Amerikan Folklörü Topluluğu

Knud Rasmussen

Knud Johan Victor Rasmussen 7 Haziran 1879 senesinde Grönland'ın Jakobshavn şehrinde doğmuş, 21 Aralık 1933 senesinde Danimarka'nın Gentofte şehrinde ölmüştür. Kuzey kutbuna ilk ulaşan Danimarkalı kaşif ve etnolog.

Çankaya, Ankara

Çankaya, Türkiye Cumhuriyeti'nin İç Anadolu Bölgesi'nde, Ankara ili'ne bağlı bir ilçe. Ankara ilinin orta kesiminde bulunan ilçe, Ankara'nın başkent olması ile birlikte Türkiye'nin yönetim merkezi durumuna gelmiştir.

Veyselli, Erdemli

Veyselli, Mersin ilinin Erdemli ilçesinin bir köyüdür. Rakımı 850-900 metre arasında değişen köyün Erdemli`ye uzaklığı 27 km`dir.

Korualan, Hadim

Korualan, Konya ilinin Hadim ilçesine bağlı bir kasabadır. Aslında Gezlevi olan bu yer 1960 yılından sonra Korualan adını alır.

Âşık Ömer

Âşık Ömer, Konya'nın Hadim ilçesinin Gezlevi (günümüzdeki adı Korualan'dır.) köyünde veya Kırım'ın Kezlev (Yevpatоriya) şehrinde 1620-1621-1651 yıllarında doğmuş olduğu rivayet edilen halk şairidir.Ölüm tarihi 1707 olarak rivayetlere geçmiştir.

Polonya Yahudilerinin zaman çizelgesi

Polonya Yahudileri'nin zaman çizelgesi aşağıdaki gibidir.

Vasfi Uçaroğlu

Vasfi Uçaroğlu, (d. 1928, İzmir - ö. 30 Haziran 2011, İstanbul), Türk baterist, orkestra şefi.

Rockall

Rockall Kuzey Atlantik Okyanusu'nda yer alan çok küçük, üstünde yaşayan insan bulunmayan bir kayalıktır. Genellikle İrlanda folklörü ile anılır. 1956'da İngiliz bir bilim adamı olan James Fisher tarafından "dünya okyanuslarındaki en izole kayalık" olarak...