Amerikan Ordusu 75. Ranger Alayı

Kısaca: 75. Ranger Alayı, Amerikan Ordusu Ranger`ları olarakta bilinir. Bir hafif piyade özel operasyon gücüdür. Amerikan Ordusu Özel Kuvvetler Komutanlığı (USASOC)` a bağlı olarak çalışırlar. Merkezleri Benning, Georgia` dadır. 75. Ranger Alayı oldukça esnek, ağır eğitimden geçmiş ve savaş alanına oldukça çabuk ulaşabilen, kontvansiyonel ve özel operasyon hedeflerine karşı etkili olabilecek yeteneklerde uzmanlaşmış bir alaydır. Ayrıca bu birliğin kökenleri 17. yüzyılda Amerika ` da var olan kor ...devamı ☟

Amerikan Ordusu 75. Ranger Alayı
Amerikan Ordusu 75. Ranger Alayı

75. Ranger Alayı, Amerikan Ordusu Ranger`ları olarakta bilinir. Bir hafif piyade özel operasyon gücüdür. Amerikan Ordusu Özel Kuvvetler Komutanlığı (USASOC)` a bağlı olarak çalışırlar. Merkezleri Benning, Georgia` dadır. 75. Ranger Alayı oldukça esnek, ağır eğitimden geçmiş ve savaş alanına oldukça çabuk ulaşabilen, kontvansiyonel ve özel operasyon hedeflerine karşı etkili olabilecek yeteneklerde uzmanlaşmış bir alaydır. Ayrıca bu birliğin kökenleri 17. yüzyılda Amerika ` da var olan koruculardan gelmektedir.

75. Ranger Alayı` na katılacak olan askerler Amerikan Ordusu Kara Kuvvetleri ` nden gönüllü olarak seçilirler. 15 ay süren yoğun bir eğitimleri vardır. Şu anda 3 Ranger taburu bulunmaktadır. Bu taburlarda toplam 2200 asker vardır. Bir askerin Amerikan Ordusu` na maliyeti 258.000 $` dır.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.