Ak��Akonak

İnönü Caddesi

tilkilik

Tilkilik aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Akbank

Akbank, Ocak 1948`de Adana`da, Sabancı Ailesi tarafından, bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulmuş özel bir bankadır.

İzmir Cumhuriyet Meydanı

İzmir Cumhuriyet Meydanı, İzmir'in Konak ilçesinin Alsancak ile Çankaya semtleri arasında yer alan, şehrin Konak Meydanı ve Gündoğdu Meydanı'yla birlikte en önemli meydanlarından biridir.

Göztepe, İzmir

Eşrefpaşa semti

İzmir Eşrefpaşa Semti İzmirin eski Türk mahallesinin sonu, Müslüman ve Yahudi mezarlıklarının bulunduğu, eski Yağhaneler, Ballıkuyu ve Üçyola kadar uzanan bölgenin ortak adıdır.Semt deniz seviyesinden 60 metre kadar yukarıdan tüm izmirin manzarasına hakim...

Karataş Yahudi Hastanesi

Karataş Yahudi Hastanesi ya da Karataş Musevi Hastanesi , 1827 yılında İzmir'in Konak ilçesinin Karataş semtinde Türk Yahudileri tarafından kurulan bir özel hastanedir.

Gündoğdu Meydanı

Gündoğdu Meydanı, İzmir'in Konak ilçesinin Alsancak semtinde yer alan, şehrin Konak Meydanı ve Cumhuriyet Meydanı'yla birlikte en önemli meydanlarından biridir. Şehirdeki birçok organizasyon, konser, miting ve kutlama burada gerçekleşir.

tepecik

Tepecik botanik bilimi açısından içerdiği anlamın yanısıra, Türkiye'de birden fazla yerleşimin ismidir:

Ersin kahraman

Ersin Kahraman (d. 5 Mayıs 1990, İZMİR, Konak) Türk Futbolcu. Süper Lig ekiplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da oynamaktadır.