Ali Ekdal

İstanbul Bibliyografyası

İstanbul hakkında yazılmış kitaplar listesi:

Tilki Selim

''Tilki Selim'', başrolünü Yılmaz Güney'in oynadığı yönetmenliğini ise Nişan Hançer'in yaptığı 1966 yapımı Türk filmidir.

Torpido Yılmaz

''Torpido Yılmaz'', başrollerinde Yılmaz Güney ve Tülin Elgin'in oynadığı yönetmenliğini ise Cevat Okçugil'nin yaptığı 1965 yapımı Türk filmidir.

Çirkin Kral (film)

''Çirkin Kral'', başrolünde Yılmaz Güney'in oynadığı yönetmenliğini ise Yılmaz Atadeniz'ın yaptığı 1966 yapımı Türk filmidir.

Öldürmek Hakkımdır

''Öldürmek Hakkımdır'', başrollerinde Yılmaz Güney ve Sema Özcan'nın oynadığı yönetmenliğini ise Nuri O. Ergün'ün yaptığı 1968 yapımı Türk filmidir.

Dertli Pınar (film, 1968)

''Dertli Pınar'', senaryo ve yapımcılığını Osman F. Seden'in üstlendiği, Nuri O. Ergün'ün yönettiği 1968 yapımı Türk filmidir.

Bu Vatanın Çocukları

''Bu Vatanın Çocukları'', başrollerinde Yılmaz Güney ve Nuri Altınok'nin oynadığı yönetmenliğini ise Atıf Yılmaz'ın yaptığı 1959 yapımı Türk filmidir.

Belanın Yedi Türlüsü

''Belanın Yedi Türlüsü'', 1969 yılında çekilen, yönetmenliğini Nuri Ergün, senaristliğini Yılmaz Güney'in yaptığı bir filmdir.

Mustafa Ziver Bey

Mustafa Ziver Bey, Osmanlı Arşivi'ndeki kayıtlara göre 9 Ocak 1845'te, aile kayıtlarına göreyse 7 Mart 1846'da doğmuştur. Dergâh-ı Âlî Kapıcıbaşısı Süleyman Sadık Ağa ile Mora Eyaleti Gördes (Korinthos) Sancak Beyi Moralı Kâmil Bey'in kızı Saliha Hanım'ın...