Altınbaş Kefal

Altıntaş, Altıntaş

Altıntaş, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde bulunan bir köydür. Köyde Selçuklu zamanından kalma antik eserler bulunmaktadır. Köyün Kütahya'ya 42, Afyonkarahisar'a

Elektrum

Elektrum veya beyaz altın, altın ile gümüşün belirli miktarlarda karıştırılması ile elde edilir. 18 kt beyaz altına %75 altın ve %25 gümüş veya paladyum ilave edilir.

Altınbaşak, Evren

Altınbaşak, Ankara ilinin Evren ilçesine bağlı bir köydür.

altınbaş

kefal

Kefal Familyası: Kefalgiller (Mugilidae). Yaşadığı yerler: Tropikal ve ılıman bölgelerin deniz ve tatlı sularında. Özellikleri: Vücudu iri pullarla örtülü, çift sırt yüzgeçli, otçul bir balık. Sırtı gri, karın tarafı gümüşi beyazdır. Uzunlukları 25-90 cm...

Sarı gözlü kefal

Sarı gözlü kefal (``Aldrichetta forsteri``), Mugilidae familyasından ``Aldrichetta`` cinsini oluşturan tek kefal türü. Yeni Zelanda, Chatham Adaları`nın etrafında ve güney Avustralya`da denizin 50 metre derinliklerinde görülür.

İnci kefalı

İnci kefalı ya da Van balığı (Chalcalburnus tarichi), sazangiller (Cyprinidae) familyasından Van Gölü’nün tuzlu ve yüksek derecede sodalı (tuzluluk %0.19, pH 9.8)sularında yaşayabilen endemik bir balık türü.

Altıntaş

Kütahya'ya bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 1.500 kilometrekare, nüfusu 30.903 dür. ...

Mugilidae

Kefal, Mugilidae familyasını oluşturan balık türlerine verilen ad.

Mugiliformes

Kefal, Mugilidae familyasını oluşturan balık türlerine verilen ad.