Akbank Oda Orkestrası (AOO) , "Türkiye'nin ilk özel sektör orkestrası olarak kurulan, 1992- 2011 yılları arasında İstanbul’da faaliyet göstermiş olan bir oda orkestrasıdır.
Akbank Oda Orkestrası, faaliyet gönsterdiği dönemde İstanbul'un her iki yakasında sunduğu düzenli konser dizilerine ek olarak Anadolu turneleri ve çoğunlukla üniversitelerde düzenlenen Gençlik Konserleri ile birlikte yılda yaklaşık 25 konser vermiştir.

Akbank Oda Orkestrası

right|framed|Akbank Oda Orkestrası daimi şefi Cem Mansur

Akbank Oda Orkestrası, 1992 yılından bu yana İstanbul'da faaliyet göstermekte olan bir oda orkestrasıdır. Türkiye'de özel sektörün klasik batı müziğine desteğinin ilk örneklerindendir. Akbank'ın desteğiyle ayakta durmaktadır.

Akbank Oda Orkestrası, İstanbul'un her iki yakasında düzenli konserler, Anadolu turneleri ve üniversitelerde gençlik konserleri verir. Orkestra, yılda yaklaşık 25 konser vermektedir.

Akbank Oda Orkestrası, ilk yıllarında değişik şef ve solistlerde çeşitli salonlarda konserler verdi, 1996'da bir yeniden yapılandırma geçirdi; 1998 yılında Cem Mansur orkestranın daimi şefliğine getirildi.

Dış bağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar