Ain't No Other Man

Kısaca: "Ain't No Other Man", Christina Aguilera'nın ''Back to Basics'' adlı albümünde yer alan şarkı. Şarkının yazarlığını Christina Aguilera, Charles Roane, DJ Premier, Harold Beatty ve Kara DioGuardi yaptı. Amerika listesinde 6, Dünya ve İngiltere listelerinde 2 numaraya kadar yükselen şarkı sadece Amerika'da 2 milyon satış yaptı. Amerika listesinde 28 hafta durmayı başaran şarkı 19. haftasında 53. sırada yer alıyordu. Yıl sonunda RIAA'den Altın Plak kazanmayı başaran "Aint No Other Man" ayrıca Avust ...devamı ☟

Ain't No Other Man
Ain't No Other Man

"Ain't No Other Man", Christina Aguilera'nın Back to Basics adlı albümünde yer alan şarkı. Şarkının yazarlığını Christina Aguilera, Charles Roane, DJ Premier, Harold Beatty ve Kara DioGuardi yaptı. Amerika listesinde 6, Dünya ve İngiltere listelerinde 2 numaraya kadar yükselen şarkı sadece Amerika'da 2 milyon satış yaptı. Amerika listesinde 28 hafta durmayı başaran şarkı 19. haftasında 53. sırada yer alıyordu. Yıl sonunda RIAA'den Altın Plak kazanmayı başaran "Aint No Other Man" ayrıca Avusturalyada 40.000 satış yaparak iki kez platin plak kazandı. Toplam dünya satışı 4.300.000 olan tekli digital satışlarla 7 milyon satışa ulaştı.

"Ain't No Other Man", 2007 Grammy Awards'ta "En iyi pop vokal performansı" dalında Grammy kazandı

Klip

Albümden çıkan ilk single Aint No Other Man oldu.Hayranlar şarkıyı ilk kez Haziran ayında MTV Movie Awards’ta dinledi.Radyolarda hızlı bir yükseliş yakalayan parça için vakit kaybedilmeden klip çekildi.Yönetmenliğini Bryan Barber’ın üstlendiği klip çekimleri 4 gün sürdü.Christina Aguilera klip için “Albümümün tarzını kesinlikle yansıtmalıydı.İlk tekli her zaman önemli çünkü ilk izlenim insanların beyninde yer eder.” Dedi.Klip Temmuz ayında TRL’de yapılan bir tanıtımla dinleyicilere sunuldu.Christina şarkının, eşi Jordan Bratman için olduğunu söyledi.

Liste başarılıarı

"Ain't No Other Man", 24 Haziran 2006 tarihinde ABD Billboard Hot 100 listesine 19 numaradan giriş yapmıştır. Listedeki dördüncü haftasında 6 numaraya yükselen şarkı, listede on dokuzuncu haftasında 53 numaraya gerilemiştir. Şarkı, Billboard Hot 100 2006 yıl sonu listesinin 32 numarasında yer almıştır. Şubat 2007'de, bir milyon dijital tekli satışını geçtiği için RIAA tarafından platin plakla ödüllendirilmiştir.

Şarkı, İngiltere listesine 18 numaradan giriş yapmış Almanya, Finlandiya, İrlanda, İsviçre ve Norveç'te ilk beşe ve Avusturya, Belçika, Hollanda ve İsveç'te ilk on beşe girmiştir.

"Ain't No Other Man", Avustralya listesine 6 numaradan giriş yapmıştır. ARIA'dan altın plak kazanmıştır.

Listeler

noktası
Liste (2006) Tepe
Almanya 5
Avustralya 6
Belçika 10
Fransa 26
Hollanda Top 40 12
İngiltere 2
İrlanda 3
İsrail 3
İsveç 15
İsviçre 5
İtalya 5
Kanada Hot 100 4
Meksika Top 100 26
ABD Billboard Hot 100 6
ABD Billboard Hot Adult Top 40 Tracks 19
ABD Billboard Hot Dance Airplay 1
ABD Billboard Hot Dance Club Play 1
ABD Billboard Pop 100 4
ABD Billboard Top 40 Mainstream 8
Yeni Zelanda 5
Yunanistan 23
Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.