Ak��Am (Gazete)

La Gazette de Berlin

La Gazette de Berlin Almanya'da Fransızca basılan ve yayımlanan aylık gazete.

Kazete

Kazete, 2 ayda bir yayınlanmakta olan Bağımsız Kadın Gazetesi. 10 yıldır yayın hayatını sürdürmekte olan Kazete, Türkiye`nin ilk ve tek kadın gazetesi olarak varlığını sürdürmektedir. 10 yıl boyunca özellikle abonelik sistemiyle satış politikası izleyen K...

gazete

Gazete Alm. Zeitung (f), Fr. Journal (m), gazette (f), İng. Newspaper, daily paper. Siyasi, iktisadi, sosyal, edebi konularda haber ve bilgi vermek, yorumlar yapmak için günlük veya belirli sürelerle çıkarılan yayın. İnsanların çeşitli konulardaki geli...

Houston Post

Houston Post, Houston, Teksas merkezli, ABD'de 1880-1995 yılları arasında yayımlanan broadsheet formatında günlük gazete.

Bild Am Sonntag

Sedat Simavi

Sedat Simavi, Türkiye'de yüksek tirajlı gazeteciliğin temellerini atan gazeteci, yazar ve karikatürist, 1896 yılında İstanbul'da doğmuştur. Simavi 11 Aralık 1953 tarihinde yine İstanbul'da vefat etmiştir.

Frankfurter Rundschau

Frankfurter Rundschau (FR) 1 Ağustos 1945`de kurulmuş, sol liberal bir çizgiye sahip olan Alman gazetesidir. Frankfurter Rundschau 30 Mayıs`dan itibaren artık Tabloid format`ında yayımlanıyor.

Türkiye Gazetesi(gazete)

Gardianul

Gardianul, ''(Türkçe; Gardiyan, Koruyucu anlamında)'' Romanya'da yayımlanan günlük gazete.

London Gazette

London Gazette, Birleşik Krallık'taki en önemli resmî gazetedir. İngiltere'de halen basılmakta olan en eski gazetedir.