Als - Mnh Derne��I

ALS - MNH Derneği

ALS - MNH Derneği, merkezi İstanbul'da olan bir sivil toplum kuruluşu'dur.

ISO 3166-1 alpha-3

Makedonya MLI  Mali MLT  Malta MMR  Myanmar MNE  Karadağ MNG  Moğolistan MNP  Northern Mariana Islands MOZ  Mozambik MRT  Moritanya MSR  Montserrat MTQ  Martinik

Derne

Derne (Arapça: درنة), Libya'da bir liman şehirdir. Tarihinde Berberi Devletleri'ndeki zengin devletlerden birine başkentlik yapmıştır. Günümüzde Derne ilinin başkenti olup nüfusu yaklaşık 50 bindir.

ISO 639:m

Herne

Herne, Almanya'nın kuzeybatısında, Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinde Arnsberg ili'ne bağlı bir kent.

Biz de Varız Engelliler Derneği

Biz de Varız Engelliler Derneği (BİVED), merkezi Yalova'da bulunan bir sivil toplum kuruluşudur.

Minh Mang

Minh Mang ya da Minh Menh, asıl adı ''Nguyen Phuc Dam'' ya da ''Nguyen Phuc Kieu'' (1792-1841), 1820-1841 arasında Vietnam imparatoru. Batı karşıtı politikalarıyla, özellikle de Hıristiyan misyonerlere karşı tutumuyla tanınır.

Ali Dere

Ali Dere (d. 29 Eylül 1992; Bolvadin, Afyonkarahisar), Türk futbolcu. 1. Lig ekiplerinden Konyaspor'da forma giymektedir.

Alifuatpaşa, Geyve

Alifuatpaşa Atatürk`ün silah arkadaşı Ali Fuat Cebesoy Paşa`dan adını alan şirin bir kasaba olup, Türkiye`nin tek kuvai müzesi buradadır. Ayrıca Ali Fuat Paşa`nın mezarı da Merkez Camii bahçesindedir.

İsmail Gökçek

İsmail Gökçek (d. 10 Eylül 1963, Sivas) Daha çok Trabzonspor'da oynadığı dönemle bilinen Türk eski futbolcu. 1999 yılından beri Amyotrofik lateral skleroz ''(ALS)'' hastalığıyla mücadele etmektedir.