Alf Ramsey, sir Alfred Ernest "Alf" Ramsey (d. 22 Ocak 1920 - ö. 28 Nisan 1999) İngiltere|İngiliz teknik direktör. Tottenham Hotspur`da yıllarca oynayıp, 32 kez İngiltere Millî Futbol Takımı|İngiltere formasını giydikten sonra çalıştırıcılığa başladı.1963-1974 yılları arasında İngiltere Millî Futbol Takımı`nın menacerliğini yaptı. 1966`da İngiltere Millî Futbol Takımı|İngiltere`ye ilk ve tek FIFA Dünya...

Alf Ramsey kaç yaşında?

Alf Ramsey öldüğünde, 79 yaşındaydı.
Alf Ramsey, günü, bir Perşembe günü doğdu. Yaşasaydı 80. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 63 gün vardı.
Alf Ramsey 1.73 m uzunluğunda.
Alf Ramsey'in burcu Kova burcuydu.
Hayır, Alf Ramsey 04/28/1999 tarihinde öldü.

Alf Ramsey hakkında detaylı bilgi

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Southampton FC

Futbol kulübü bilgi

Ipswich Town FC

Ipswich Town İngiltere The Championship'te mücadele eden bir futbol kulübüdür. Mavi-beyaz renklere sahip olan kulüp maçlarını Ipswich'teki 30,311 kişilik Portman Road'da oynamaktadır.

1966 FIFA Dünya Kupası Finali

1966 FIFA Dünya Kupası Finali, İngiltere ile Batı Almanya milli takımları arasında yapılan Dünya Kupası tarihinin sekizinci final maçı.

1966 FIFA Dünya Kupası Kadroları

1966 FIFA Dünya Kupası 'na katılan takımların kadroları bulunmaktadır.

1968 Avrupa Futbol Şampiyonası Kadroları

1968 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda forma giymiş oyuncuarın listesi

Gerry Hitchens

Gerald Archibald "Gerry" Hitchens (8 Ekim 1934; Cannock, Staffordshire - 13 Nisan 1983; Hope, Clwyd), İngiliz futbolcu.

İngiltere Milli Futbol Takımı Futbolcuları Listesi

İngiltere Milli Futbol Takımı futbolcuları listesi 25 defa ve üzeri İngiltere Milli Futbol Takımı'nın formasını giyme başarısı göstermiş İngiliz futbolcuların listesidir.

Ceza Kartı

Ceza kartı, bazı sporlarda oyuncuları, antrenörleri veya takımdaki diğer görevlileri uyarma ve cezalandırma amacıyla kullanılan kartlardır. Genel olarak müsabakaların hakemleri tarafından, ihlali gerçekleştiren kişiye gösterilir. Kartı eline alan hakem, ihlali gerçekleştiren ...

Lanet Takım

Lanet Takım (İngilizce: ''The Damned United''), 2009 yapımı Britanya dram filmi. Michael Sheen ile Jim Broadbent'in başrollerini paylaştığı filmin senaryo yazarlığını yapan Peter Morgan senaryoyu, David Peace'in çok satan kitaplar listesine giren ve gerçek bir olaydan esinlenerek ...

Joe Mercer

Joseph 'Joe' Mercer, İŞN, (d. 9 Ağustos 1914; Ellesmere Port, Cheshire, İngiltere - ö. 9 Ağustos 1990) İngiliz eski futbolcu ve teknik direktör.