Ankara Gazi Anadolu Lisesi, resim:Gazi logo.jpeg|right|thumbGazi Anadolu Lisesi Ankara`nın en başarılı okullarından biridir. Söğütözü semtinde bulunan okul, Ankara`da Anadolu Liseleri arasında en yüksek OKS puanı gerektiren ikinci okuldur. Yaklaşık 2000 öğrencisi olan okulda spor salonu, yurt ve yemekhane de mevcuttur. Okul OKS puanına göre 2. olmasına rağmen ÖSS`de MF puan ortalamasında son yıllarda Ankara, 2005`te ise Türkiye birincisidir. 2006 Yılı mezunu Mehmet YIĞILI,...

Ankara Gazi Anadolu Lisesi hakkında bilgiler

right|thumbGazi Anadolu Lisesi Ankara`nın en başarılı okullarından biridir. Söğütözü semtinde bulunan okul, Ankara`da Anadolu Liseleri arasında en yüksek OKS puanı gerektiren ikinci okuldur. Yaklaşık 2000 öğrencisi olan okulda spor salonu, yurt ve yemekhane de mevcuttur. Okul OKS puanına göre 2. olmasına rağmen ÖSS`de MF puan ortalamasında son yıllarda Ankara, 2005`te ise Türkiye birincisidir. 2006 Yılı mezunu Mehmet YIĞILI, Türkiye için bir şans, Türkiye için bir umut kaynağı olmuştur. Okul içinde her yıl basketbol, futbol ve satranç turnuvaları düzenlenmektedir Okulun temel yabancı dili İngilizce olmakla beraber Almanca ve Fransızca da seçmeli ders olarak verilmektedir.

Ankaranın en köklü ve eğitim kalitesi yüksek okullarından biridir . ODTÜ, Hacettepe, Bilkent gibi çok önemli üniversitelere bolca öğrenci veremektedir. 2007 ÖSS Say-1, Söz-1, EA-1 birincisi ``Melike Ezerbolat`` bu okulun mezunudur . Okul TOBB binasının yanında yer almaktadır .

Linklereğitim-taslakBu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ankara Gazi Anadolu Lisesi maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Ankara Milli Piyango Anadolu Lisesi

Ankara Milli Piyango Anadolu Lisesi Milli Piyango idaresi tarafından yapılmış bir okuldur.1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Aynı öğretim yılı içinde Anafartalar Anadolu Lisesi okulumuza taşınmış ve tek müdürlük altında iki okul ...

Gazi

savaşmış, gazada bulunmuş kimse

Ankara Atatürk Lisesi

Ankara Atatürk Lisesi (AAL veya eski adıyla Ankara Erkek Lisesi) , Ankara'nın Sıhhiye semtinde bulunan bir Anadolu lisesidir. Okul Ankara İdadisi adıyla 1886 yılında kurulmuş, 1908'de ismi Ankara Sultanisi olarak değiştirilmiştir.

Ankara

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti, dünyanın 40. büyük şehri. Nüfusu 2007 nüfus sayımına göre 4.466.756 kişidir. Topraklarının büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alan Ankara ilinin merkez kenti'dir. Rakımı ortalama 890 metredir.

Gazi Anadolu Lisesi

Ankara Gazi Anadolu Lisesi