Ahnenerbe

Kısaca: Ahnenerbe (''Geniş yazılışı'' Forschungs- und Lehrgemeinschaft das Ahnenerbe e.V.) (''Anlamı'':Irksal Miras Araştırma ve Eğitim Cemiyeti), Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi Almanyası'nda Nasyonal Sosyalistzm ile birlikte, spiritüel, eski Nordik Germen inanışlarını araştıran, Parapsikoloji ile ilgilenen ve Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi Partisini oldukça etkileyen medyumlardan oluşan gizli örgüt. ...devamı ☟

Ahnenerbe
Ahnenerbe

Ahnenerbe (Geniş yazılışı Forschungs- und Lehrgemeinschaft das Ahnenerbe e.V.) (Anlamı:Irksal Miras Araştırma ve Eğitim Cemiyeti), Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi Almanyası'nda Nasyonel Sosyalistzm ile birlikte, spiritüel, eski Nordik Germen inanışlarını araştıran, Parapsikoloji ile ilgilenen ve Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi Partisini oldukça etkileyen medyumlardan oluşan gizli örgüt.

Bazı Nasyonel Sosyalist ırk teorilerine göre Ari ırkın kaynağı, İzlanda ve Grönland arasında batmış Atlantis kıtasındaydı fakat Karl Haushofer bu kaynağın merkezi olarak Tibet'i görüyordu ve bu konuda, Tibet'e de çeşitli ekspedisyonlar yapmış olan İsveçli araştırmacı ve Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi sempatizanı Sven Hedin'in desteği arkasındaydı. Hedin Adolf Hitler tarafından çok tutulan bir isimdi. Öyleki kendisi 1936 Berlin Yaz Olimpiyatları açılışı için Almanya'ya davet edilmişti. Sonuçta Tibet merkezli ari ırk araştırması için Ahnenerbe ekibi yola çıkmayı başardı.

1938 yılında gerçekleşen ekspedisyonun başında Alman bir biyoloji uzmanı ve avcı, Ernst Schäfer bulunuyordu. Kuzey ırklarının kökeninin Tibet'te olduğuna inanan Antropoloji uzmanı Bruno Beger'de ekipteydi ve ekspedisyon buyonca 300 kadar kafatasını inceleyip Tibet ve Sikkim insanları ile ilgili teknik bilgiler toplamak onun göreviydi.

Schafer Tibet halkının Moğol ırkının Avrupa ırklarına dönüşümünün ara noktasını oluşturduğuna inanmıştı. ayrıca Tibet aristokrasisinin Avrupa'ya örnek olabilecek düzeypde olduğunu rapor ediyor, savaş bitip 3.Reich Dünyayı ele geçirdiğinde bölgenin liderliğini Tibetlilerin yapabileceğini düşünüyordu.

Ahnenerbe'nin en fantastik olayı bu Tibet ekspedisyonuydu. II. Dünya Savaşı bitip de Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi Almanyası savaşı kaybettiğinde, Ahnenerbe'nin başı Dr. Wolfram Sievers idama mahkum edildi. Ahnenerbe'den bu cezaya çarptırılan başka bir isim olmadı, genellikle bir kaç yıllık hapis cezası görenler oldu. Sievers'in bu cezayı almasındaki en büyük etken, savaş sırasında Ahnenerbe'nin bir çok deney için toplama kamplarındaki insanları kullanması ve bir çok insanın bu deneyler sırasında hayatlarını kaybetmesiydi.

}

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Ahnenerbe Resimleri