Akçaabat Sebatspor

Akçaabat Sebatspor Cumhuriyet ile birlikte 1923 yılında kurulmuştur; Türkiye'nin en eski ve köklü spor klüplerinden biridir. İdman Sebat Yurdu adıyla kurulduktan sonra 1940 yılında Akçaabat Gençlik adını alan klüp; 1986 yılında aldığı Akçaabat Sebatspor adıyla 13 yıl 2. ligde Akçaabat'ı başarıyla temsil etti.

Akçaabat Sebatspor Cumhuriyet ile birlikte 1923 yılında kurulmuştur; Türkiye'nin en eski ve köklü spor klüplerinden biridir. İdman Sebat Yurdu adıyla kurulduktan sonra 1940 yılında Akçaabat Gençlik adını alan klüp; 1986 yılında aldığı Akçaabat Sebatspor adıyla 13 yıl 2. ligde Akçaabat'ı başarıyla temsil etti. 1991 yılında beklenmedik bir şekilde küme düşen, ardından büyük bir şevk ve yenilikle 1999-2000 sezonuna başlayan ve büyük mücadelelerden sonra şampiyonluğu yakalayan Akçaabat Sebatspor 9 yıllık bir aradan sonra tekrar 2. lige yükseldi.

2000-2001 sezonunda İkinci lig mücadelesinde Play-Off’u üç puanla kaybeden ekibimiz, bir sonraki yıl oluşturulan 2.lig A Grubunda tek ilçe takımı olarak sürdürdüğü başarılı mücadelenin ardından Süper Lige çıktı. Süper ligteki ilk yılında ligte kalmayı başarmanın yanısıra özellikle büyük takımlardan aldığı puanlarla gelecek için camiaya büyük ümit verdi.

Sadece Akçaabat’ın değil yetiştirdiği sporcuları ile Trabzon ve ülkemizin de spor açısından önemli bir değeri olan Sebatspor'un yanında 1957 yılında kurulan Tütünspor Klübü de şehrin spor hayatına renk katmayı sürdürmektedir.

Linkler

http://www.akcaabatsebatspor.org.tr


İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Akçaabat Sebatspor
Akçaabat Sebatspor