47-Akbulut Hükümeti

(09.11.1989-23.06.1991)

Başbakan: Yıldırım Akbulut (Erzincan)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Ali Hüsrev Bozer (İçel) 09.11.1989-21.02.1990
Devlet Bakanı: Kamran İnan (Bitlis)
Devlet Bakanı: Güneş Taner (İstanbul)
Devlet Bakanı: Cemil Çiçek (Yozgat)
Devlet Bakanı: Işın Çelebi (İzmir)
Devlet Bakanı: Mehmet Yazar (Kayseri) 09.11.1989-01.03.1991
Devlet Bakanı: Mehmet Keçeciler (Konya)
Devlet Bakanı: Hüsnü Doğan (İzmir) 09.11.1989-28.10.1990
Devlet Bakanı: Me

Akbulut Hükümeti

47-Akbulut Hükümeti

(09.11.1989-23.06.1991)

Başbakan: Yıldırım Akbulut (Erzincan) Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı: Ali Hüsrev Bozer (İçel) 09.11.1989-21.02.1990 Devlet Bakanı: Kamran İnan (Bitlis) Devlet Bakanı: Güneş Taner (İstanbul) Devlet Bakanı: Cemil Çiçek (Yozgat) Devlet Bakanı: Işın Çelebi (İzmir) Devlet Bakanı: Mehmet Yazar (Kayseri) 09.11.1989-01.03.1991 Devlet Bakanı: Mehmet Keçeciler (Konya) Devlet Bakanı: Hüsnü Doğan (İzmir) 09.11.1989-28.10.1990 Devlet Bakanı: Mehmet Vehbi Dinçerler (Konya) Devlet Bakanı: Mustafa Rüştü Taşar (Ankara) Devlet Bakanı: Kemal Akkaya (Samsun) Devlet Bakanı: Hüsamettin Örüç(Bursa) Devlet Bakanı: İbrahim Özdemir (İstanbul) Devlet Bakanı: İsmet Özarslan (Amasya) Devlet Bakanı: Recep Ercüment Konukman (İstanbul) Adalet Bakanı: Mahmut Oltan Sungurlu (Gümüşhane) Milli Savunma Bakanı: İsmail Safa Giray (İstanbul) 09.11.1989-19.10.1990 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Hüsnü Doğan (İzmir) (28.10.1990-22.02.1991) atandı. Doğan'dan Milli Savunma Bakanlığı'nı Mehmet Yazar (Kayseri) (01.03.1991-23.06.1991) devraldı. İçişleri Bakanı: Abdülkadir Aksu (Diyarbakır) Dışişleri Bakanı: Ahmet Mesut Yılmaz (Rize) 21.12.1987-21.02.1990 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Ali Hüsrev Bozer (İçel) (21.02.1990-12.10.1990) atandı. Bozer'den Dışişleri Bakanlığı'nı Ahmet Kurtcebe Alptemoçin (Bursa) (13.10.1990-23.06.1991) devraldı. Milli Eğitim Bakanı: Avni Akyol (İstanbul) Bayındırlık ve İskan Bakanı: Cengiz Altınkaya (Aydın) Sağlık Bakanı: Halil Şıvgın (Ankara) Maliye ve Gümrük Bakanı: Ekrem Pakdemirli (Manisa) 09.11.1989-29.03.1990 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Adnan Kahveci (İstanbul) (29.03.1990-23.06.1991) atandı. Ulaştırma Bakanı: Cengiz Tuncer (Antalya) Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı: Lutfullah Kayalar (Yozgat) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: İmren Aykut (İstanbul) Sanayi ve Ticaret Bakanı: Şükrü Yürür (Ordu) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Fahrettin Kurt (Trabzon) 21.12.1987-30.04.1991 tarihleri arasında görev yaptı. Yerine Togay Gemalmaz ( Erzurum) (30.04.1991-23.06.1991) atandı. Kültür Bakanı: Namık Kemal Zeybek (İstanbul) Turizm Bakanı: İlhan Aküzüm (Kars)

Ayrıca bakınız

Liste - Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri

Yanıtlar