Alpin aşağıdaki anlamlara gelebilir:...

ALPIN (almanca) türkçe anlamı
1. s. Alplı
ALPIN (fransızca) türkçe anlamı
2. Alplerde ya da yüksek dağlarda yetişen
alpin (almanca) ingilizcesi
adj. alpine,
alpin (fransızca) ingilizcesi
1. adj. alpine
2. mountainous
alpin (almanca) fransızcası
1. adj. alpin
2. alpestre
3. ski: de ski alpin
alpin (fransızca) almancası
1. adj. alpin
alpin (fransızca) italyancası
1. (géologie) alpino
alpin (fransızca) ispanyolcası
1. (géologie) alpino
alpin (fransızca) portekizcesi
1. (géologie) alpino
alpin (fransızca) flemenkcesi
1. (géologie) alpien
2. berg-

Alpin hakkında bilgiler

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki alpin maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Alpin Metrosu

Alpin Metrosu dünyanın en yüksek metrosudur. Yeraltı feniküler tipi olan metro, İsviçre'nin Valais kantonunda Saas-Fee yerleşim biriminde bulunmaktadır.

Alpin Çayırlar

Alpin çayırlar, Yüksek dağlık alanlarda ağaç yetişme sınırının üstünde görülen çayırlıklara verilen ad. Türkiye'de Doğu Anadolu Dağları, Toros Dağları ve Kuzey Anadolu Dağları'nda alpin çayırlara rastlanır.

Alpin çayırları

Alpin çayırlar, Yüksek dağlık alanlarda ağaç yetişme sınırının üstünde görülen çayırlıklara verilen ad. Türkiye'de Doğu Anadolu Dağları, Toros Dağları ve Kuzey Anadolu Dağları'nda alpin çayırlara rastlanır.

Alpin Deprem Kuşağı

Alpin Deprem Kuşağı, yeryüzündeki depremlerin yüzde 17 si gerçekleşir. Endonezya`dan başlayarak Himalayalar ve Akdeniz üzerinden Atlas Okyanusu`na ulaşır. Bilindiği gibi yurdumuz'da Alpin Deprem Kuşağı içerisinde bulunmakta. Bu kuşakta sığ - orta ve derin odaklı depremler

Alpin Tundra

Kutuplara doğru, orman sınırlarının ötesinde sert bir iklime sahip olan bu alanlar "arktik tundra" olarak adlandırılır. Yüksek dağlardaki orman sınırının yukarısında da tundralara benzer iklim şartları hüküm sürer.

Alpin Kuşağı

Alpin kuşağı Avrasya'nın güney kenarı boyunca uzanan bir sıradağ sistemidir. Cava ve Sumatra'dan başlayarak, Himalayalar ve Akdeniz üzerinden Atlas Okyanusu'na doğru uzanan kuşak Alpleri, Karpatları, Anadolu ve İran dağlarını, Hindukuş'u, Himalayaları ve Güneydoğu Asya ...

Alpin çan çiçeği

Alpin çan çiçeği (''Campanula alpina''), çan çiçeğigiller (Campanulaceae) familyasından yüksek dağlık bölgelerde görülen bir çan çiçeği türü.

Edelweiss

Edelweiss, Alp dağlarının yüksek kesimlerinde yetişen beyaz bir çiçektir.