Altındağ

Ankara şehrinin belediye hudutlar; içinde ve 157.737 nüfuslu bor semti ve merkez ilçesi. ...

Altındağ

Ankara şehrinin belediye hudutlar; içinde ve 157.737 nüfuslu bor semti ve merkez ilçesi.

Yüzölçümü 350 kilometrekaredir. Kuzeyinde Çubuk, Güneyinde Çankaya, batı ve güneyinde merkez ilçeleri bulunmaktadır. Yüzeyi, Ankara şehrinin doğusunda bulunan İdris, Hüseyingazi, kuzeyde bulunan Etlik ve Karyağdı dağları ile çevrilmiştir. Güneyi Hatip ve Ankara çayları ile sınırlıdır. Çubuk çayı da, ilçeyi kuzey güney yönünde ikiye bölmektedir. Altındağ semtinin büyük bir kısmında, gecekondu tarzında yapılmış olan ve yamaçlar üzerinde gayri muntazam sıralanan evler bulunmaktadır. Mahalleler arasındaki yollar genel olarak, eğri büğrü ve dardır.
ben altındağ bağlariçi mah.doğan bir vatandaşım. altındağın diğer mahalleleri hakkında çok ayrıntılı bilgim olmasa da,çok kötü olan bazı yerleri haricinde,güzel bir ilçe diyebilirim. fakat bağlariçi mahallesi gerçekten mükemmel bir mekandır. oldukça nezih, sessiz, sakin ve en önemlisi de muhafazakar bir mahalledir.
Altındağa yapılan yatırımlar gerçekten güzel.bir kaç sene öncesine kadar her tarafaı tarla gibi olan bir yerin gelişmesi olağanüstü bişey.bunu ortadan kaldıran büyüklerimize çok teşekkur ederim.ayrıca üstteki arkadaşım herkesin kendine özel bir hayatı vardır.bunu muhafazakar diye nitelendirmen hoş bişey değildir.
bende altıdağlıyım bence şuandaki durumu çook güzel başkanımıza teşekkür ediyorum

Yanıtlar