce Kadıköy Süreyya Sineması`nda izlediği The Wall filmiyle olur. Radyoculuğa Bolu`da amatör bir şekilde başlar. İlk ciddi atılımını ise, 1997 yılında Radyo İstek`te "Köprüaltı" programıyla gerçekleştirir. Daha sonra sırasıyla Kent Fm ve Yön Radyo`da programlar hazırlayıp sunar.

Ahmet Durakçı, Onbir yıldır yayın hayatına devam eden ve ``Türk radyolarının en uzun soluklu rock müzik programı`` olarak anılan Pena ile, günümüzde de dinleyicilerine ulaşmaktadır. Söz konusu Program, Yön Radyo`da her cuma 00.00`da başlayıp, sabahın ilk ışıklarına dek sürer.

Ahmet Durakçı düşünsel tavrıyla, rock dışında; klasik müzik, jazz, blues gibi müzik türlerine önyargılı yaklaşanlara da bir açıdan misilleme yapar. Bu bağlamda bir rock müzik programının içine "herkese ve her şeye inat", deneysel bölümler yerleştirip, zamanla bunları dinleyicilerine kanıksatması da, adeta bir devrim niteliğindedir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.