Aliye (dizi)

Aliye, başrollerini Sanem Çelik (Aliye), Nejat İşler (Deniz), ve Halit Ergenç’in (Sinan) paylaştığı ve yönetmenliğini ise Kudret Sabancı'nın üstlendiği, iki çocuğu arasında kalan genç güzel bir kadının dramını ve hayatla mücadelesini anlatan televizyon dizisi.

Aliye (dizi)

thumb|250px|Aliye dizisinden bir kare Aliye, başrollerini Nejat İşler (Deniz), Sanem Çelik (Aliye), Halit Ergenç'in (Sinan) paylaştığı ve yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği, iki çocuğu arasında kalan genç, güzel bir kadının dramını ve hayatla mücadelesini anlatan televizyon dizisidir. ATV'de Salı akşamları yayınlanır.

Aliye, evli ve iki çocuklu zengin bir ailenin gelinidir. Büyük bir evde kayınvalide ve eşinin kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Evliliğinde aradığı mutluluğu bulamayan Aliye, kocası Sinan'ın genç bir kızla kendisini aldattığını tesadüf eseri öğrenir. İki çocuğunu da alarak evden ayrılan Aliye, İstanbul'da yaşayan, diş hekimliği yapan dayısı Feyyaz'ın yanına kaçmaya çalışır. Tren garında kendisini bulan Sinan'ın çocuklarından birisini almasına engel olamaz. İstanbul'da kendisine yeni bir hayat arayışına girer Aliye, aynı zamanda Sinan'ın aldığı diğer çocuğunu kurtarma telaşındadır.

Dış bağlantılarAyrıca bakınız

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar