Amphoe Chok Chai

Glukoz

Basit bir şeker (veya monosakkarit) olan glukoz (veya glikoz veya glükoz) yaşam için en önemli karbonhidratlardan biridir. Hücreler onu bir enerji kaynağı ve metabolik reaksiyonlarda bir ara ürün olarak kullanırlar.

Singapur

Singapur Cumhuriyeti Hint Okyanusunda 1°15’ - 1°28’ kuzey enlemleri ve 103°40’ - 104° doğu boylamları arasında yer alan ve Güneydoğu Asya’nın en küçük ve en refah bir adalar ülkesi.

Amphoe Mueang Nakhon Ratchasima

Mueang Nakhon Ratchasima (Tayland dilinde: เมืองนครราชสีมา) Tayland'ın kuzeydoğu illerinden Nakhon Ratchasima ilinin merkez ilçesidir.

Fas'taki üniversiteler listesi

Aşağıdaki liste Fas'taki üniversitelerin listesidir.

Denesulinece

Denesulinece (kendilerince ''Dënesųłiné, Dene Sų́łiné, Dene Yatié'' ᑌᓀᓱᒼᕄᓀ ; İngilizce ''Dene Suline or Denesuline, Dene, Chipewyan''], Kanadanın Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Kuzeybatı Toprakları ve Nunavut bölgelerinde Denesulineler tarafından konuşu...

Lee Hsien Loong

Lee Hsien Loong (d. 10 Şubat 1952), Singapur'un üçüncü ve şimdiki Başbakanı. Lee Hsien Loong, hükümetin sahip olduğu Temasek Holding İcra Direktörü ve İcra Kurulu Başkanı Ho Çing ile evlidir. Lee Hsien Loong eski Başbakan Lee Kuan Yew'in en büyük oğludur.

Lee Kuan Yew

Lee Kuan Yew (d. 16 Eylül 1923), Singapurlu devlet adamı. Singapur Cumhuriyeti'ni otuz yıl yöneten ilk Başbakanıdır. Kararlı bir liderin seçilmesini sağlamak için istifa etmiş olan Lee Kuan Yew dünyanın en uzun hizmet veren Başbakanı olmuştur. Güney Doğu...