AMBIYANS (türkçe) anlamı
1. Fransızca ambiyans (ambiance)
2. çevre
3. muhit
4. hava
5. ortam
6. atmosfer gibi anlamlar taşımaktadır. Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız bu söze karşılık TDK dilimizde zaten kullanılmakta olan hava sözünü önermektedir.
AMBIYANS (türkçe) ingilizcesi
1. n. ambience
2. setting
3. mood
4. atmosphere
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Kara Film

Kara film (Fra., film noir), öncelikle, kahramanlarını çürümüş ve itici algılanabilecek bir dünyanın içine yerleştiren Hollywood suç filmlerini tanımlamak için kullanılan bir sinema terimi. Hollywood'un klasik kara film dönemi, 1940'ların başından 1950'lerin sonuna kadar ...

Amiina

Amiina (eski isimleriyle, Amína ve Aníma) Hildur Ársælsdóttir, Edda Rún Ólafsdóttir, Maria Huld Markan Sigfúsdóttir, ve Sólrún Sumarliðadóttir'den oluşan bir İzlandalı yaylı dörtlüsüdür. Genellikle Sigur Rós ile beraber çalışıp konser vermeleriyle bilinirler.

Film Sesçiliği

Film sesçiliği, dublaj kullanılmayan sinema filmlerinde, oyuncu konuşmaları, aksiyon ve ambiyans seslerini uygun olarak kaydetme işini yapan kimselerin mesleğidir.

Sessions 2000

''Sessions 2000'' Jean Michel Jarre'ın 2002 yılında Disques Dreyfus tarafından yayımlanmış albümüdür. Ambiyans bir stil taşıyan albüm, chillout ve caz etkileriyle mevsimleri anlatır. Parça isimleri mevsimlerin oluştuğu tarihlere uyar. Korg Triton ve Roland XP-80 gibi modern ...