Ak��L ��A����

Ak söğüt

Ak söğüt (Salix alba), söğütgiller (Salicaceae) familyasına ait, 25-30 m. boylarında bir söğüt türü.

5.56 x 45 mm

NATO standartı mermi yarıçapı. 7.62 mm`lik mermilerin büyük olması ve geri tepmesinin daha yüksek olması nedeniyle 5.56 mm`lik mermilere geçildi. Bu merminin ortaya çıkmasının diğer amaçları; düşmanı öldürmeden yaralı bir şekilde bırakmak ve düşman askeri...

Ak sırtlı ağaçkakan

Ak sırtlı ağaçkakan (Dendrocopos leucotos), ağaçkakangiller (Picidae) familyasına ait bir ağaçkakan türü. Büyüklükleri 24-26 cm kadardır.

ak balık

Ak balık (Leuciscus cephalus), Tatlısu kefali, Ak kefal, Kepenez ya da Kasna olarak da bilinir, sazangiller (Cyprinidae) familyasına ait bir balık türü.

Ak-Dovurak

Ak-Dovurak (, Tuva Türkçesi: Ak-Dovurak, Türkçe manası Ak-Toprak) is a şehir'da Tuva cumhuriyetinde bir yerleşim alanıdır. Yenisey)'nun sol kolu Hemçik akarsuyuyakınında, Kızıl şehrinin uzağındadır. Nüfusu:

L. A.

Sille Ak, Selçuklu

Sille Ak, Konya ilinin Selçuklu ilçesine bağlı bir mahalledir. ^ a b c d e f g h i j k l m n "TÜİK Merkezi Dağıtım Sistemi Nüfus Verileri". Türkiye İstatistik

Amerika dişbudağı

Amerika dişbudağı (Fraxinus americana), zeytingiller (Oleaceae) familyasından ABD'nin doğusunda doğal olarak yetişen dişbudak türü. 35-40 m kadar boy yapar.

karadenizdeki deniz seviyesi neden 0 iken akdenizde 800-1000 metredir lutfen cvpyın

a l i _ a l k a n 3 8 @ h o t m a i l . c o m arkadaslar bulursanız bana bu msn den ulasabilirsiniz lutfen gonderin veya soru icin bilgi isterseniz konusabiliriz

Ak dut

Ak dut (Morus alba), dutgiller (Moraceae) familyasından anavatanı doğu Asya olan hızlı büyüyen 15-20 m'ye kadar boylanabilen orta büyüklükte bir dut türü. Kalın dallı, geniş tepeli bir ağaçtır.